Čistenie ozónom

Na čo sa môže použiť čistenie ozónom?

Vďaka veľmi reaktívnej povahe je ozón ideálnym okysličovadlom pre úpravu vzduchu a vody.

Nachádza sa prirodzene v atmosfére, kde plní viacero funkcií.

O jeho prínosoch pre čistenie vzduchu v našich domovoch sa hovorí menej. Rozoberme si preto podrobne na čo a ako sa využíva v rôznych oblastiach našeho života.

 

V skratke - ozón dokáže:

 • ničiť baktérie a vírusy
 • vyzráža ťažké kovy (napríklad železo a mangán), čo umožňuje ich filtráciu
 • odstránenie farby z vody (napríklad ako žltkastá farba spôsobená trieslovinou)
 • odstráni zápach zhnitého vajca z vody (spôsobený sírovodíkom)
 • oxiduje organické zlúčeniny za vzniku zlúčenín, ktoré sa dajú ľahko flokulovať a filtrovať alebo za vzniku vody (H2O) a oxidu uhličitého (CO2).
 • odstráni nepríjemný zápach zo vzduchu

 

Odstránenie alebo kontrola pachov v domácnosti

Ozón je pravdepodobne najúčinnejším eliminátorom dymu a pachov. Ozón čistí vzduch, odstraňuje tabakový dym, plyny a pachy z varenia, pach po domácich zvieratách, plesne. Dezinfekcia a čistenie ozónom poskytuje zdravší domov, atmosféru a životné prostredie. Populárne jednotky prebežné použitie v domácnosti sú generátory ozónu AIR 60, AIR 80.

Ak potrebujete generátor ozónu s nastaviteľným výstupom ozónu, sú ideálne dva nové modely, AIR 30 alebo AIR 280 Tieto modely produkujú najčistejší a najsladší ozó . Je nastaviteľný na veľmi nízku alebo vysokú úroveň.

 

Hotely, reštaurácie, motely, odstraňovanie zápachu z izby

čistenie vzduchu ozónomGenerátory ozónu používajú najmä hotely a reštaurácie, ktoré majú vysoký štandard hygieny a zdravia. V hoteloch a reštauráciách bude prenosný generátor ozónu neoceniteľný pre vykonávanie deodorizačných funkcií, pri ktorých nebude fungovať nič iné. Ozónové jednotky sa používajú v rôznych priestoroch hotela vrátane kuchyne, spoločenskej miestnosti, barov, kúpeľní, odpočivární, kancelárií, spální a odpadkov.

Použitím generátora ozónu sa čas na vyčistenie problémovej miestnosti skráti. Z miestnosti so zlým zápachom urobte čerstvú novú vôňu bez zápachu často za menej ako 20 - 60 minút! To umožní, aby boli miestnosti v prevádzke oveľa rýchlejšie. Izby zostanú čerstvé a zákazníci ocenia čerstvú miestnosť bez zápachu, ktorú vytvára ozón. Použitie generátora ozónu tiež dezinfikuje vzduch a povrchy, čím sa zníži riziko bakteriálnych, vírusových a iných infekcií. 

Ozón sa osvedčil ako účinný spôsob, ako obmedziť sťažnosti na zápach. Vhodné zariadenia pre hotely, penzióny : AIR 450 , alebo AIR 480.

 

Domáce psy a zvieratá, chovateľské stanice

V domácnostiach, vo veterinárnych nemocniciach / klinikách a v chovateľských staniciach sa môže ozón starať o zapáchajúce povrchy a prítomnosť zvierat. 

Použitím ozónovej liečby môžete odstrániť nepríjemné pachy domácich miláčikov. Dezinfikovanie plôch pre spoločenské zvieratá ozónom ničí plesne a baktérie a vytvára tak zdravšie prostredie pre domáce zvieratá, ich majiteľov, nemocnice a chovateľské stanice. (Upozorňujeme, že ošetrenie ozónom by sa nemalo vykonávať s domácimi zvieratami alebo ľuďmi v miestnosti.)

Najvhodnejšie modely generátorov ozónu AIR 450, AIR 280.

Tieto modely sú vybrané na základe toho, ako rýchlo / často je potrebné ošetrenie a aké veľké sú miestnosti.

 

Odstránenie cigaretového dymu

čistenie vzduchu ozónom zápach dymOzón eliminuje podráždenie spôsobené fenolovými plynmi ich oxidáciou. Fenolové plyny sú neviditeľnou súčasťou tabakového dymu, ktorý spôsobuje nepohodlie v očiach a vytvára nepríjemné pachy. Ozón úplne zbavuje každé prostredie účinkov dymu a nie iba odfiltruje niektoré viditeľné častice, ako napríklad elektronický čistič vzduchu alebo systém vzduchového filtra. Pre majiteľov reštaurácií, barov alebo pri bazénoch sa tieto jednotky ukázali ako neoceniteľné a pomáhajú udržať klientelu. Generátory ozónu fungujú lepšie ako, ionizátory alebo vzduchové filtre na odstránenie zápachu dymu a dymu. 

Pre bar, reštauráciu, kaviareň, jedáleň navrhujeme väčšie generátory ozónu ako napr. AIR 450 , AIR 480

 

Dekontaminácia, kontrola a odstránenie plesní

Pleseň je problémom vo vlhkom alebo mokrom prostredí. Plesne sú najčastejšou príčinou alergických symptómov. Existuj veľa škodlivých druhov plesní a húb. Rastú z vysoko celulózového materiálu, ako je drevná slama, seno, mokré listy, suchá stena, koberce, tapety, drevovláknité dosky, niektoré stropné obklady, izolácia a ďalšie. Tieto typy sú mokré a na dotyk môžu byť slizké. Táto nebezpečná forma rastie v strednej až vysokej vlhkosti 55% a viac. 

Aj keď je suchá, môže tento druh plesní spôsobiť dýchacie ťažkosti. Použitím generátora ozónu môžete pomôcť znížiť, kontrolovať a mnohokrát eliminovať rast plesní vo vašej firme i doma. Viac informácií o profesionálnej sanácii plesní a o tom, ako sa generátory ozónu správne používajú na sanáciu plesní, nájdete na našej stránke.

 

Požiarna a protipovodňová renovácia

Profesionálne spoločnosti zaoberajúce sa obnovou po požiare pravidelne používajú generátory ozónu na odstraňovanie zápachu. Zápachy a záplavy sú najťažšie odstrániteľné. Vďaka silnému generátoru ozónu sa tieto pachy dajú odstrániť. 

Šokové ošetrenie vysokými hladinami ozónu odstráni zápach a umožní obývanie miestnosti. Vďaka silnej oxidačnej schopnosti ozónu je mimoriadne užitočným nástrojom v oblasti hasenia požiarov a povodní.  Ozón odstráni zápach dymu v kobercoch, záclonách, v dreve, v skriniach, odevoch atď. Pri povodni môže byť ozón použitý po odstránení všetkej vlhkosti. 

Ozón odstráni zatuchnuté pachy a zabráni rastu húb, plesní. Ozón je ekonomicky výhodnejšou možnosťou obnovy budov poškodených požiarom a povodňami ako ktorákoľvek iná konvenčná metóda úpravy.

 

Sanitácia vozidiel

čistenie dezinfekcia ozónom autoOzón účinne dezodoruje automobily, nákladné autá, dodávky, autobusy a pracovné vozidlá. Okrem dezodorizácie ničí ozón aj baktérie, ktoré sa skrývajú na povrchoch. Ozón preniká do vnútra interiéru vozidla a neutralizuje baktérie zodpovedné za nežiaduce pachy. Ozón preto nemaskuje pachy, ale oxiduje a ničí príčinu pachu. Generátory ozónu môžu byť použité v aute na zabránenie sennej nádchy a na zabitie zápachu cigaretového dymu a zápachu z vlhkého čalúnenia. 

Prenosné jednotky sa môžu použiť na odstránenie zápachu. Ďalším veľkým trhom pre generátory ozónu sú predajcovia ojazdených vozidiel a agentúry na prenájom automobilov. Ozón tiež zastaví a zabráni rastu plesní, plesne a huby. Ozón rozbije bunkovú membránu organizmov, ako sú plesne, spóry, baktérie a huby, a tak ich zabíja. Ošetrenie ozónovým šokom trvalo odstraňuje pachy za predpokladu, že kontaminácia nebude znovu zavedená. Ozón tiež oxiduje naftu, oxid uhoľnatý a ďalšie chemické výpary.

Vďaka ošetreniu ozónovým šokom sú vozidlá voňavé a čisté.  Pre maximálnu rýchlosť odporúčame AIR 60 , AIR 80 môže liečiť vozidlo v priebehu dvoch hodín pre väčšinu typov znečistenia; vynikajúca voľba!

 

Kontrola zápachu a huby lietadla

Letecké spoločnosti vynakladajú obrovské množstvo peňazí na chemické látky na dezinfekciu lietadiel. Sterilizačná sila ozónu je najsilnejším známym prvkom, ktorý sa používa proti baktériám, mikroorganizmom, plesniam a niektorým larvám hmyzu, a preto sa môže použiť na odstránenie alebo zníženie nebezpečných chemikálií. 

Najvhodnejším prostredím pre inkubáciu všetkých druhov baktérií sú miesta, kde existuje malá ventilácia, kde je teplota teplá a prevláda určitý stupeň vlhkosti. 

V lietadlách kombinácia skupín ľudí, vykurovacieho systému a potu na tele a v atmosfére pripravuje pôdu pre najlepšie podmienky na množenie baktérií a mikroorganizmov. Aplikácia ozónu v lietadle dezodoruje životné prostredie a regeneruje kyslík, čo vedie k úplne čistému prostrediu bez baktérií, mikroorganizmy a pachoch. Prenosné jednotky môžu byť použité personálom na čistenie lietadiel na ľahké dezodorovanie a dezinfekciu lietadla. 

Účinnosť ozónových jednotiek sa dá ľahko preukázať najmä po dlhých medzinárodných letoch.

 

Pohrebné salóny

Ozón má rôzne využitie v oblasti hygieny a je vhodný pre pohrebné služby. Používanie ozónu ukazuje významný pokrok v oblasti dezinfekcie, sterilizácie a dezodorizácie, pretože ide o prírodný oxidačný plyn, ktorý nepoužíva žiadne chemikálie a nezanecháva žiadne nebezpečné chemické zvyšky, čo z neho robí najzdravšiu a najúčinnejšiu alternatívu k chemikáliám. 

Pretože ozón oxiduje baktérie a vírusy, ničí organizmy, ktoré sú zodpovedné za spôsobovanie nepríjemných zápachov. 

Ozón je z tohto dôvodu veľmi efektívny pri používaní v márnici a tiež spomaľuje rýchlosť rozpadu a poskytuje hygienickejšiu atmosféru, v ktorej môže personál pracovať. Všetky rôzne veľkosti sa používajú na základe požadovaného použitia a kontroly zápachu. 

Na čistenie vzduchu sa odporúča AIR 480 , AIR 450  generátory ozónu.

 

Bowlingové dráhy na reguláciu zápachu

Ozón sa dá efektívne využiť v bowlingových dráhach na vykonávanie niekoľkých funkcií:

 • Redukcia dymu a zápachu dymu
 • Deodorizácia zastaraných alkoholových pachov
 • Oxiduje všetky ďalšie nepríjemné pachy
 • Deodorizácia a dezinfekcia bowlingovej obuvi
 • Deodorizácia a dezinfekcia kúpeľní a kuchyne
 • Odstraňuje baktérie, plesne a plesne

 

Faktory, ktoré vám pomôžu určiť veľkosť generátora ozónu si môžete prečítať v ďalšom článku.

Obhliadka Zadarmo