Podpora od Marlus Group Rozbor vody - Marlus Group

Rozbor vody vám ukáže objektívny stav kvality vašej vody. Po vykonaní rozboru vody budete vedieť, aké filtre potrebujete pre dosiahnutie skutočne čistej pitnej vody. Pomôžeme vám zorientovať sa vo výsledkoch i pri prípadnom výbere zariadení.

 • Hľadáte riešenie na úpravu studničnej vody?
 • Neviete si poradiť akú vybrať filtráciu?
 • Máte filtráciu a neviete či je účinná?
 • Potrebujete zmerať tvrdosť vody, dusičnany, železo mangán, baktérie?
 • Zapácha vám voda a neviete čo s tým?
 • Potrebujete skolaudovať vašu novostavbu?

Na všetky tieto otázky Vám vie odpovedať rozbor vody

K tomu aby ste sa vedeli správne rozhodnúť je dobré si dať urobiť rozbor vody. Ten vám ukáže či je vaša voda pitná, alebo je potrebná filtrácia vody.

V prípade záujmu o rozbor vody nás kontaktujte, alebo si vyberte niektorý z akreditovaných rozborov vody. Po spracovanej analýze vody vám zašleme výsledky a v prípade zlých výsledkov poradíme s výberom vhodnej úpravy vody.

Telefón
Informácie a objednávky
0905 644 330

Tvrdá voda a vodný kameň, usadeniny – Bezplatný rozbor vody

Ak máte mestskú, alebo studničnú vodu a hľadáte riešenie na úpravu tvrdosti vody, alebo zníženie hodnoty dusičnanov, dusitanov , poprípade zákalu vody, tak tieto merania robíme pre klientov v rámci Nitry a okolia zadarmo. Odmeriame vám hodnotu tvrdosti vody, dusičnanov, poprípade mangánu a železa. Zároveň vám vieme poradiť s výberom vhodnej úpravy vody a urobiť bezplatnú obhliadku miesta možného umiestnenia filtrácie vody.

Usadzuje sa nám vodný kameň

Tvrdá voda  je asi najčastejším problémom ako mestskej, tak aj studničnej vody. To že máte tvrdú vodu je ľahko vidieť na tom ako sa vám usadzuje vodný kameň na batériách, na rýchlovarnej kanvici, na obkladačkách a pod.  V prípade, že by ste mali záujem vedieť ako máte vodu tvrdú, aká je hodnota tvrdosti vody a navrhnúť riešenie na zmäkčenie vody, tak robíme v Nitre a v blízkom okolí bezplatný test na tvrdosť vody s návrhom na jej úpravu. V prípade , že máte studničnú vodu urobíme bezplatne test aj na dusičnany aby ste mali prehľad o dvoch najčastejších problémoch studničnej vody.  Ako tretí najčastejší problém studničnej vody sú baktérie na čo je potrebný test na mikrobiológiu.

zvoncek

Bezplatná obhliadka a základný rozbor vody zadarmo – 0€

Máme filtráciu vody a neviem či je účinná

filtracia domaČasto sa stáva že pri stavbe alebo kúpe domu, bytu, firmy, reštaurácie, hotelu už máte inštalovanú filtráciu vody. Na centrálnom prívode vody sú často umiestnené rôzne filtrácie, mechanické, uhlíkové, technológie na úpravu tvrdosti vody, dusičnanov, mangánu, poprípade železa. Tieto filtre majú rôznu životnosť , funkčnosť, potrebujú výmenu filtračných vložiek, poprípade doplnenie filtračného média alebo pravidelný servis.

Ak si nie ste istý či Vám filtrácia funguje správne, či máte po filtrácii vodu dostatočne upravenú, alebo neviete aké máte inštalované zariadenia je vhodné urobiť buď základné testy funkčnosti filtrácie vody, alebo vykonanie testu vody na požadované parametre.

V prípade záujmu vám vieme skontrolovať vašu filtráciu, technológie na úpravu vody. Robíme bezplatné obhliadky v rámci Nitry a okolia  a skontrolujeme vašu úpravu vody, urobíme základné testy, ako kontrolu tvrdosti vody, test na dusičnany, test na železo, mangán . Ak bude potrebné vieme vám urobiť potrebný servis, poprípade dodanie potrebných filtrov a nastavenie zmäkčovačov vody. V prípade záujmu vám zabezpečíme aj požadovaný test podľa vašich požiadaviek .

Názov skupiny ukazovateľov Ukazovateľ
Mikrobiologické ukazovatele Escherichia coli

Koliformné baktérie

Enterokoky

Kultivovateľné mikroorganizmy pri 22 °C

Kultivovateľné mikroorganizmy pri 36°C

Clostridum perfringens

Biologické ukazovatele Živé organizmy

Vláknité baktérie

Mikromycéty

Mŕtve organizmy

Železité a mangánové baktérie

Abiosestón

zvoncek

Test na baktérie cena: 79 € s DPH

Kolaudačný rozbor vody

kolaudaciaRozbor vody potrebný pre kolaudáciu prevádzky / domu – vyhláška zákona MZSR 247/2017 Z.Z.

Podľa znenia zákona by mala byť vykonaná mimoriadna kontrola kvality pitnej vody v prípade pred prvým použitím nového vodovodu alebo jeho nového úseku. Rozbor vody musí byť taktiež vykonaný pre nové rozvody pitnej vody pred potvrdením kolaudácie stavby.. parametre, ktoré musí obsahovať tento rozbor sú taktiež stanovené vo vyhláške zákona  MZSR 247/2017 Z.Z.:

Názov skupiny ukazovateľov Ukazovateľ
Teplota odobranej vody     °C
Dezinfekcia voľný chlór Voľný chlór
Mikrobiologické ukazovatele Escherichia coli

Koliformné baktérie

Enterokoky

Kultivovateľné mikroorganizmy pri 22 °C

Kultivovateľné mikroorganizmy pri 36°C

Clostridum perfringens

Biologické ukazovatele Živé organizmy

Vláknité baktérie

Mikromycéty

Mŕtve organizmy

Železité a mangánové baktérie

Abiosestón

Fyzikálno – chemické  ukazovatele Amónne ióny

Absorbcia

Dusičany

Dusitany

Mangán

Elektr. Vodivosť pri 25°C

Farba

CHSKMn

Chuť

Pach

pH

Teplota

Zákal

Železo

zvoncek

Cena za rozbor vody: 129€

Akú kvalitu má naša studničná voda?

kvalita studnicnej vody

Studničná voda je častým zdrojom vody pre rodinné domy a niekedy aj jediným. Preto kvalita studničnej vody patrí k častým požiadavkám o preverenie jej kvality. Sú rôzne typy studní od povrchových do 12 metrov hĺbky až po hlboké vŕtané studne. Ale či je studňa hlboká, alebo nie, kvalita vody nie je garantovaná. Studňa je ako živý organizmus a je často ovplyvňovaná podložím, hĺbkou studne, ale často aj počasím, poprípade tým koľko studní je v okolí a v neposlednom rade tým, že si postupne, ale úspešne ničíme svoje životné prostredie .

Preto je vhodné si robiť aspoň 1x ročne test vody, aby ste mali prehľad o kvalite a možných problémoch s kvalitou vašej studničnej vody. Z doterajších skúseností  a od našich klientov vieme, že ak by ste robili rozbor vody 12x do roka, tak nebude ani raz rovnaký.

Tento test je skrátený oproti komplexnému a obsahuje 9 základných ukazovateľov:

 1. tvrdosť vody
 2. vodivosť vody
 3. reakcia vody (pH)
 4. celkové množstvo rozpustených látok (TDS)
 5. dusičnany
 6. dusitany
 7. železo
 8. mangán
 9. amónne ióny
zvoncek

V prípade že máte záujem o podrobnejší test studničnej vody, kde sa voda testuje v akreditovanom laboratóriu, je cena testu 39€.

Máme zdravotné problémy, máme pitnú vodu?

zdravotne problemy

V prípade, že máte zdravotné problémy a potrebujete vedieť akú máte kvalitu či mestskej, alebo studničnej vody, je možné urobenie rôznych testov kvality vody. Buď test na mikrobiológiu, baktérie, alebo test na chemické látky, poprípade kompletný test.

Po doručení výsledku rozboru vody a následnom hľadaní riešenia úpravy vody, vám radi poradíme pri výbere vhodnej filtrácie vody a vykonanie bezplatnej obhliadky možného umiestnenia úpravy vody.

Druh testu Cena
Test na baktérie 69 € s DPH
Test na fyzikálno – chemické ukazovatele 89 € s DPH
Kompletný test 139 € s DPH

Voda nám zapácha, prečo?

zapach vody

Zápach vody je najčastejší jav studničnej vody. Buď je to voda v studni čo sa dlho nepoužívala a problém sa dá odstrániť sanitáciou studne a jej častejším používaním.

Alebo voda zapácha ako po pokazených vajciach a hlavne teplá voda. Tento zápach spôsobujú zvýšené hodnoty sírovodíka. Sírovodík sa v teplej vode rýchlejšie uvoľňuje a vtedy je zápach intenzívnejší ako v studenej vode. Sírovodík sa vyskytuje hlavne vo vode čo obsahuje vyššie hodnoty železa a mangánu. To, že vaša voda obsahuje sírovodík často nie je potrebný ani rozbor vody, lebo je to cítiť a často aj veľmi intenzívne.

Ale stále sa jedná o studničnú vodu, kde je dobré si overiť ďalšie parametre vody a urobiť rozbor vody na vhodný výber úpravy vody. Na elimináciu sírovodíka a hľadanie vhodnej úpravy vody vám radi poradíme a navrhneme ideálnu úpravu vody. V prípade záujmu robíme aj bezplatné obhliadky, kde spoločne vieme prejedať možnosti výberu vhodnej úpravy vody.

Druh testu Cena
Test na baktérie 69 € s DPH
Kompletný test 139 € s DPH

Voda mení farbu a je zakalená

zakalena voda

V prípade, že vaša voda mení farbu na červeno, poprípade na hnedo, je predpoklad, že máte zvýšené hodnoty železa alebo mangánu. Často je to vidieť opticky aj na obkladačkách, na toalete, alebo na bielom prádle, že je sfarbené na červeno. Často je to vidieť aj na závlahe, že všade kde voda zavlažuje sú steny, chodníky, plot sfarbený do červena. Obsah železa alebo mangánu v studničnej vode sa dá skontrolovať rozborom vody. Stáva sa aj, že hodnoty železa vo vode nemusia byť rovnaké, ale sa časom často menia podľa toho, ako je studňa využívaná, či pribúdajú v okolí ďalšie studne a pod.

Na elimináciu železa, mangánu a tvrdosti vodu sú už dnes zmäkčovače vody čo dokážu naraz eliminovať tri problémy vody. V prípade záujmu o rozbor vody a overenie či máte zvýšené hodnoty železa, alebo mangánu je vhodný buď rozbor vody iba na tieto zložky, alebo komplexný rozbor vody.  V prípade záujmu o riešenie úpravy vody vám radi poradíme s výberom a umiestnením zariadenia na úpravu vody.

Druh testu Cena
Rozbor vody na tvrdosť, železo a mangán (fyzikálno – chemické ukazovatele) 89 € s DPH
Kompletný rozbo vody 139 € s DPH
zvoncek

Bezlatná obhliadka zadarmo

Obálka

Potrebujete rozbor vody? Napíšte nám:

  Chránené testom reCAPTCHA - Ochrana súkromia, Zmluvné podmienky

  Sme hrdými partnermi

  sponzor4 Honeywellsponzor3 ResideoAirwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
  NOVINKA!
  ONLINE
  OBHLIADKA
  CEZ MOBIL
  REGISTROVAŤ SA
  velka kvapkavelka kvapka
  MERANIE
  TVRDOSTI
  VODY
  ZADARMO
  CHCEM TO
  velka kvapkavelka kvapka