Podpora od Marlus Group Ako nájsť vhodné miesto pre zmäkčovač vody? - Marlus Group
  • Kde umiestniť a inštalovať zmäkčovač vody je často o hľadaní kompromisov.
  • Pri výstavbe domu sa len málokedy počíta s tým, že zmäkčovač vody bude jeho súčasťou, a tak väčšinou chýba vhodné miesto na jeho umiestnenie.

Ani vy ste so zmäkčovačom vody nepočítali?

Ukážeme vám teda, ako podobné problémy riešime a kde všade ho možno umiestniť.

Takéto miesto by malo spĺňať nasledovné podmienky:

  • Byť v blízkosti centrálneho prívodu vody do domu.
  • Mať v dosahu elektrickú zásuvku.
  • Možnosť zapojenia do odpadového potrubia.
  • Nesmie byť vystavený mrazu.
  • Musí byť dostatočný prístup pre obsluhu na dosýpanie soli.

Kde všade sa dajú zmäkčovače nainštalovať?

V priestore toalety bola malá servisná miestnosť. Naozaj malý priestor, ale aj toto sme dokázali. Umiestnenie je také, aby sa dalo vykonávať dosýpanie soli a používanie toalety zostalo rovnako bez obmedzení ako doteraz.

zmäkčovač vložený v skrinke

 

Inštalácia ktorá vyšla presne na mieru. Umiestnenie medzi práčkou a zásobníkom na vodu.

zmakcovac medzi prackou a zasobnikom

 

Inštalácia v pivnici. Pred zmäkčovačom vody je namontovaný mechanický predfilter na zachytávanie mechanických nečistôt a regulátor tlaku vody. Zariadenie má od výrobcu doporučený tlak max. do 6 bar. Najlepšie 3 – 4 bar.

zmäkcovač vody v pivnici

 

Opäť riešenie, kedy sa hľadalo miesto a jediná možnosť bolo malé WC, kde bolo privedené kúrenie a centrálny prívody vody.

zmäkcovače sa dajú umiestniť aj na wc

 

Tu vidíte prípad, keď jediným riešením bol zmäkčovač umiestnený pri vstupe do pivnice. Musela k nemu byť privedená voda pod dverami. Klient bol však veľmi spokojný, nakoľko nebolo nutné obsadiť iný dôležitejší priestor.

inštalácia zariadenia pri vstupe do pivnice

 

Vyskytnú sa aj jednoduchšie, až priam ideálne prípady. Takýmto môže byť, ak máte k dispozícii vlastnú kotolňu. V nej zväčša nie je problém s prívodom vody, blízkosťou elektrickej zásuvky, ani napojením sa na odpad.

zmakcovac vody v kotolni

 

Zmäkčovač sa dá umiestniť aj do šachty, vedľa čerpadla vody zo studne.

umiestnenie v sachte

 

Vhodné je tiež, ak sa so zariadením počíta už počas výstavby domu. Inštalácia je jednoduchšia a nie je nutné vykonávať veľké zásahy a kompromisy. Takýto prípad vidíte na poslednej fotke.

umiestnenie v kupelni

 

Pozrite si celú galériu

Ak aj vy hľadáte riešenie kde a ako umiestniť zmäkčovač vody, radi vám v tejto veci pomôžeme. Využite naše bezplatné poradenstvo, alebo sa priamo objednajte na obhliadku vašeho rodinného domu.

Odporúčané produkty

zmakcovac-carbon

Zmäkčovač vody CARBON LCD

Zmäkčovač vody so živicou DUO MIX CARBON, odstraňuje tvrdosť a vylepšuje chuť vody

Novinka na trhu zmäkčovačov vody, kde okrem zmäkčovania vody, zariadenie zlepšuje aj chuť vody.

Zmäkčovač obsahuje dve zložky a to živice na zmäkčenie vody a uhlíkovú zložku, čím sa zlepšuje chuť vody . Znižuje sa tvrdosť vody a tiež chlór, zápach vody, chemické zložky.

Zobraziť detail
zmakcovac-slide-excelent-a-darcek

Zmäkčovač vody SLIDE EXCELENT

Zmäkčovač vody s najmodernejšou technológiou - NOVINKA

Zmäkčovač vody SLIDE EXCELENT 30  patrí medzi najmodernejšie a najnovšie riešenia úpravy vody na zníženie tvrdosti vody pre rodinné domy.

Malé rozmery, excelentný dizajn, najmodernejšia riadiaca hlavica, veľa možností nastavení, pevné plasty, LCD farebný displej, nízka spotreba soli a vody na jednu regeneráciu. Vhodné pre rodinné domy, byty, apartmány s počtom 3 až 8 bývajúcich.

Zobraziť detail
zmakcovace-economy

Zmäkčovač vody ECONOMY

Zmäkčovač vody do malých priestorov

Zmäkčovač vody ECONOMY je vyrobený pre menšie priestory. Je úzky iba 20 cm, vysoký 110 cm, hlboký 38 cm.  Ideálny zmäkčovač vody pre menšie priestory , byty, menšie rodinné domy, reštaurácie, kaviarne, cukrárne.

Je plnoautomatický s najmodernejšou riadiacou hlavicou , pevným moderným plastovým telom s obsahom zmäkčovacej živice 20 , alebo  25L. Cena od 590 € s DPH z neho robí cenovo ekonomický zmäkčovač vody. Za dobrú cenu – dobré riešenie.

Zobraziť detail
zmakcovac-vody-duomix-na-tvrdost-zelezo-1

Zmäkčovač vody SLIDE LCD

Zmäkčovač vody pre rodinný dom 4-8 osôb. Vhodný aj pre kaviarne, reštaurácie

Hľadáte riešenie na úpravu tvrdosti vody ? Zariadenie čo dokáže znížiť tvrdosť vody, eliminovať usadzovanie vodného kameňa. Zariadenie čo vás zbaví nánosov kameňa na batériách, obkladačkách, toaletách. Technológiu čo ochráni vaše rozvody vody pred zanesením, ochráni vaše tepelné čerpadlá, kotle kúrenia ?

Zmäkčovač vody SLIDE LCD 30, je vhodné riešenie na úpravu tvrdosti vody pre rodinný dom. Má dostatočnú kapacitu zmäkčenia vody, obsahuje 30 L. zmäkčovacej živice. LCD displej kde vás informuje o svojej činnosti, kedy bude regenerovať, koľko vody sa spotrebovalo do regenerácie, aký je aktuálny čas a ďalšie informácie.

Zobraziť detail

Najnovšie realizácie

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka
VYBRAŤ
VHODNÝ
ROZBOR
VODY
VYBRAŤ
velka kvapkavelka kvapka