Podpora od Marlus Group Zmäkčovač vody Ecomix vyriešil tri zákazníkové problémy s vodou naraz! - Marlus Group
 • Zmäkčovač vody má na viac, ako len zníženie tvrdosti vody pre odstránenie problémov s vodným kameňom.
 • V studničnej vode sa často vyskytujú rôzne ďalšie nežiadúce prímesy. Napríklad mangán a železo.

Čo s tým?

 • Odpoveďou môže byť náš univerzálny zmäkčovač vody Ecomix, ktorý odstraňuje tvrdosť vody, mangán a železo zároveň.
 • Áno, toto všetko dokáže jediné zariadenie!
 • Práve tieto tri problémy sa vyskytli u našeho klienta v rodinnom dome v obci Neverice. ( neveríce? tak čítajce dalej 😉 )

Zoznam riešených problémov úpravy vody:

 • Vysoká tvrdosť
 • Vysoký obsah mangánu
 • Vysoký obsah železa
 • Mechanické nečistoty
 • Odstránenie baktérií z vody

Zoznam je naozaj bohatý. Ako sme teda postupovali?

1. Ako prvý bol na centrálnom prívode vody do domu umiestnený mechanický predfilter. Jeho úlohou je ochrana zmäkčovača vody pred mechanickými nečistotami, ako napríklad piesok a podobne. Ochraňuje predovšetkým riadiacu hlavicu zmäkčovača.

2. Za ním je v systéme umiestnený samotný zmakčovač Ecomix. Ako sme už spomínali, v tomto bode dochádzať k odstráneniu nežiadúcej tvrdosti spôsobujúcej nánosy vodného kameňa a k odstráneniu mangánu a železa.

Viac detailov o ňom sa dozviete na tejto stránke.

Vedľa neho môžete na fotografii vidieť stáť modrú nádobu. To je zásobník soli. Pripravuje soľný roztok na regeneráciu zariadenia.

3. V poslednom kroku nasleduje odstránenie zbytkových baktérií. K tomu dochádza prostredníctvom UV lampy. V tomto konkrétnom prípade ide o UV lampu s výkonom 40 wattov. Tá dezinfikuje už vopred upravenú vodu.

UV lampa sa inštaluje vždy až za zmäkčovačom. Je to preto, aby sa na jej stenách neusádzal vodný kameň.

Montuje sa vždy vertikálne. Prečo?

Preto, aby v nej nezostával vzduch. Na tomto mieste by mohlo dochádzať k prehrievaniu UV lampy. Vertikálnou montážou tomuto dôsledku predídete.

Taktiež je u nej potrebné myslieť na výmenu žiarivky. Táto sa mení 1x ročne. Umiestňuje sa preto tak, aby bola výmena jednoduchá. Na nutnosť výmeny upozorňuje samotná UV lampa zvukovým signálom.

Odporúčané produkty

Zmäkčovač vody Ecomix

Zmäkčovač Ecomix na tvrdosť, železo, mangán

Multifunkčný zmäkčovač vody

Trápi vás červená voda ? Vysoký obsah železa, alebo mangánu. A navyše je voda tvrdá ? Zmäkčovač vody so živicou Multimix 3 v 1 dokáže naraz eliminovať všetky tri problémy vody naraz.

Zobraziť detail
images_produkt_uv-lampa

UV lampa proti baktériám

UV lampa na dezinfekciu vody

UV lampa a UV žiarenie  je využívané ako jedna z najlepších technológií pre dezinfekciu vody. UV lampa má podobné ultrafialové lúče, ako sa vyskytujú v prírode, sú produkované pomocou špeciálnych vysoko čistých kremíkových lámp.

K zničeniu príslušných mikroorganizmov a baktérií vo vode, dochádza k ich molekúl následkom UV žiarenia.

Čo je UV žiarenie ?

UV svetlo je pre ľudské oko neviditeľné, ale ak by sme ho mohli vidieť, vo svetelnom spektre by bolo fialové, preto sa volá „ultrafialové“ svetlo. UV svetlo sa líši od bežného svetla tým , že má vysokú frekvenciu , ktorá ovplyvňuje organizmy , baktérie , vírusy , plesne. UV svetlo môže narušiť tieto baktérie na bunkovej úrovni, čo im znemožňuje reprodukciu. Preto je UV svetlo užitočné na dekontamináciu.

Existujú tri rôzne vlnové dĺžky UV svetla: UV-A, UV-B a UV-C. Na likvidáciu baktérií a plesní je možné použiť iba UV-C svetlo, ktoré má najvyššiu frekvenciu.

Čo je UV lampa?

UV lampa umelo vytvára cez žiarivku UV svetlo, takže sa dá použiť na sterilizácia a sanitáciu vody. UV lampy sa dodávajú v mnohých rôznych veľkostiach a tvaroch, čo im umožňuje ich použitie na rôzne účely, ako je odhaľovanie falošných peňazí, kontrola umeleckých diel alebo kontrola lístkov , dezinfekcia vody , dezinfekcia bazénov .

UV lampa sa líši od bežnej lampy, tým že je vyrobená z kremeňa namiesto skla. Vo vnútri sa nachádza inertný plyn zmiešaný s ortuťou. Keď je lampa zapojená, elektrina reaguje s ortuťou a lampa produkuje UV svetlo. Typ vyžarovaného UV svetla závisí od tlaku vo vnútri lampy. UV lampy na dezinfekciu vody produkujú vlnovú dĺžku UV-C  a tým ničia baktérie .

Proces dezinfekcie vody UV žiarením sa využívajú špeciálne UV lampy , ktoré vyžarujú UV svetlo určitej vlnovej dĺžky. Tieto UV svetelné vlny majú schopnosť na základe svojej dĺžky narušiť DNA mikroorganizmov. Tieto UV svetelné vlny sa označujú ako germicídne .

Výhody UV dezinfekcie vody :

 1. Priateľská ku životnému prostrediu. UV žiarenie je ekologická alternatíva k dezinfekcii chlórom , žiadne vedľajšie produkty dezinfekcie.
 2. Spoľahlivé : UV lampa funguje 24 hod. 7 dní v týždni , aby vás chránila pred baktériami a vírusmi.
 3. Ľahká údržba : jeden krát ročne jednoduchá výmena UV žiarivky. To je všetko čo UV lampa potrebuje.
 4. Efektívna úprava vody : UV svetlo ničí 99,99 % vírusov a 99,9999 %  baktérií vo vode, tým je účinnejšia ako chlór a chloramín.
 5. Malé rozmery : UV lampa zaberá veľmi malý priestor , nepotrebuje žiadny zásobník vody , žiadna strata tlaku vody.
 6. Okamžité výsledky : Keď voda prechádza UV lampou sa okamžite upraví, nepotrebuje záchytnú nádrž ako pri použití chlóru.
 7. Šetrí vodu a energiu : nie je potrebná žiadna voda do odpadu, nízka spotreba el. energie.
 8. Bezpečná a čistá : žiadna manipulácia chemikáliami ani žiadne špinavé filtračné vložky do odpadu .

Nevýhody UV lampy na dezinfekciu vody : Aj keď má UV lampa veľa výhod, je potrebné pre zakúpením vedieť aj obmedzenia tejto úpravy vody.

 1. UV lampa ničí iba mikroorganizmy : UV lampa UV žiarením , likviduje iba mikroorganizmy, / vírusy, baktérie, cysty / a neodstraňuje žiadne ďalšie kontaminácie ako olovo, arzén, chlór, chemické látky, dusičnany, zápach vody. Preto za pred UV lampu inštalujú iné technológie na úpravu vody ako zmäkčovače vody, uhlíkové filtre, mechanické filtre.
 2. UV žiarenie funguje iba keď je voda čistá: ak je voda zakalená , obsahuje veľa sedimentu, tak UV žiarenie nevie účinne zasiahnuť mikroorganizmy, lebo to zákal blokuje. Preto je potrebné pred UV lampou inštalovať mechanickú filtráciu.
 3. UV lampa potrebuje zdroj elektriny : Zatiaľ čo niektoré úpravy vody nepotrebujú napojenie na elektrinu, ako je osmotický filter. Preto UV lampa nebude vhodné pre miesta kde nie stály zdroj pripojenia elektriny .
 4. UV lampa a UV žiarenie nezmení chuť ani nelikviduje zápach vody : Pre veľa ľudí je to výhoda. Ale ak hľadáte niečo na zmenu chute vody , odstránenie zápachu vody, tak je potrebné inštalovať iné systémy úpravy vody. Ako osmotickú filtráciu, poprípade uhlíkovú filtráciu.

Ale celkovo je úprava vody UV lampou vynikajúcim riešením ako zničiť baktérie a tým splniť vaše požiadavky na kvalitu vody. UV lampa sa ukázala ako jedna z najspoľahlivejších a cenovo najvýhodnejších metóde dezinfekcie vody. Dá sa použiť ako na centrálnom prívod vody do domu , tak aj na odbernom mieste v kuchyni.

Zobraziť detail
zmakcovac-tvrdost-dusicnany-a-uv-lampa

Zmäkčovač na tvrdosť vody, dusičnany + UV lampa 55 watt

Zmäkčovač Multimix DUO tvrdosť a dusičnany plus UV lampa

Tvrdosť vody, dusičnany a baktérie sú častým problémom studničnej vody. Či sú to studne vŕtané alebo kopané, či majú hĺbku 10 alebo 50 metrov, často je voda tvrdá, kontaminovaná dusičnanmi, baktériami.Kvalita vody sa často mení poveternostnými podmienkami, ako aj ľudskou činnosťou – hnojenie záhrad, poľnohospodárska činnosť, vypúšťanie žumpy do pôdy. 

Zobraziť detail

Najnovšie realizácie

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka
VYBRAŤ
VHODNÝ
ROZBOR
VODY
VYBRAŤ
velka kvapkavelka kvapka