Úprava vody zmäkčovačom Multimix

Niektoré zmäkčovače vody dnes dokážu oveľa viac ako len odstraňovať tvrdosť vody. Jedným z nich je zariadenie Multimix.

Na tomto príklade u klienta v Pezinku vám ukážeme, ako vyzerá výsledná inštalácia, aké problémy možno odstrániť, a tiež ako celý proces prebieha.

Mechanický predfilter

Ako prvé bol na centrálny prívody vody zaradený mechanický predfilter.

Slúži na zachytenie „väčších“ mechanických nečistôt a ochranu ďalších prístrojov.

 

zmäkcovač multimixZmäkčovač Multimix

Hlavnú časť systému tvorí zmäkčovač vody Multimix 57. Vzhľadom na to, že studničná voda mala okrem veľkej tvrdosti aj zvýšený obsah železa a mangánu. Práve tieto tri problémy súčasne dokáže Multimix odstrániť.

Čo znamená číslo 57? Ide o obsah živice, ktorá je v zmäkčovači. Tá je jeho hlavnou zložkou, cez ktorú voda preteká a odstraňuje všetky tri spomínané problémy – tvrdosť, železo a mangán.

Na trhu so zmäkčovačmi je táto technológia prelomová, nakoľko doteraz sa museli používať tri samostatné zariadenia na odstránenie troch rôznych kontaminantov. Multimix toto všetko zvláda naraz a omnoho lacnejšie.

Nastavenie sa prispôsobuje veľkosti prietoku a množstve spotrebovanej vody. Regenerácia prebieha automaticky. Jediné čo musíte sledovať je cca 1 x za 2 mesiace množstvo soli v zásobníku.

 

zasobnik solNa fotografiách môžete vidieť vedľa stojacu modrú nádobu. Ide o spomínaný zásobník soli. Zmäkčovač si automaticky vyrába soľný roztok, ktorý potom používa na svoje čistenie – regeneráciu. Voda však nie je slaná. Roztok slúži len na odstránenie železa, mangánu a vodného kameňa.

Čo sa stane ak neprebehne regenerácia?

Jediná vec, ktorá sa stane je, že zmäkčovač prestane vodu upravovať a tá bude pretekať v nezmenenom stave. Stáva sa to, ak klient zabudne doplniť do zásobníka soľ. Ak sa tak stane, stačí soľ dosypať, manuálne spustiť regeneráciu a všetko pracuje znovu ako predtým. Do zásobníka sa však zmestia až tri vrecia soli, čo je dostatok na spomínané 2 mesiace.

Multimix má tiež zabudovaný bypass. To pre prípad poruchy, aby sa dal zmäkčovač odpojiť a dom mal stále prívod vody. 

UV lampa na vodu

Za týmto systémom je umiestnené posledné zariadenie, ktorým je UV lampa.

Tá slúži na odstránenie nežiadúcich baktérií.

 

 

Ak máte podobné problémy s vašou vodou, napíšte nám a radi vám pomôžeme.

Poradenstvo a obhliadka

 

Obhliadka Zadarmo