Ak ste majiteľom osmotického filtra, alebo bežného filtra na úpravu mestskej alebo studničnej vody, tak určite viete, že je potrebné po nejakom čase urobiť výmenu filtrov, ktoré sú už znečistené a málo účinné.
Väčšina filtračných systémov má mechanické filtre, uhlíkové filtre, ak je to osmotický filter, tak má aj osmotickú membránu. Všetky tieto filtre majú predpísanú životnosť.
Mechanické filtre sa menia najčastejšie po 10 až 12 mesiacoch. Poprípade ak je voda znečistená aj častejšie. Výmena je vždy závislá na čistote a kvalite vstupnej vody. Práve používaním studničnej vody sú mechanické filtre viac znečistené a je potrebné ich meniť častejšie.
Uhlíkové filtre majú od výrobcu predpísané výmenné intervaly od 6 mesiacov. Je to z dôvodu kapacity filtra a jeho absorpčnej schopnosti. Uhlíkový filter absorbuje pachy vody, chlór, chemické látky a je funkčný po dobu 6 mesiacov. Po tejto dobe je dobré ho vymeniť, lebo už nie je funkčný a dokonca môže ohroziť kvalitu filtrovanej vody.
Závisí, či sú robené pravidelné výmeny mechanických a uhlíkových filtrov. Tiež na tom či voda obsahuje dusičnany, ktoré značne skracujú životnosť osmotickej membrány. Bežne sa mení po 5 rokoch.
Osmotické filtre najčastejšie obsahujú 2 mechanické predfiltre, 2 uhlíkové filtre, 1 osmotickú membránu, 1 mineralizátor. Poprípade ešte ďalšie filtre ako filter na zvýšenie pH vody, energizer a pod.
Cena za servis osmotického filtra je od 80 €. Je to ročný servis, kedy sa menia 2 mechanické filtre, 2 uhlíkové filtre a 1 mineralizátor. V cene nie je výmena osmotickej membrány ani doplnkových filtrov .
V prípade záujmu o servis domáceho filtra , poprípade dodania náhradných filtrov nás kontaktujte na tel. čísle : 0905 644 330 alebo na email : filter@marlus.sk
Hľadáte a neviete si vybrať aký typ, veľkosť, zmäkčovača vody vybrať pre váš rodinný dom, prípadne vašu spotrebu vody? Aby vám zmäkčovač dobre slúžil, mali ste naozaj upravenú vodu a nemali s tým spojené vysoké náklady na prevádzku, odporúčame niekoľko typov, ktoré je dobré dodržať pri výbere.
Ešte pred kúpou zmäkčovača vody je potrebné aby ste mali doma vhodné miesto na inštaláciu. Ideálne umiestnenie technická miestnosť, garáž, pivnica. Miesto kde je možné napojenie na centrálny prívod vody, plus napojenie na el. zásuvku ako aj na odpad vody. A práve odpad je niekedy to čo sa ťažko hľadá a je často potrebné upraviť miesto inštalácie a upravenie rozvodov vody.
Čo neodporúčame je umiestnenie do šachty, kde je málo miesta na inštaláciu, je tam vlhko, nie je tam často možnosť napojenia na el. prúd a odpad vody.
Všetky UV lampy majú vymeniteľné UV žiarivky, ktoré počas činnosti vyžarujú UV žiarenie priamo tam kde prechádza voda do rozvodov vody. Preto je potrebné tieto UV žiarivky pravidelne meniť, lebo časom sa opotrebujú a znižuje sa ich účinnosť.
UV lampa funguje tak, že voda prechádza komorou a je vystavená ultrafialovému svetlu. Toto svetlo zabíja baktérie a dokonca aj niektoré vírusy, vďaka čomu je vaša voda bezpečná na pitie. Svetlo musí svietiť s určitou intenzitou, aby zabilo baktérie a ako žiarovka starne, táto intenzita sa začína znižovať.
Táto výmena by mala byť pravidelná a bežne je to po cca. 9 tis. hodinách, alebo 1x ročne.
Stáva sa, že máte možnosť kúpiť zmäkčovač vody čo sa dlhšie nepoužíval, poprípade ste kúpili dom, kde je starší model zmäkčovača vody, ktorý rok alebo aj viac nebol v prevádzke. Zmäkčovače vody ako viete, sú systémy na ochranu pred vodným kameňom a ak nie sú dlhšie v prevádzke môžu nemusia už pracovať správne. Hlavnou úlohou zmäkčovača vody je eliminovanie tvrdosti vody, ochrana pred usadzovaním vodného kameňa, ochrana spotrebičov, rozvodov vody, domácich technológií.
Baktérie môžu byť škodlivé pre vaše zdravie, ale môžu byť pre vás aj dobré! Ale ako je to so zmäkčovačom vody? Zmäkčovač vody premieňa tvrdú vodu výmenou iónov , ktoré spôsobujú tvrdosť vody ako vápnik a horčík , železo, za mäkšie ióny sodíka a draslíka. Mineráli vo vode nie sú škodlivé, ale ak ich je veľa spôsobujú veľké škody a prejavujú sa ako vodný kameň. Poznáte to ako zanesené batérie, tvrdé slamené vlasy, nefunkčné kávovary, bojlery, vysoké náklady na elektriku. Naopak, mäkká voda prináša do vášho domova veľa výhod i keď zmäkčovač vody nezabíja baktérie ani neodstraňuje zápach vody a dusičnany.
Vyplňte kontaktný formulár a urobíme vám bezplatnú obhliadku a poradenstvo. Alebo nám zavolajte a radi Vám zodpovieme všetky otázky.
Viac ako 25 rokov skúseností