Podpora od Marlus Group Osmotický filter - účinná filtrácia - Marlus Group
Osmotický filter: účinná filtrácia vody pre čistý a zdravý domov

Kvalita vody sa hodnotí z viacerých hľadísk.

Mnohé prímesy ktoré voda v našich domácnostiach obsahuje sú škodlivé z iných dôvodov. Niektoré poškodzujú domáce spotrebiče a rozvody, iné ľudské zdravie.

Prečítajte si, prečo je potrebné sa chrániť osmotickým filtrom.

  • Dr. Zbigniew Halat
  • hlavný predstaviteľ Medicínskeho Centra Spotrebiteľa
  • bývalý viceminister zdravotníctva

Hovoriac o kvalite vody sa najčastejšie kladie dôraz na zlúčeniny nie príliš dôležité z pohľadu zdravia človeka, ktoré v podstate nie sú škodlivé pre organizmus. Hovorí sa najčastejšie, že sú prekročené normy (hladiny) železa, chloridov, hliníka, mangánu. Samozrejme, že nadbytok železa nám môže pokaziť pranie, upchať filtre, znečistiť rúry (rozvody). Avšak tieto zlúčeniny, ktoré sú škodlivé pre zdravie v podstate v Poľsku nie sú znormované.

Teraz hovorím o takých rakovinotvorných zlúčeninách ako sú bromidy, mnohoprstencové aromatické uhľovodíky. V Poľsku máme epidémiu rakoviny. V takomto prípade každé zanedbanie týkajúce sa noriem je neprípustné. Môžem vymenovať v súvislosti s týmto najmenej 6 zlúčenín, ktoré nie sú normované, napriek tomu, že majú pomerne prísne normy v krajinách Európskej Únie.

Bromidy, akrylamidy, bromochloridmetany, polyvinylchlorid, epichlorhydrin, mnohoprstencové aromatické uhľovodíky. Výnimočne nebezpečný je polyvinylchlorid, ktorý je jednou z najrakovinotvornejších zlúčenín. Chýbanie normy spôsobuje napr., že výrobca vodovodných rúr má síce atestáciu, ale neskôr ho nič nezaväzuje k tomu, aby vyrábal také produkty, z ktorých sa neuvoľňuje chlorid vinylu.

Zanedbania kompetentných v oblasti noriem sú trestuhodné, narastali desaťročia. Poľské normy pripúšťajú jeden prípad rakoviny na 100 tisíc obyvateľov, v EÚ bolo prijaté kritérium – jeden prípad rakoviny na milión obyvateľov.

Neprípustné je používanie zdrojov mimotriednej vody, ako sa to stáva vo Varšave. Mnohé zlúčeniny sa nedajú odstrániť procesom priemyselného čistenia. Nie vždy tiež postačia tradičné domáce filtre. Samotné aktívne uhlie nie je účinné. Najúčinnejším spôsobom očisťovania je v súčasnosti systém reverznej osmózy.

Dr. Zbigniew Halat

Odporúčané produkty

Najnovšie články

Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok
Správna inštalácia zmäkčovača vody - kroky a tipy na úspešnú montáž zariadenia
5.3.2024

Inštalácia technológie na úpravu vody alebo filtrácie

Vybrali ste si filtráciu alebo úpravu vody? Našli sme pre vás riešenie ako upraviť vašu mestskú, alebo studničnú vodu? To čo sme navrhli, alebo ste si vybrali vám aj nainštalujeme. Je pripravených 8 technikov čo denne inštalujú, servisujú technológie na úpravu vody.

Prečítať článok
Úprava vody podľa potrieb - špecifické metódy a technológie na zlepšenie vody
5.3.2024

Návrh úpravy vody podľa vašich potrieb

Voda v našich domácnostiach sa používa na veľa účelov, ako na pitie, varenie, kúpanie, pranie, kúrenie. Ale mať dnes kvalitnú vodu je v dnešnej dobe nie otázkou šance, ale voľby. Každý z nás sa môže rozhodnúť akú kvalitnú vodu bude mať na dennodenné používanie.

Prečítať článok
Čo je zmäkčovač vody: vysvetlenie funkcie a účelu
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka