Reverzná osmóza vs. zmäkčovač vody

Ak máte vo svojom dome zmäkčovač vody, tak musíte mať z vašej vody dobrý pocit.

No v skutočnosti dokonca aj po úprave vody cez vodný zmäkčovač táto voda, ktorú pijete, ktorou umývate vaše potraviny a ktorú používate na varenie môže obsahovať rôzne nečistoty.

Reverzná osmóza môže tieto nečistoty z už takto zmäkčenej pitnej vody odstrániť – vrátane 98% sodíka, ktorý vo vode zostáva v dôsledku procesu zmäkčovania.

A to nie je všetko. Prečítajte si tri dôvody prečo reverzná osmóza a zmäkčovač vody predstavujú tak skvelú kombináciu.

 

Prečo spolu tak dobre funguje reverzná osmóza a zmäkčovač vody?

 

1. Zmäkčovač ochraňuje osmózu

Membrány reverznej osmózy sú krehké. Hoci sa pred osmózou zvyčajne nachádza malý filter na zachytenie usadenín, osmóza si nevie tak dobre poradiť s odstránením alebo redukovaním vápnika a horčíka z vody – teda minerálov, ktoré sú základným stavebným materiálom pre tvrdú vodu.

Ak si nainštalujeme zmäkčovač tvrdej vody SPOLU s reverznou osmózou, tak takýto vodný zmäkčovač alebo kondicionér zníži tvrdosť vody. Stáva sa teda ochrannou bariérou pre systém osmózy, kedy znižuje jeho zanášanie a predlžuje životnosť membrán.

 

2. Kvalitná voda

h2oMnožstvo ľudí, ktorí sa rozhodnú pre inštaláciu zmäkčovača v domácnosti si do svojej kuchyne tak isto namontujú aj pod-umývadlový domáci filter, reverznú osmózu.

Takýto osmotický filter môže byť nainštalovaný do prevádzky z kuchynského kohútika, na vedenia, ktoré vedú do mrazničky na chladničke, alebo na oba súčasne. Inými slovami systém osmózy zachádza o jeden krok ďalej ako váš zmäkčovač vody, čím zaisťuje, že vaša voda je ešte čistejšia.

V súčasnosti si vysoko kvalitnú pitnú vodu vychutnávajú milióny domácnosti po celom svete vďaka osmózam.

Zmäkčovač a osmóza sú skvelou kombináciou, pretože kým zmäkčovač Vám dodá mäkkú vodu do celej domácnosti tým, že odstráni minerály, ktoré robia vodu tvrdou, následne osmotický systém zabezpečí vynikajúcu pitnú vodu v domácnosti tým, že odstráni väčšinu nečistôt (vrátane uhľovodíkov, síranov, kádmia, pesticídov, atď.)

 

3. Úspora nákladov

Väčšina vlastníkov zmäkčovačov zistila, že so znížením nákladov na elektrickú energiu, predĺžením životnosti spotrebičov a nižšou spotrebou mydla / šampónu / pracieho prášku sa im kúpa zmäkčovača vody rýchlo vyplatila.

A aby nezostali majitelia reverzných osmóz pozadu – oni ušetria rovnakú sumu peňazí tiež. Po inštalácii osmózy sa znížia náklady na kúpu balenej vody z rodinného rozpočtu. Nehovoriac o tom, že väčšina rodín ušetrí peniaze aj tým, že po inštalácii osmózy prestanú kupovať toľko sladených vôd.

 

Zmäkčovač a osmóza sú skvelým párom, ktorý vám pomôže znížiť výdavky a navyše vám poskytne vynikajúcu kvalitu vody.

 

Výhody, ktoré si užijete s reverznou osmózou

Pomocou pridania systému osmózy k vášmu zmäkčovaču vody zabezpečíte rodine najčistejšiu pitnú vodu ako je možné.

Reverzná osmóza odstraňuje rad nečistôt, ktoré sa bežne vyskytujú vo vode z vodovodu – aby vaša pitná voda chutila lepšie. S osmózou si môžete byť istý, že vaša rodina má k dispozícii čisto-čistú vodu.

marlus-logo-stv.jpg

Potrebujete poradiť s výberom produktu?

Vyplňte kontaktný formulár a urobíme vám bezplatnú obhliadku a poradenstvo. Alebo nám zavolajte a radi Vám zodpovieme všetky otázky.

25 rokov skúseností

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ľubomír Frišo

Obhliadka Zadarmo