Filtrovaná voda zlepší chuť vašej kávy

Lahodná šálka kávy je presne tá správna cesta ako začať nový deň.

Šálka kávy vynikajúcej chuti môže byť aj pastvou pre vaše zmysli. No keď sa káva pripravuje s použitím vody z obecného kohútika, mestskej alebo studničnej vody, môže byť znečistená rôznymi rušivými zložkami.

Najlepším ukazovateľom je pravidlo, že keď vodu ochutnáte a nechutí vám, alebo páchne, tak ju nepoužívajte. Voda by nemala mať žiadnu špecifickú chuť, ako je napr. ostrá trpká pachuť.

Väčšina kávovarov je dodávaná s lacnými filtračnými systémami, ktoré eliminujú baktérie, organické pevné látky, draslík a sodík, no nedokážu dokonale upraviť vodu tak, aby dostatočne vylepšili chuť vašej kávy. A navyše ich treba často meniť.

 

Moja káva mi doma nikdy tak dobre nechutí

Rôzne medzinárodné reťazce kaviarní, ktoré dobre poznáte používajú filtračné systémy, ktoré pri príprave kávy zbavujú vodu od chlóru a ďalších nečistôt, ktoré by inak znehodnocovali chuť a vôňu kávy.

Ochutnávky kávy zvyčajne majú v sebe postup zvaný “cupping”, kedy si zoberiete šálku kávy, vdýchnete jej vôňu a potom si pomaly trochu uchlipnete aby ste si vychutnali jej chuť.

Prečo teda na otestovanie kvality vašej vody neurobiť presne to isté?

Vašu vodu ovoňajte a ochutnajte ju či v nej necítite nejaké nepríjemné pachy alebo nežiadúce príchute. To vám povie či vaša voda je alebo nie je dostatočne dobrá na prípravu kávy.

Iste, na vytvorenie peknej hustej peny na kapučíne je potrebný skúsený barista, no toho na prípravu vašej šálky kávy nepotrebujeme. Kávu si môžete bez baristu pripraviť aj v pohodlí vášho domova.

 

príprava kávy baristom

 

Lenže môj kávovar má filter, však?

Kávovary / stroje na kávu musia byť čistené raz za pár mesiacov a to z dôvodu nánosov, ktoré môžu ovplyvniť chuť kávy. Keďže káva je z 99% voda, tak jej kvalita je pre chuť uvarenej kávy kritická.

Najšpičkovejší výrobcovia kávovarov prišli na trh so zabudovanými filtrami, ktoré sú zložené jednak zo systémov zlúčenín uhlíka a organických zlúčenín, ktoré spoločne odstraňujú ako pachuť, tak aj nečistoty. O tieto systémy je potrebné sa starať. Zanedbanie ich čistenia môže viesť k znečistenej vode na prípravu vašej kávy.

Tým, že do kávovaru nalejete prečistenú vodu sa zníži počet kompletných čistení vášho kávovaru, nakoľko hrubé nečistoty už vo vode nebudú obsiahnuté.

 

Čo môžete urobiť pre zlepšenie chuti vašej rannej šálky kávy?

Nakupovanie balenej vody pre váš kávovar je drahou a nehospodárnou voľbou.

Používanie filtrovanej vody z filtračného systému zabudovaného pod vašim umývadlom je vynikajúca voľba, nakoľko je to pohodlné a vždy je po ruke, plus nevzniká tak žiadny plastový odpad. Mať doma kvalitnú vodu už nie je otázkou šance, ale voľby.

A domáci filter je voľba, kedy získate menšou investíciou kvalitnú vodu pre celú rodinu a vaša káva bude vždy lahodná.

Dobre pripravená šálka kávy vám vie zdvihnúť náladu a prebudiť vaše zmysli a to ešte oveľa skôr než si prvýkrát odpijete. Nezaťažujte sa kúpou drahého kávovaru a drahej zrnkovej kávy, ak ho hodláte plniť len obyčajnou nefiltrovanou vodou z vodovodu.

 

pohár kávy

 

Ak budete používať stále nefiltrovanú a tvrdú vodu, tak váš prístroj si bude vyžadovať oveľa častejšie čistenie a servis a vaša káva napriek tomu nebude mať nikdy tú správnu chuť.

Čím docielite presný opak a budete utrácať čoraz viac peňazí vysedávaním v kaviarňach, aby ste uspokojili vašu potrebu po šálke dobrej kávy.

Ušetrite sa všetkých týchto problémov a kúpte si dobrý systém na filtráciu vody.

marlus-logo-stv.jpg

Potrebujete poradiť s výberom produktu?

Vyplňte kontaktný formulár a urobíme vám bezplatnú obhliadku a poradenstvo. Alebo nám zavolajte a radi Vám zodpovieme všetky otázky.

25 rokov skúseností

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ľubomír Frišo

Obhliadka Zadarmo