marlus logo

Štúrová 155

Nitra

Tvrdá voda

Vodný kameň spôsobuje zvýšenie spotreby el. energie o 30 %. Znečistené obkladačky, sprchové kúty, batérie, práčka. Nenechajte si ničiť svoj dom nánosmi vodného kameňa.

 

Tvrdá voda v domácnosti

Úprava tvrdej vody90% domácností na Slovensku má tvrdú vodu, ale iba málokto si uvedomuje aké má následky na náš rodinný rozpočet, náš životný štýl a naše zdravie. Ak máte pocit, že po sprchovaní máte suchú pokožku, tak hlavnou príčinou môže byť tvrdá voda. Tvrdá voda znižuje životnosť domácich spotrebičov, zvyšuje energetickú náročnosť až o 30%.

Tvrdá voda znižuje účinnosť pracieho prášku a aviváže. Znižuje sa penivosť a tým aj pracia schopnosť . Prádlo je tvrdé a nedokonale opraté.

 

Čo spôsobuje tvrdá voda? Vodný kameň

Tvrdá voda spôsobuje nános vodného kameňa na obkladačkách , sprchových kútoch, toaletách, vodovodných batériách.

Tvrdá voda a zmäkčovač vodyMydlo v tvrdej vode málo pení a zanecháva film na stenách umývadla. Takýto film má za následok horšie čistenie a tým možnosť množenia baktérií. Tvrdá voda spôsobuje nános vápenatých usadenín v rozvodoch teplej vody a tým pomalé zníženie prietoku vody až k postupnému úplnému upchaniu.

Najlepšie riešenie ako predchádzať problémom s vodným kameňom je používať vodu mäkkú. V minulosti sa zachytávala do sudov dažďová voda. Táto sa používala na pranie, lebo bola mäkká a mydlo dobre penilo. Ale dnes takéto riešenie nie je možné. Ako studničná, tak aj mestská voda je prevažne tvrdá.

Najefektívnejším a ekonomickým riešením pre použitie v rodinných domoch je úprava vody pomocou zmäkčovača vody. Najmodernejšie zmäkčovače vody sú označené ako ECO . Ekonomické a ekologické riešenie pre klienta a našu planétu.

zmäkčovače vody

Obhliadka Zadarmo