Podpora od Marlus Group Návod - ako zvoliť veľkosť ozónového generátora? - Marlus Group
ozonovy-generator-velkost

Faktorov, ktoré pomôžu určiť veľkosť generátora ozónu je viac. Naším odporúčaním je, aby ste si všímali výkon miligramy za hodinu mg/h. Pri výbere generátora ozónu je potrebné zvážiť niekoľko otázok a niekoľko premenných.

V prvom rade by sa malo určiť zamýšľané použitie

Základná voľby sú:

1. Čistenie vzduchu

2. Šoková sanitácia spolu s čistením vzduchu

 

Šokové ošetrenie sa používa vtedy, keď sa ozón dávkuje do miestnosti s vysokou hladinou, zvyčajne na niekoľko hodín, dokonca na niekoľko dní . Na ničenie baktérií, plesní, dymu alebo akéhokoľvek zápachu. Použitie na ošetrenie šokom vyžaduje výrazne viac ozónu ako čistenie vzduchu, ale je najlepším spôsobom, ako dosiahnuť maximálnu účinnosť generátora ozónu.

 

6 premenných, ktoré zvážte pri určovaní vhodného generátora ozónu

 

1. Typ kontaminácie

Zápach iba vo vzduchu, napríklad dym, znečistenie vnútorného ovzdušia, chemické výpary, výfukové plyny a ďalšie emisie, je možné pomocou ozónu eliminovať zvyčajne v krátkom čase pri miernych dávkach.

Avšak rozklad plesní, organických látok, poškodenie dymom pri požiari v budove, hromadenie cigaretového dymu fajčiarov a ďalšie extrémne pachy si vyžadujú dlhšiu dobu dávkovania, alebo vyššiu koncentráciu ozónu na niekoľko hodín až niekoľko dní liečebného času.

2. Úroveň kontaminácie

Ak je kontaminácia silná, na ošetrenie bude potrebné viac času alebo viac ozónu. Je to hlavne v prípadoch veľkého poškodenia ohňom a dymom alebo vyčistenie povrchu po kriminálnej scéne.

3. Veľkosť ošetrovanej oblasti

Pri výbere vhodného generátora ozónu je veľkosť ošetrovanej oblasti mimoriadne dôležitá. Každý ozonátor má odporučané, pre aký veľký priestor je vhodný. Toto odporúčanie odporúčame dodržať.

4. Teplota

Ozón sa pri vysokých teplotách vyčerpáva oveľa rýchlejšie ako pri nízkych teplotách. Pri teplotách mrazu sa ozón nevyčerpá niekedy dlhšie ako 30 dní.

5. Vlhkosť

Generátory ozónu budú produkovať viac ozónu v suchom vzduchu ako vo vlhkom vzduchu. Ak zvolíte nový generátor ozónu s UV žiarením  nebude vysoká vlhkosť dôležitým faktorom.

6. Požadovaný čas na ošetrenie

Na kratšie doby pôsobenia bude potrebné viac ozónu, menej na dlhšie doby pôsobenia.

Najnovšie články

co-je-zmakcovac
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok
mapa-tvrdosti-vody-slovensko
1.12.2023

Mapa tvrdosti vody na Slovensku

Pod tvrdosťou vody rozumieme množstvo rozpustených solí vo vode. Konkrétne sa jedná o súčet obsahu vápnika a horčíka. Údaje na tejto mape pochádzajú z dlhodobých meraní vodárenských spoločností z verejných vodovodov na Slovensku.

Prečítať článok
teplo-z-podlahovky
28.11.2023

Teplo, ktoré lieči bolesti kĺbov a nevíri prach

Určite ste zažili ten pocit v starých veľkých domoch, kde je vám neustále zima. A tak sa tisnete čo najbližšie k radiátorom, aby ste sa ohriali. Ak ste predtým vonku poriadne premrzli, tak zdroj tepla bude prirodzene vaša prvá cesta.

Prečítať článok
tvrda-voda-a-zdravie
19.11.2023

V tvrdej vode sa horšie rozpúšťa mydlo, má však dôležité benefity pre zdravie

Slovensko je rozmanitá krajina s rôznou kvalitou vody, ale aj s rôznym stupňom tvrdosti vody. Kým na západnom Slovensku prevláda najmä tvrdá a veľmi tvrdá voda, stred Slovenska má mäkkú vodu. Jednotlivé rozdiely v takejto kvalite vody vplývajú nielen na zdravie, ale aj na spotrebiče.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka
VYBRAŤ
VHODNÝ
ROZBOR
VODY
VYBRAŤ
velka kvapkavelka kvapka