zníženie obsahu dusičnanov v studničnej vode

Dusičnany sú veľmi pálčivým problémom našich spodných vôd.

Dlhoročné používanie dusíkatých hnojív v poľnohospodárstve spôsobilo kontamináciu studničných vôd vo väčšine poľnohospodárskych oblastí.

Našťastie je možné sa tohoto problému účinne zbaviť pomocou filtra na dusičnany.

Názorný príklad toho, ako sa v takomto prípade postupuje, môžete vidieť na tejto montáži v rodinnom dome v Lužiankach pri Nitre.

 

Postup pre zníženie obsahu dusičnanov v studničnej vode

Ako prvé treba podotknúť, že sa celý systém montuje na centrálnom prívode vody. Tak je zabezpečné, aby bola všetka voda zbavená nežiadúcich látok a všetci obyvatelia domu, predovšetkým deti, sú chránené pred prípadným užitím kontaminovanej vody.

 

Pred hlavné zariadenie sú umiestňované mechanické filtre. V tomto prípade dva. Ich úlohou je okrem samotnej filtrácie aj ochrana riadiacej hlavice filtra na dusičnany pred poškodením pevnými časticami ako piesok a hlina.

Prvý je Citropur NW 25 so silnou filtračnou schopnosťou a odkalovacím ventilom na vypustenie zachytených nečistôt. Za ním je druhý mechanický filter s účinnosťou 25 mikrónov.

O samotné zníženie obsahu dusičnanov sa stará zariadenie s obsahom živice ANEX s celkovým obsahom 30 l. Celý proces kontroluje riadiaca hlavica, ktorá monitoruje regeneráciu a funkčnosť zariadenia. Viac o filtry na dusičnany sa dozviete po kliknutí na tento odkaz.

 

 

Máte vo vašej studničnej vode taktiež problém s nadmerným obsahom dusičnanov?

Objednajte sa na obhliadku zdarma

 

Obhliadka Zadarmo