Podpora od Marlus Group S problémom tvrdej studničnej vody si jednoducho poradil Stop Kalk - Marlus Group
  • Zlé zloženie studničnej vody často spôsobuje viacero problémov. Sú nimi vodný kameň, hrdza, zanášanie potrubí.
  • Jedným z riešení, okrem použitia zmäkčovača vody, je kondicionér Stop Kalk. Ako tento malý pomocník funguje?

Ide o modernú dômyselnú technológiu, ktorá nepotrebuje el. energiu, veľký priestor, žiadnu soľ na regeneráciu, ako bežné zmäkčovače vody a navyše ani žiadny servis.

Stavba Stop Kalku

Valec Stop Kalku je vyrobený z nerezovej ocele. Jeho vnútorné jadro z pórovitej zliatiny drahých kovov. Táto zliatina sa skladá s dvanástich ušľachtilých kovov, ako sú prvky zlata, striebra a platiny, čím robia jadro úplne nehrdzavejúce.

Prechodom  vody cez uličky jadra sa menia jej vlastnosti – priľnavosť a súdržnosť minerálnych častíc. Keď voda tečie cez jadro vzniká slabé elektrické pole, produkované ako výsledok rozdielu elektrického potenciálu medzi kovovým valcom a zliatinou jadra.

To spôsobuje separáciu minerálnych častíc a voda mení svoje správanie. Častice, ktoré boli predtým priťahované k sebe sa odpudzujú a rozdelia na menšie jednotlivé častice. Minimalizuje sa ich usadzovanie na stenách potrubí a spotrebičov pracujúcich s vodou.

Preto sa po tejto inštalácii klient viac nemusí obávať potrubia zaneseného vodným kameňom alebo hrdzou.

Čo je ďalšia neoceniteľná výhoda Stop Kalku?

Spomínané vlastnosti zabezpečia, že ak už vaše potrubie je zanesené vodným kameňom alebo hrdzou, tie tento kondicionér postupne odstráni. Rozklad minerálnych častíc totiž spôsobuje to, že pôsobia na ďalšie minerály nachádzajúce sa v potrubí.

Je vhodný na použitie aj pred zavlažovacími systémami, aby sa na tryskách neusadzoval vodný kameň. Následná produkovaná voda má lepšie vlastnosti na polievanie.

Tak ako v tom prípade, je vhodné umiestniť pred Stop Kalk mechanický filter. Tým docielite, aby sa v ňom nehromadili zbytočné usadeniny, ktoré budú brániť jeho 100 percentnej funkčnosti

Odporúčané produkty

Najnovšie realizácie

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka