Podpora od Marlus Group Dezinfekcia vody - Marlus Group
Techniky dezinfekcie vody na zníženie obsahu dusičnanov

Ak ste v prírode, alebo na mieste kde neviete, aká je kvalita pitnej vody, je dobré si vodu dezinfikovať.

Klasické filtre alebo iné metódy mechanickej filtrácie vody síce vodu očistia od mechanických nánosov, sedimentu, zákalu, ale aj tak voda zostáva kontaminovaná a mechanická filtrácia to nedokáže odstrániť.

Sú rôzne metódy dezinfekcie vody. Pokiaľ ide o vodu na pitie nemôžete si dovoliť šetriť na dezinfekcii vody.

 

 Ak nemáte osmotický filter na úpravu pitnej vody, existujú nasledovné spôsoby dezinfekcie vody:

reverzna osmoza

1. Varenie vody po dobu 3 – 5 minút.

Je to nejednoduchší spôsob dezinfekcie vody. Táto vyskúšaná metóda zabije väčšinu baktérií, vírusov a rias vo vašej upravovanej vode. Dá sa použiť aj rýchlo varná kanvica, kde treba vodu prevariť minimálne 1 min.

 

2. Použitie vodného filtra.

Občas sa stane že nie je možné prevarenie vody, alebo ste na cestách. V takom prípade je najlepšie riešenie použitie filtra na vodu. Filter nepotrebuje energiu a v dnešnej dobe je už množstvo fliaš a kanvíc vybavených účinným filtrom na vodu.

 

3. Destilácia vody

Táto metóda využíva vysokú teplotu na to aby sa vytvorila para. Využíva fakt, že kontaminanty majú vyššiu teplotu varu ako voda. Voda je vystavená teplu, vzniká para a až po dobu kým sa všetka nevyparí. Táto para je nasmerovaná do chladiča, kde sa voda ochladzuje, prechádza do kvapalného stavu. Táto voda je potom bezpečná na pitie.

Táto metóda odstráni z vody baktérie, rozpustené minerály a soli, arzén.

Má to svoje výhody a nevýhody. Významná nevýhoda je, že je to pomalý proces čistenia vody. Okrem toho je potrebný výkonný zdroj tepla. Táto metóda je vhodná pre čistenie malého množstva vody pre domáce použitie, ale nie pre priemyselné čistenie.

 

4. Chlórovanie vody

Chlór je silná chemikália, ktorá sa už veľmi dlho používa na úpravu pitnej vody. Je to účinná metóda na odstránenie baktérií, vírusov, parazitov a iných organizmov ktoré spôsobujú choroby. Používa sa kvapalný chlór a je používaný na úpravu vysokých objemov vody vodárenskými spoločnosťami.

 

5. Ďalšie metódy sú používaie ozónu, jódu, osmotický filter, UV žiarenie.

uv lampa

V dnešnej dobe filtrácia a úprava vody je už omnoho dôležitejšia ako kedykoľvek pred tým v histórii ľudstva. Bohužiaľ náš druh naďalej pokračuje v ničení prírody a vody vo svete. Každým rokom je situácia horšia a preto aj filtrácia vody bude časom náročnejšia a hlavne nevyhnutná aby sme získali naozaj kvalitnú pitnú vodu.

Ak hľadáte riešenie na úpravu vody, vykonávame bezplatné obhliadky a poradenstvo priamo u Vás , kedy vieme overiť možnosti inštalácie úpravy vody a vybrať vhodné riešenie práve pre Vás.

Odporúčané produkty

Najnovšie články

Zabíja zmäkčovač vody baktérie vo vode?
3.7.2024

Zabíja zmäkčovač vody baktérie vo vode?

Baktérie môžu byť škodlivé pre vaše zdravie, ale môžu byť pre vás aj dobré! Ale ako je to so zmäkčovačom vody? Zmäkčovač vody premieňa tvrdú vodu výmenou iónov , ktoré spôsobujú tvrdosť vody ako vápnik a horčík , železo, za mäkšie ióny sodíka a draslíka. Mineráli vo vode nie sú škodlivé, ale ak ich je veľa spôsobujú veľké škody a prejavujú sa ako vodný kameň. Poznáte to ako zanesené batérie, tvrdé slamené vlasy, nefunkčné kávovary, bojlery, vysoké náklady na elektriku. Naopak, mäkká voda prináša do vášho domova veľa výhod i keď zmäkčovač vody nezabíja baktérie ani neodstraňuje zápach vody a dusičnany.

Prečítať článok
Môžu sa vyskytnúť v zmäkčovači vody baktérie
25.6.2024

Môžu sa vyskytnúť v zmäkčovači vody baktérie?

Je možné aby sa množili baktérie v našom zmäkčovači vody?

Prečítať článok
Koľko soli nasypať do soľankovej nádrže
24.6.2024

Koľko soli nasypať do soľankovej nádrže

Počas servisovania zmäkčovačov vody sa často stretávame s otázkou koľko soli by malo byť v soľankovej nádrži, alebo koľko soli je vhodné, ideálne dosypať na bežnú prevádzku. Tabletovaná soľ je nevyhnutná pre správny proces zmäkčovania vody. A je dobré vedieť koľko soli je potrebné mať, alebo dosýpať do soľankovej nádrže.

Prečítať článok
Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4 Honeywellsponzor3 ResideoAirwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka