Podpora od Marlus Group Úprava vody pre zníženie obsahu dusičnanov v studničnej vode rodinného domu - Marlus Group
  • Dusičnany sú veľmi pálčivým problémom našich spodných vôd.
  • Dlhoročné používanie dusíkatých hnojív v poľnohospodárstve spôsobilo kontamináciu studničných vôd vo väčšine poľnohospodárskych oblastí.
  • Našťastie je možné sa tohoto problému účinne zbaviť pomocou filtra na dusičnany.
  • Názorný príklad toho, ako sa v takomto prípade postupuje, môžete vidieť na tejto montáži v rodinnom dome v Lužiankach pri Nitre.

 

Postup pre zníženie obsahu dusičnanov v studničnej vode

Ako prvé treba podotknúť, že sa celý systém montuje na centrálnom prívode vody. Tak je zabezpečné, aby bola všetka voda zbavená nežiadúcich látok a všetci obyvatelia domu, predovšetkým deti, sú chránené pred prípadným užitím kontaminovanej vody.

Pred hlavné zariadenie sú umiestňované mechanické filtre. V tomto prípade dva. Ich úlohou je okrem samotnej filtrácie aj ochrana riadiacej hlavice filtra na dusičnany pred poškodením pevnými časticami ako piesok a hlina.

Prvý je Citropur NW 25 so silnou filtračnou schopnosťou a odkalovacím ventilom na vypustenie zachytených nečistôt. Za ním je druhý mechanický filter s účinnosťou 25 mikrónov.

O samotné zníženie obsahu dusičnanov sa stará zariadenie s obsahom živice ANEX s celkovým obsahom 30 l. Celý proces kontroluje riadiaca hlavica, ktorá monitoruje regeneráciu a funkčnosť zariadenia. Viac o filtry na dusičnany sa dozviete po kliknutí na tento odkaz.

Máte vo vašej studničnej vode taktiež problém s nadmerným obsahom dusičnanov?

Odporúčané produkty

Najnovšie realizácie

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka