Do svojho organizmu by sme mali dávať iba kvalitnú, upravenú a neškodnú vodu.
Je potrebné piť každý deň. Inak je vážne narušené a ohrozené naše zdravie.
Stačí, ak človek nepije vodu viac ako tri hodiny a už môže pociťovať závrat, pocit ťažoby a zhoršený výkon. Ale pozor, nie je voda ako voda. Ale viete, ktorá voda je zdravá a najlepšia pre váš organizmus?
Pod samotnou kvalitou vody chápeme jej mikrobiologickú neškodnosť. Pravdou zostáva, že výskyt rozličných choroboplodných organizmov vo vode určenej na pitie môže veľmi rýchlo spôsobovať prudké a silné choroby.
Kvalitu zdravej neškodnej vody charakterizuje okrem iného aj prítomnosť (neprítomnosť) viacerých minerálnych látok obsiahnutých vo vode.
Mali by ste vedieť, že pitná voda z našich vodovodných kohútikov je dodatočne upravovaná práve kvôli tomu, aby bola neškodná.
Malo by byť vo vašom záujme informovať sa u svojho dodávateľa pitnej vody, aký obsah minerálnych látok obsahuje práve voda, ktorú vám dodáva do domácnosti. Len takto zistíte, ktoré minerálne látky chýbajú vo vode a ktoré budete musieť doplniť.
V súvislosti s minerálmi v pitnej vode sa nám vynára otázka, či piť alebo nepiť práve demineralizovanú vodu. Pred niekoľkými rokmi bol tento druh vody označovaný ako celkom čistá voda a odporúčalo sa piť iba túto vodu.
V dnešnej dobe však neodporúčame používať demineralizovanú vodu na každodenné pitie. Môžete tak ohroziť nielen svoje zdravie, ale aj zdravie svojej rodiny a známych.
Prečo? Práve nedostatkom viacerých minerálnych látok (predovšetkým vápnika, horčíka), ktoré sú potrebné pre zdravé telo. Tento trend môže viesť k postupnému zlyhaniu srdca alebo k prepuknutiu inej srdcovo-cievnej choroby.
Okrem iného pravidelný príjem demineralizovanej vody vám taktiež privodí silnú únavu, bolesť hlavy, slabosť, ako aj svalové kŕče a problémy so srdcom.
Demineralizovaná voda je vhodná len na technické účely, predovšetkým na prácu v laboratóriách, autoservisoch, strojárskych spoločnostiach, ako aj vo výrobných podnikoch chladiacich zmesí ako aj v ďalších zariadeniach.
V tomto smere má význam takzvaný osmotický destilátor Aqualab, ktorý je stanovený na prípravu vysoko kvalitnej demineralizovanej vody. Táto sa získava reverzno-osmotickým modulom. Pri tomto procese sa voda zbavuje rozpustných minerálov a tiež aj organických látok.
V súčasnej dobe je na našom trhu množstvo destilátorov Aqualab. K tým najznámejším patria nasledovné:
Všetky uvedené destilátory sú v ponuke našej spoločnosti Marlus group na stránke destilátorov vody.
V prípade týchto destilátorov je možné sa naplno venovať svojej práci a netreba sa zdržiavať výrobou technickej vody pre konkrétne účely. Všetko zvládnu tieto zariadenia. Predpokladáme, že ste pochopili z nášho článku, že piť demineralizovanú vodu sa neoplatí a rovnako nemôže. Používajte je len pri technických aktivitách a pri výrobe!
Digitálny prietokový konduktometer – merač vodivosti výstupnej demineralizovanej vody.
Digitálny konduktometer je prístroj určený k monitorovaniu mernej elektrickej vodivosti výstupnej demineralizovanej vody destilátorov Aqualab, poprípade vašich zariadení.
Aqualab 400, je osmotický filter, ktorý pracuje na princípe reverznej osmotickej membrány.
Tento typ zariadenia je určený pre klientov čo majú vyššiu dennú spotrebu vody. Aqualab 400 má dennú kapacitu cca. 1 tis. litrov demineralizovanej vody.
Hľadáte a neviete si vybrať aký typ, veľkosť, zmäkčovača vody vybrať pre váš rodinný dom, prípadne vašu spotrebu vody? Aby vám zmäkčovač dobre slúžil, mali ste naozaj upravenú vodu a nemali s tým spojené vysoké náklady na prevádzku, odporúčame niekoľko typov, ktoré je dobré dodržať pri výbere.
Ešte pred kúpou zmäkčovača vody je potrebné aby ste mali doma vhodné miesto na inštaláciu. Ideálne umiestnenie technická miestnosť, garáž, pivnica. Miesto kde je možné napojenie na centrálny prívod vody, plus napojenie na el. zásuvku ako aj na odpad vody. A práve odpad je niekedy to čo sa ťažko hľadá a je často potrebné upraviť miesto inštalácie a upravenie rozvodov vody.
Čo neodporúčame je umiestnenie do šachty, kde je málo miesta na inštaláciu, je tam vlhko, nie je tam často možnosť napojenia na el. prúd a odpad vody.
Všetky UV lampy majú vymeniteľné UV žiarivky, ktoré počas činnosti vyžarujú UV žiarenie priamo tam kde prechádza voda do rozvodov vody. Preto je potrebné tieto UV žiarivky pravidelne meniť, lebo časom sa opotrebujú a znižuje sa ich účinnosť.
UV lampa funguje tak, že voda prechádza komorou a je vystavená ultrafialovému svetlu. Toto svetlo zabíja baktérie a dokonca aj niektoré vírusy, vďaka čomu je vaša voda bezpečná na pitie. Svetlo musí svietiť s určitou intenzitou, aby zabilo baktérie a ako žiarovka starne, táto intenzita sa začína znižovať.
Táto výmena by mala byť pravidelná a bežne je to po cca. 9 tis. hodinách, alebo 1x ročne.
Stáva sa, že máte možnosť kúpiť zmäkčovač vody čo sa dlhšie nepoužíval, poprípade ste kúpili dom, kde je starší model zmäkčovača vody, ktorý rok alebo aj viac nebol v prevádzke. Zmäkčovače vody ako viete, sú systémy na ochranu pred vodným kameňom a ak nie sú dlhšie v prevádzke môžu nemusia už pracovať správne. Hlavnou úlohou zmäkčovača vody je eliminovanie tvrdosti vody, ochrana pred usadzovaním vodného kameňa, ochrana spotrebičov, rozvodov vody, domácich technológií.
Baktérie môžu byť škodlivé pre vaše zdravie, ale môžu byť pre vás aj dobré! Ale ako je to so zmäkčovačom vody? Zmäkčovač vody premieňa tvrdú vodu výmenou iónov , ktoré spôsobujú tvrdosť vody ako vápnik a horčík , železo, za mäkšie ióny sodíka a draslíka. Mineráli vo vode nie sú škodlivé, ale ak ich je veľa spôsobujú veľké škody a prejavujú sa ako vodný kameň. Poznáte to ako zanesené batérie, tvrdé slamené vlasy, nefunkčné kávovary, bojlery, vysoké náklady na elektriku. Naopak, mäkká voda prináša do vášho domova veľa výhod i keď zmäkčovač vody nezabíja baktérie ani neodstraňuje zápach vody a dusičnany.