Faktorov, ktoré pomôžu určiť veľkosť generátora ozónu je viac. Naším odporúčaním je, aby ste si všímali výkon miligramy za hodinu mg/h. Pri výbere generátora ozónu je potrebné zvážiť niekoľko otázok a niekoľko premenných.
V prvom rade by sa malo určiť zamýšľané použitie
Základná voľby sú:
1. Čistenie vzduchu
2. Šoková sanitácia spolu s čistením vzduchu
Šokové ošetrenie sa používa vtedy, keď sa ozón dávkuje do miestnosti s vysokou hladinou, zvyčajne na niekoľko hodín, dokonca na niekoľko dní . Na ničenie baktérií, plesní, dymu alebo akéhokoľvek zápachu. Použitie na ošetrenie šokom vyžaduje výrazne viac ozónu ako čistenie vzduchu, ale je najlepším spôsobom, ako dosiahnuť maximálnu účinnosť generátora ozónu.
Zápach iba vo vzduchu, napríklad dym, znečistenie vnútorného ovzdušia, chemické výpary, výfukové plyny a ďalšie emisie, je možné pomocou ozónu eliminovať zvyčajne v krátkom čase pri miernych dávkach.
Avšak rozklad plesní, organických látok, poškodenie dymom pri požiari v budove, hromadenie cigaretového dymu fajčiarov a ďalšie extrémne pachy si vyžadujú dlhšiu dobu dávkovania, alebo vyššiu koncentráciu ozónu na niekoľko hodín až niekoľko dní liečebného času.
Ak je kontaminácia silná, na ošetrenie bude potrebné viac času alebo viac ozónu. Je to hlavne v prípadoch veľkého poškodenia ohňom a dymom alebo vyčistenie povrchu po kriminálnej scéne.
Pri výbere vhodného generátora ozónu je veľkosť ošetrovanej oblasti mimoriadne dôležitá. Každý ozonátor má odporučané, pre aký veľký priestor je vhodný. Toto odporúčanie odporúčame dodržať.
Ozón sa pri vysokých teplotách vyčerpáva oveľa rýchlejšie ako pri nízkych teplotách. Pri teplotách mrazu sa ozón nevyčerpá niekedy dlhšie ako 30 dní.
Generátory ozónu budú produkovať viac ozónu v suchom vzduchu ako vo vlhkom vzduchu. Ak zvolíte nový generátor ozónu s UV žiarením nebude vysoká vlhkosť dôležitým faktorom.
Na kratšie doby pôsobenia bude potrebné viac ozónu, menej na dlhšie doby pôsobenia.
Hľadáte a neviete si vybrať aký typ, veľkosť, zmäkčovača vody vybrať pre váš rodinný dom, prípadne vašu spotrebu vody? Aby vám zmäkčovač dobre slúžil, mali ste naozaj upravenú vodu a nemali s tým spojené vysoké náklady na prevádzku, odporúčame niekoľko typov, ktoré je dobré dodržať pri výbere.
Ešte pred kúpou zmäkčovača vody je potrebné aby ste mali doma vhodné miesto na inštaláciu. Ideálne umiestnenie technická miestnosť, garáž, pivnica. Miesto kde je možné napojenie na centrálny prívod vody, plus napojenie na el. zásuvku ako aj na odpad vody. A práve odpad je niekedy to čo sa ťažko hľadá a je často potrebné upraviť miesto inštalácie a upravenie rozvodov vody.
Čo neodporúčame je umiestnenie do šachty, kde je málo miesta na inštaláciu, je tam vlhko, nie je tam často možnosť napojenia na el. prúd a odpad vody.
Všetky UV lampy majú vymeniteľné UV žiarivky, ktoré počas činnosti vyžarujú UV žiarenie priamo tam kde prechádza voda do rozvodov vody. Preto je potrebné tieto UV žiarivky pravidelne meniť, lebo časom sa opotrebujú a znižuje sa ich účinnosť.
UV lampa funguje tak, že voda prechádza komorou a je vystavená ultrafialovému svetlu. Toto svetlo zabíja baktérie a dokonca aj niektoré vírusy, vďaka čomu je vaša voda bezpečná na pitie. Svetlo musí svietiť s určitou intenzitou, aby zabilo baktérie a ako žiarovka starne, táto intenzita sa začína znižovať.
Táto výmena by mala byť pravidelná a bežne je to po cca. 9 tis. hodinách, alebo 1x ročne.
Stáva sa, že máte možnosť kúpiť zmäkčovač vody čo sa dlhšie nepoužíval, poprípade ste kúpili dom, kde je starší model zmäkčovača vody, ktorý rok alebo aj viac nebol v prevádzke. Zmäkčovače vody ako viete, sú systémy na ochranu pred vodným kameňom a ak nie sú dlhšie v prevádzke môžu nemusia už pracovať správne. Hlavnou úlohou zmäkčovača vody je eliminovanie tvrdosti vody, ochrana pred usadzovaním vodného kameňa, ochrana spotrebičov, rozvodov vody, domácich technológií.
Baktérie môžu byť škodlivé pre vaše zdravie, ale môžu byť pre vás aj dobré! Ale ako je to so zmäkčovačom vody? Zmäkčovač vody premieňa tvrdú vodu výmenou iónov , ktoré spôsobujú tvrdosť vody ako vápnik a horčík , železo, za mäkšie ióny sodíka a draslíka. Mineráli vo vode nie sú škodlivé, ale ak ich je veľa spôsobujú veľké škody a prejavujú sa ako vodný kameň. Poznáte to ako zanesené batérie, tvrdé slamené vlasy, nefunkčné kávovary, bojlery, vysoké náklady na elektriku. Naopak, mäkká voda prináša do vášho domova veľa výhod i keď zmäkčovač vody nezabíja baktérie ani neodstraňuje zápach vody a dusičnany.