Podpora od Marlus Group Čistenie a preplach kúrenia - Marlus Group

Čistenia, preplach a sanitácia kúrenia

Už viac ako 20 rokov inštalujeme našim klientom zariadenia na úpravu vody. Rôzne zmäkčovače vody a technológie na úpravu ako mestskej, tak aj studničnej vody. Počas práce sa často stretávame s tým, že rozvody vody a kúrenia sú zanesené vodným kameňom a po rokoch používania sú rozvody značne znečistené a často aj kontaminované baktériami .

Klienti sa často sťažujú, že radiátory majú rôznu teplotu, že kúrenie nie je rovnaké, že radiátory aj po odvzdušnení bublocú. Podlahové kúrenie nekúri rovnomerne a že náklady na kúrenie sú vyššie z dôvodu častých opráv obehových čerpadiel a vyššej spotreby plynu, alebo elektrickej energie .

Preto sme sa rozhodli ponúknuť klientom novú službu – preplach a čistenie a konzerváciu rozvodov vody a kúrenia.

Ako podlahového kúrenia, tak aj radiátorov. Je to čistenie na báze mechanickej a chemickej a je jedno či sú rozvody z plastu, kovové, alebo s plasthliníku. Na všetkých rozvodoch sú časom usadeniny a často je aj kontaminované baktériami.

Ak máte niektoré z nasledovných problémov, tak nás neváhajte kontaktovať:

Ak sa objavia takéto problémy, tak je možné, že systém je zle odvzdušnený, alebo systém je značne znečistený. Alebo bol systém zle urobený, nie na základe plánov kúrenia, ale podľa skúseností kúrenára čo vám robil kúrenie. Lebo podľa plánu to bolo veľmi drahé a časovo náročnejšie. Šetrilo sa na trubkách, na kvalite trubiek, na priemere trubiek, na systéme filtrácie, alebo dĺžke podlahového kúrenia.

Možné riešenia:

Máte nefunkčné kúrenie, alebo studené radiátory?

Vykurovacie rozvody sú robené z rôznych materiálov a následkom vyššej teploty sa z týchto materiálov uvoľňujú nečistoty. Tieto nečistoty zahustia vodu a tým zmenia prietok vody čo spôsobuje studené miesta na radiátoroch, poprípade poškodenie obehového čerpadla.

Hustá voda je kombinácia vodného kameňa, hrdze, piliny, rôzne nečistoty čím má horšiu vodivosť, zanášajú sa časti radiátorov čím sa zvyšujú náklady na vykurovanie. Takéto rozvody kúrenia treba zbaviť mechanických nečistôt, odvzdušniť, konzervovať a optimalizovať celkový chod vykurovania .

To isté platí aj pre obehové čerpadlá, ktoré sú mechanickými nečistotami opotrebované, majú horšie podmienky a tým sa rýchlejšie opotrebujú, majú divné zvuky a vibrácie. Takéto čerpadlo treba vymeniť.

Pre správnu fungovanie kúrenia je dobré pravidelné čistenie rozvodov kúrenia aby sa zabránilo vysokým nákladom na vykurovanie a častým výmenám obehových čerpadiel. Ak sa zanedbá prevencia, tak sa systém kúrenia čistí omnoho horšie a niektoré komponenty môžu byť poškodené a bude ich treba vymeniť. Odporúčame aspoň jedenkrát za 3 roky robiť pravidelné čistenie rozvodov kúrenia .

Cenník čistenia a preplachu kúrenia:

Každý dom, alebo objekt je špecifický a pre stanovenie ceny robíme bezplatnú obhliadku, poprípade sa oboznámime so službami čo požadujete a na základe toho vám budeme vedieť stanoviť cenu.

Kontakt : 0905 644 330 Ing. Ľubomír Frišo

Preplach podlahového kúrenia a radiátorov robíme v rámci Západného Slovenska. Dopravu mimo Nitry dohadujeme individuálne podľa miesta realizácie preplachu kúrenia .

Doba práce preplachu kúrenia trvá individuálne od typu kúrenia. Ale treba rátať s časom minimálne cca. 5 – 6 hod. V tomto čase je príprava zariadení, pripojenie na kúrenie, samotný preplach, často menšie opravy, poprípade doplnenie TF filtra do kúrenia. Naplnenie kúrenia novou vodou, dávkovanie chémie, odvzdušnenie kúrenia. Kontrola tlakov, spustenie kúrenia. Zápis o vykonaní preplachu.

Na preplachy sa používa aj chémia na čistenie a konzerváciu, poprípade na stabilizáciu vody a proti baktériám.

Cenník čistenia a preplachu kúrenia

Cena chémie cca. 50 € za  0,5 litra
Cena preplachu za jeden dom cca. od 400 – 450 € s DPH
Cena preplachu bytu v dome cca. od 350 € s DPH
Cena TF filtra – bez inštalácie 129 € s DPH
Cena TF filtra – doba inštalácie cca. 1 hod. 129 € s DPH + 1 hod. 25 € s DPH + materiál
Napustenie systému upravenou vodou 50 € s DPH

Cenová kalkulácia sa môže meniť od individuálnych podmienok miesta preplachu a môže sa meniť pri obhliadke miesta realizácie.

Na preplach podlahového kúrenia využívame nemeckú technológiu REMS: viac o zariadení REMS Multi push tu

Potrebujete poradiť
s výberom produktu?

Vyplňte kontaktný formulár a urobíme vám bezplatnú obhliadku a poradenstvo. Alebo nám zavolajte a radi Vám zodpovieme všetky otázky.

25 rokov skúseností

Napíšte nám

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka