Podpora od Marlus Group Úprava vody zmäkčovačom Multimix + UV lampa na vodu - Marlus Group
  • Niektoré zmäkčovače vody dnes dokážu oveľa viac ako len odstraňovať tvrdosť vody. Jedným z nich je zariadenie Multimix.
  • Na tomto príklade u klienta v Pezinku vám ukážeme, ako vyzerá výsledná inštalácia, aké problémy možno odstrániť, a tiež ako celý proces prebieha.

Mechanický predfilter

Ako prvé bol na centrálny prívody vody zaradený mechanický predfilter.

Slúži na zachytenie „väčších“ mechanických nečistôt a ochranu ďalších prístrojov.

zmäkcovač multimix

Zmäkčovač Multimix

Hlavnú časť systému tvorí zmäkčovač vody Multimix 57. Vzhľadom na to, že studničná voda mala okrem veľkej tvrdosti aj zvýšený obsah železa a mangánu. Práve tieto tri problémy súčasne dokáže Multimix odstrániť.

Čo znamená číslo 57? Ide o obsah živice, ktorá je v zmäkčovači. Tá je jeho hlavnou zložkou, cez ktorú voda preteká a odstraňuje všetky tri spomínané problémy – tvrdosť, železo a mangán.

Na trhu so zmäkčovačmi je táto technológia prelomová, nakoľko doteraz sa museli používať tri samostatné zariadenia na odstránenie troch rôznych kontaminantov. Multimix toto všetko zvláda naraz a omnoho lacnejšie.

Nastavenie sa prispôsobuje veľkosti prietoku a množstve spotrebovanej vody. Regenerácia prebieha automaticky. Jediné čo musíte sledovať je cca 1 x za 2 mesiace množstvo soli v zásobníku.

zasobnik sol

Na fotografiách môžete vidieť vedľa stojacu modrú nádobu. Ide o spomínaný zásobník soli. Zmäkčovač si automaticky vyrába soľný roztok, ktorý potom používa na svoje čistenie – regeneráciu. Voda však nie je slaná. Roztok slúži len na odstránenie železa, mangánu a vodného kameňa.

Čo sa stane ak neprebehne regenerácia?

Jediná vec, ktorá sa stane je, že zmäkčovač prestane vodu upravovať a tá bude pretekať v nezmenenom stave. Stáva sa to, ak klient zabudne doplniť do zásobníka soľ. Ak sa tak stane, stačí soľ dosypať, manuálne spustiť regeneráciu a všetko pracuje znovu ako predtým. Do zásobníka sa však zmestia až tri vrecia soli, čo je dostatok na spomínané 2 mesiace.

Multimix má tiež zabudovaný bypass. To pre prípad poruchy, aby sa dal zmäkčovač odpojiť a dom mal stále prívod vody.

UV lampa na vodu

Za týmto systémom je umiestnené posledné zariadenie, ktorým je UV lampa.

Tá slúži na odstránenie nežiadúcich baktérií.

Ak máte podobné problémy s vašou vodou, napíšte nám a radi vám pomôžeme.

Odporúčané produkty

Najnovšie realizácie

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka
VYBRAŤ
VHODNÝ
ROZBOR
VODY
VYBRAŤ
velka kvapkavelka kvapka