Dezinfekcia priestorov ozónom

Dezinfekcia alebo dekontaminácia je činnosť, ktorej cieľom je zničiť mikróby a ich formy spór

dezinfekcia priestorov ozónom

Dezinfekcia kancelárskych a obytných priestorov

Vinníci infekcie sú najčastejšie mikróby - neviditeľné mikroorganizmy voľným okom, ktoré spôsobujú veľa poškodení. Jediným účinným spôsobom, ako proti nim bojovať, je dezinfekcia. V domácnostiach zvyčajne postačuje starostlivosť o čistotu, aj keď v osobitných prípadoch je aj tu potrebný radikálnejší spôsob dezinfekcie .

Na druhej strane, v administratívnych budovách prispievajú veľké zhluky ľudí k rýchlemu šíreniu mikroorganizmov, aj keď v budove funguje účinná upratovacia služba. 

Mnoho mikroorganizmov je v skutočnosti rezistentných na bežne dostupné dezinfekčné prostriedky, čo znamená, že dezinfekcia kancelárskych, bytových priestorov je často nevyhnutná. 

Nositeľmi mikroorganizmov môžu byť aj hmyz a hlodavce.

Liečba ozónom sa stáva stále populárnejšou

Niet divu - je to najlepšia metóda, ktorá je účinná a rýchla, na zlepšenie kvality vzduchu vo vašej domácnosti, v obchode, v aute a na zaistenie skutočnej hygieny. 

Generátory umožňujú výrobu ozónu v rôznych koncentráciách - v závislosti od vašich potrieb. Ozón reaguje s organickými zlúčeninami, ničí ich a zanecháva v miestnosti iba čerstvú vôňu, pripomínajúcu vôňu po búrke. 

Aj keď je ozón a jeho vlastnosti známe už mnoho rokov, jeho možnosti sa začali využívať až v posledných rokoch. Avšak kvôli značným výhodám ozónu sa začal používať v mnohých oblastiach hospodárstva a priemyslu. Je takmer bežnou praxou ozónovať vodu a používať ju na čistenie ovocia a zeleniny, vďaka čomu zostávajú tieto výrobky dlhšie čerstvé.

Dezinfekcia ozónom

Najčastejšie sa vykonáva v miestnostiach, ktoré boli v kontakte s ochorením spôsobeným vírusmi (vrátane koronavírusov), baktériami alebo parazitmi. Hrozby, ktoré zvyčajne eliminujeme, sú: chrípka, svrab, vši, stafylokoky, tuberkulóza, clostridium difficile, FIV (mačka AIDS), psí parvovírus, osýpky, kiahne (choroba špinavých rúk).

Účinnosť dezinfekcie závisí od niekoľkých faktorov, a to predovšetkým od trvania účinku látok, ich koncentrácie a zvolenej metódy dezinfekcie. 

V tomto prípade - čím je čas a koncentrácia dezinfekčného prostriedku vyššia, tým viac mikroorganizmov je zničených. 

Účinnosť dezinfekcie závisí aj od úrovne vlhkosti prostredia, ktorá je obzvlášť dôležitá pri dezinfekcii vzduchu. 

Dezinfikovaná spoločnosť je vašou bezpečnosťou

Ak podnikáte v potravinárskom, v stravovacom alebo v hotelovom priemysle alebo prepravujete jedlo v chladiarenských vozidlách, jednoduché a lacné ošetrenie ozónom môže vyriešiť mnohé z vašich problémov. 

Odvetvia, ktoré podliehajú hygienickým predpisom, ocenia najmä výhody ozonácie, ktorá sa uskutočňuje bez použitia chemikálií a samotný ozón je rýchlo oxidačným plynom. To zaručuje, že miestnosti po dezinfekcii ozónom sú pripravené na použitie okamžite po odvetraní. 

Môžu sa používať bez časového a dlhodobého odstavenia miestnosti.

Využitie ozonácie v jednotlivých priemyselných odvetviach

Spracovanie mäsa a rýb

Dezinfekcia miestnosti, v ktorej je mäso porciované, zvyšuje hygienické podmienky na maximum a zabraňuje možnosti infikovania mäsa vírusmi a baktériami. Prostredníctvom dezinfekcie ozónom odstránime tiež vôňu typickú pre staré rýchlo sa kaziace mäso.

Gastronómia

Pravidelná ozonizácia kuchýň a miestností, kde sa pripravuje jedlo, znižuje riziko baktérií a vírusov nebezpečných pre ľudské zdravie. Aj v tých najčistejších kuchyniach sa zvyšné jedlá môžu stať miestom výskytu mikroorganizmov, ktoré neodstránime bežným čistením.

Hotely, penzióny, chaty

V tomto odvetví nemôžeme kontrolovať, ako sa naši hostia správajú v izbách. Kde všade sa zanechajú kúsky jedla a to na rôznych miestach, rozliatím rôznych nápojov alebo zanechaním zápachu potu alebo cigariet. Ozonácia je tu perfektný spôsob, ako osviežiť miestnosť a odstrániť všetky nepríjemné pachy a dezinfikovať miestnosť, čím sa zabezpečí bezpečnosť a pohodlie pre ďalších hostí.

Materské školy

Keď nechávame deti v materských školách, chceme, aby boli v bezpečí, ale materské školy sú bohužiaľ uzavreté miestnosti a v každej z nich je veľa detí. Prostredie pre vývoj baktérií a vírusov je mimoriadne priaznivé. Ak k tomu pridáme ďalšie hrozby vo forme zvyškových potravín, nedostatku hygieny a akumulácie veľkého množstva rôznych druhov chorôb, ktoré deti často nesú, dostaneme prostredie, ktoré je veľmi nebezpečné pre ľudský život a zdravie. Ozónová dezinfekcia, ktorá ničí mikróby, baktérie a vírusy, bude najlepším riešením na zaistenie bezpečnosti detí v materských školách.

Doprava

Všeobecne chápané dopravné služby od prepravy potravín, kde ozónovanie chladničiek a prívesov zvyšuje pohodlie pri práci a minimalizuje riziko kontaminácie prepravovaných materiálov - končí prepravou ľudí, kde pravidelná dezinfekcia autobusov, vlakov atď. Zlepšuje pohodlie cestujúcich a osviežuje samotné vozidlo.

Zdravotné a kozmetické služby

Všetky typy stomatologických, kozmetických, ambulantných a liečebných miestností ocenia najmä vlastnosti ozónu, ktoré pri pravidelnom používaní zabránia baktériám a dezinfikujú miestnosť.

Obhliadka Zadarmo