Oslavovanie víťazstiev alebo zapíjanie prehier.
Príležitosť na konzumáciu alkoholu sa vždy nájde a to aj u športovcov.
Týka sa to najmä tímových družstiev, kde posedenie po zápase nie je ničím nezvyčajným.
Nie je tomu celkom tak, že by negatívne účinky alkoholu odradzovali športovcov od jeho konzumácie. Dokonca aj kondiční bežci pijú viac alkoholu ako ich známi, ktorí sú pohybovo neaktívni.
Tu je pár faktov:
Áno. Energia, ktorá sa nachádza v alkohole vedie k nadváhe. Ľudia, ktorí pijú striedmo, konzumujú alkohol väčšinou nad ich rámec denného príjmu energie, pretože alkohol stimuluje pocit hladu. Táto nadbytočná energia sa však ukladá vo forme telesného tuku a to najmä na bruchu (známa pneumatika).
Nie. Vaša pečeň má svoju rýchlosť akou dokáže spracovať alkohol, ktorí ste skonzumovali. Keď vypijete jedno malé pivo (300 ml) Vaša pečeň ho bude spracovávať zhruba jednu hodinu. Nedokážete to urýchliť pitím kávy ani tým, že urobíte pár kľukov a „brušákov“.
Príznaky toho, že ste pili viac ako by Vám prospelo vymiznú zhruba za 12 hodín. Keď chcete tento proces urýchliť pite nápoje, ktoré obsahujú sodík, pretože ten pomáha zadržovať tekutiny v tele. Vyskúšajte taktiež slepačí vývar, slepačí bujón, vodu alebo športový nápoj. Neužívajte žiadne tabletky ako napríklad Paralen, môžete si tým poškodiť pečeň.
Hľadáte a neviete si vybrať aký typ, veľkosť, zmäkčovača vody vybrať pre váš rodinný dom, prípadne vašu spotrebu vody? Aby vám zmäkčovač dobre slúžil, mali ste naozaj upravenú vodu a nemali s tým spojené vysoké náklady na prevádzku, odporúčame niekoľko typov, ktoré je dobré dodržať pri výbere.
Ešte pred kúpou zmäkčovača vody je potrebné aby ste mali doma vhodné miesto na inštaláciu. Ideálne umiestnenie technická miestnosť, garáž, pivnica. Miesto kde je možné napojenie na centrálny prívod vody, plus napojenie na el. zásuvku ako aj na odpad vody. A práve odpad je niekedy to čo sa ťažko hľadá a je často potrebné upraviť miesto inštalácie a upravenie rozvodov vody.
Čo neodporúčame je umiestnenie do šachty, kde je málo miesta na inštaláciu, je tam vlhko, nie je tam často možnosť napojenia na el. prúd a odpad vody.
Všetky UV lampy majú vymeniteľné UV žiarivky, ktoré počas činnosti vyžarujú UV žiarenie priamo tam kde prechádza voda do rozvodov vody. Preto je potrebné tieto UV žiarivky pravidelne meniť, lebo časom sa opotrebujú a znižuje sa ich účinnosť.
UV lampa funguje tak, že voda prechádza komorou a je vystavená ultrafialovému svetlu. Toto svetlo zabíja baktérie a dokonca aj niektoré vírusy, vďaka čomu je vaša voda bezpečná na pitie. Svetlo musí svietiť s určitou intenzitou, aby zabilo baktérie a ako žiarovka starne, táto intenzita sa začína znižovať.
Táto výmena by mala byť pravidelná a bežne je to po cca. 9 tis. hodinách, alebo 1x ročne.
Stáva sa, že máte možnosť kúpiť zmäkčovač vody čo sa dlhšie nepoužíval, poprípade ste kúpili dom, kde je starší model zmäkčovača vody, ktorý rok alebo aj viac nebol v prevádzke. Zmäkčovače vody ako viete, sú systémy na ochranu pred vodným kameňom a ak nie sú dlhšie v prevádzke môžu nemusia už pracovať správne. Hlavnou úlohou zmäkčovača vody je eliminovanie tvrdosti vody, ochrana pred usadzovaním vodného kameňa, ochrana spotrebičov, rozvodov vody, domácich technológií.
Baktérie môžu byť škodlivé pre vaše zdravie, ale môžu byť pre vás aj dobré! Ale ako je to so zmäkčovačom vody? Zmäkčovač vody premieňa tvrdú vodu výmenou iónov , ktoré spôsobujú tvrdosť vody ako vápnik a horčík , železo, za mäkšie ióny sodíka a draslíka. Mineráli vo vode nie sú škodlivé, ale ak ich je veľa spôsobujú veľké škody a prejavujú sa ako vodný kameň. Poznáte to ako zanesené batérie, tvrdé slamené vlasy, nefunkčné kávovary, bojlery, vysoké náklady na elektriku. Naopak, mäkká voda prináša do vášho domova veľa výhod i keď zmäkčovač vody nezabíja baktérie ani neodstraňuje zápach vody a dusičnany.