Powered by Smartsupp Čistá voda | Marlus Group
Kvalitná voda pre kvalitný život
23.4.2025

Kvalitná voda pre kvalitný život

Voda – nenahraditeľný základ života
Voda je niečo, čo považujeme za samozrejmé. Stačí otočiť kohútikom a máme jej dosť. Prečo je kvalitná voda dôležitá pre kvalitný život ?  No hoci ju máme neustále na dosah, často si neuvedomujeme, aký zásadný vplyv má na naše telo, zdravie a každodenné fungovanie.
Bez vody by neexistoval život na Zemi. Tvorí väčšinu nášho tela, zabezpečuje chod všetkých orgánov, reguluje teplotu a odvádza z tela škodliviny. Napriek tomu jej veľa ľudí denne neprijíma dostatok – a dôsledky sa prejavujú nenápadne, no neúprosne.

Prečo je voda pre nás taká dôležitá?

Telo bez vody nefunguje správne. Každá bunka v našom organizme potrebuje vodu na to, aby mohla plniť svoju funkciu. Ak jej máme málo, telo to začne dávať najavo – únavou, bolesťami hlavy, problémami s trávením či podráždenosťou.

Denná dávka vody by mala byť aspoň 1,5 až 2 litre. V horúcom počasí, pri športe alebo fyzickej námahe je potreba ešte vyššia. Často však pijeme až vtedy, keď pocítime smäd – no to je už prvý príznak dehydratácie.

Voda pomáha telu detoxikovať sa. Podporuje činnosť obličiek, urýchľuje vylučovanie toxínov a pomáha neutralizovať účinky látok ako kofeín či alkohol. Pravidelné pitie čistej vody tak môže zmierniť únavu, zlepšiť pleť a podporiť imunitný systém.

Nedostatok vody znižuje koncentráciu a zvyšuje stres. Mozog potrebuje hydratáciu rovnako ako svaly. Keď jej niet, prichádza malátnosť, zhoršená pozornosť a podráždenosť.

Zdravé trávenie si bez vody neporadí. Nízky príjem tekutín vedie k zápche, problémom s črevami a nepríjemným pocitom nafúknutia. Pitie vody medzi jedlami pomáha udržiavať tráviaci trakt v rovnováhe.

Na čo si dať pozor?
Nie všetka voda je rovnaká. Príliš mineralizovaná voda môže dlhodobo zaťažovať obličky a prispievať k tvorbe usadenín v tele. Chlórovaná voda z vodovodu zasa môže obsahovať nežiaduce chemické zlúčeniny, ktoré pri dlhodobom pôsobení poškodzujú zdravie. chlór a iné chemikálie dokážu z vody odstrániť napríklad : Uhlíkové filtre 

Záver? Pite vodu skôr, ako pocítite smäd.
Zdravie sa často začína pri maličkostiach a tie ovplyvnujú náš život. Jednou z nich je aj pravidelný príjem čistej vody. Nenahrádza ju káva, sladené nápoje ani džúsy – tie často telo ešte viac odvodňujú. Skúste si počas dňa pripomínať, že napiť sa nie je len o smäde, ale o prevencii.
Vaše telo vám poďakuje.
Pre zlepšenie kvality vody existuje na trhu veľké množstvo produktov ktoré riešia rôzne typy problémov s vodou .

Prečítať článok
Úprava vody podľa potrieb - špecifické metódy a technológie na zlepšenie vody
5.3.2024

Návrh úpravy vody podľa vašich potrieb

Voda v našich domácnostiach sa používa na veľa účelov, ako na pitie, varenie, kúpanie, pranie, kúrenie. Ale mať dnes kvalitnú vodu je v dnešnej dobe nie otázkou šance, ale voľby. Každý z nás sa môže rozhodnúť akú kvalitnú vodu bude mať na dennodenné používanie.

Prečítať článok
Informácie o tvrdosti vody v jednotlivých častiach Slovenska
1.12.2023

Mapa tvrdosti vody na Slovensku

Pod tvrdosťou vody rozumieme množstvo rozpustených solí vo vode. Konkrétne sa jedná o súčet obsahu vápnika a horčíka. Údaje na tejto mape pochádzajú z dlhodobých meraní vodárenských spoločností z verejných vodovodov na Slovensku.

Prečítať článok
Benefity mydla v tvrdej vode pre zdravie pokožky a vlasov
19.11.2023

V tvrdej vode sa horšie rozpúšťa mydlo

Slovensko je rozmanitá krajina s rôznou kvalitou vody, ale aj s rôznym stupňom tvrdosti vody. Kým na západnom Slovensku prevláda najmä tvrdá a veľmi tvrdá voda, stred Slovenska má mäkkú vodu. Jednotlivé rozdiely v takejto kvalite vody vplývajú nielen na zdravie, ale aj na spotrebiče.

Prečítať článok
Technologické riešenia na zabezpečenie vody aj v púšti bez prístupu k oázam
30.11.2020

Vodu získate aj v púšti.A nepotrebujete k tomu ani oázu

Aj na púšti prežiť bez zdroja pitnej vody. Takýto ambiciózny plán si dali pred časom Kalifornskí vedci z univerzity v Berkeley. Ich zaujímavé zariadenie dokáže vyprodukovať 2,8 litra vody v priebehu 12 hodín. A pýtate sa z čoho? Nuž, zo vzduchu.

Prečítať článok
Techniky dezinfekcie vody na zníženie obsahu dusičnanov
24.10.2018

Dezinfekcia vody

Ak ste v prírode, alebo na mieste kde neviete, aká je kvalita pitnej vody, je dobré si vodu dezinfikovať.

Klasické filtre alebo iné metódy mechanickej filtrácie vody síce vodu očistia od mechanických nánosov, sedimentu, zákalu, ale aj tak voda zostáva kontaminovaná a mechanická filtrácia to nedokáže odstrániť.

Prečítať článok
Pseudomonas bakteria vo vode: riziko a preventívne opatrenia
14.2.2018

Pseudomonas - baktéria v studničnej vode

Pseudomonas aeruginosa je baktéria, ktorú možno nájsť v pôde, v studničnej vode a na rastlinách. Jedná sa o oportunistický patogén, ktorý potrebuje len veľmi málo živín, aby prežil. Táto baktéria sa môže vyskytnúť aj v destilovanej vode.

Prečítať článok
Vplyv železa vo vode na ľudské zdravie
10.2.2018

Vysoký obsah železa vo vode - je to škodlivé?

Neexistuje nič tak dobré ako plný pohár čistej, chladnej a osviežujúcej vody!

Bohužiaľ, studničná voda vo veľa oblastiach Slovenska nie je pitná, má rôzne znečistenie, pach, poprípade mení farbu.

A to už naozaj nie je až také dobré a osviežujúce. Fuj, je to nepitné!

Ak vaša voda má chuť po kove je predpoklad, že máte zvýšený obsah železa. Niekedy je s tým spojený aj zápach po pokazených vajciach, čo je zvýšený obsah baktérií sírovodíka.

Prečítať článok
Koliformné baktérie vo vode: nebezpečenstvo a prevencia
14.1.2018

Koliformné baktérie vo vode

Voda je nevyhnutná pre každodenný život, ale v dnešnej dobe ešte stále veľa ľudí nemá vo svojich domoch prístup ku kvalitnej pitnej vode.

Používajú teda vodu studničnú, vodu z prameňov, prípade vodu z potokov. Takáto voda nemá stabilnú kvalitu a je často kontaminovaná baktériami, čo môže spôsobovať značné zdravotné problémy.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4 Honeywellsponzor3 ResideoAirwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen