Podpora od Marlus Group Návod - ako zvoliť veľkosť ozónového generátora? - Marlus Group
Ako zvoliť veľkosť ozónového generátora: návod a tipy

Faktorov, ktoré pomôžu určiť veľkosť generátora ozónu je viac. Naším odporúčaním je, aby ste si všímali výkon miligramy za hodinu mg/h. Pri výbere generátora ozónu je potrebné zvážiť niekoľko otázok a niekoľko premenných.

V prvom rade by sa malo určiť zamýšľané použitie

Základná voľby sú:

1. Čistenie vzduchu

2. Šoková sanitácia spolu s čistením vzduchu

 

Šokové ošetrenie sa používa vtedy, keď sa ozón dávkuje do miestnosti s vysokou hladinou, zvyčajne na niekoľko hodín, dokonca na niekoľko dní . Na ničenie baktérií, plesní, dymu alebo akéhokoľvek zápachu. Použitie na ošetrenie šokom vyžaduje výrazne viac ozónu ako čistenie vzduchu, ale je najlepším spôsobom, ako dosiahnuť maximálnu účinnosť generátora ozónu.

 

6 premenných, ktoré zvážte pri určovaní vhodného generátora ozónu

 

1. Typ kontaminácie

Zápach iba vo vzduchu, napríklad dym, znečistenie vnútorného ovzdušia, chemické výpary, výfukové plyny a ďalšie emisie, je možné pomocou ozónu eliminovať zvyčajne v krátkom čase pri miernych dávkach.

Avšak rozklad plesní, organických látok, poškodenie dymom pri požiari v budove, hromadenie cigaretového dymu fajčiarov a ďalšie extrémne pachy si vyžadujú dlhšiu dobu dávkovania, alebo vyššiu koncentráciu ozónu na niekoľko hodín až niekoľko dní liečebného času.

2. Úroveň kontaminácie

Ak je kontaminácia silná, na ošetrenie bude potrebné viac času alebo viac ozónu. Je to hlavne v prípadoch veľkého poškodenia ohňom a dymom alebo vyčistenie povrchu po kriminálnej scéne.

3. Veľkosť ošetrovanej oblasti

Pri výbere vhodného generátora ozónu je veľkosť ošetrovanej oblasti mimoriadne dôležitá. Každý ozonátor má odporučané, pre aký veľký priestor je vhodný. Toto odporúčanie odporúčame dodržať.

4. Teplota

Ozón sa pri vysokých teplotách vyčerpáva oveľa rýchlejšie ako pri nízkych teplotách. Pri teplotách mrazu sa ozón nevyčerpá niekedy dlhšie ako 30 dní.

5. Vlhkosť

Generátory ozónu budú produkovať viac ozónu v suchom vzduchu ako vo vlhkom vzduchu. Ak zvolíte nový generátor ozónu s UV žiarením  nebude vysoká vlhkosť dôležitým faktorom.

6. Požadovaný čas na ošetrenie

Na kratšie doby pôsobenia bude potrebné viac ozónu, menej na dlhšie doby pôsobenia.

Najnovšie články

Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok
Správna inštalácia zmäkčovača vody - kroky a tipy na úspešnú montáž zariadenia
5.3.2024

Inštalácia technológie na úpravu vody alebo filtrácie

Vybrali ste si filtráciu alebo úpravu vody? Našli sme pre vás riešenie ako upraviť vašu mestskú, alebo studničnú vodu? To čo sme navrhli, alebo ste si vybrali vám aj nainštalujeme. Je pripravených 8 technikov čo denne inštalujú, servisujú technológie na úpravu vody.

Prečítať článok
Úprava vody podľa potrieb - špecifické metódy a technológie na zlepšenie vody
5.3.2024

Návrh úpravy vody podľa vašich potrieb

Voda v našich domácnostiach sa používa na veľa účelov, ako na pitie, varenie, kúpanie, pranie, kúrenie. Ale mať dnes kvalitnú vodu je v dnešnej dobe nie otázkou šance, ale voľby. Každý z nás sa môže rozhodnúť akú kvalitnú vodu bude mať na dennodenné používanie.

Prečítať článok
Čo je zmäkčovač vody: vysvetlenie funkcie a účelu
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka