Powered by Smartsupp Vodný kameň – naozajstný nepriateľ? | Marlus Group
Vodný kameň - skutočný nepriateľ domácnosti

Z televízií nás neustále bombardujú rôzne reklamy, ktoré možno trochu naivne hlásajú dôležitosť „boja“ proti tvrdej vode a vodnému kameňu.

Väčšinou sa pri ich sledovaní zasmejeme a pobavíme. Hneď ako skončia na ne zabúdame.

Nerobíme však chybu?

 

Nakoľko nevyhnutné je zmäkčovať vodu?

Vodný kameň je pre práčky a iné spotrebiče doslova nočnou morou. Usadzuje sa na stenách nádob alebo hadíc, cez ktoré prúdi tvrdá voda, ktorá je ohrievaná a potom ochladzovaná. Tento problém spôsobuje nepríjemné škody na našom majetku. Dokáže zničiť toalety, sprchové kúty, vodovodné batérie, bojlery či už spomínané práčky.

Našťastie existuje efektívny spôsob, ktorým môžeme proti vodnému kameňu bojovať a ochrániť tak svoj majetok. Riešením sú zmäkčovače vody!

Tieto prostriedky vám môžu ušetriť nemalé financie. Keďže zmenia tvrdosť vody, odstránia tak nebezpečenstvo tvorby vodného kameňa a ušetria stále drahšiu elektrickú energiu, ktorá sa plytvá pri jeho nadmernej tvorbe.

 

Okrem toho odstránia aj iné problémy súvisiace s vodným kameňom

Takými sú napríklad zníženie výkonu spotrebičov, nepríjemný zápach, poškodenie plastov a zvýšená zátaž na životné prostredie. So zmakčovačmi vody sa takýmito nepríjemnosťami jednoducho nemusíte zapodievať!

Ak investujete do prevencie, ušetríte si zbytočné starosti, ktoré vás v budúcnosti bez zmäkčovača vody s vysokou pravdepodobnosťou čakajú. Na našej stránke nájdete široké spektrum sortimentu, ktorý je vytvorený špeciálne na zmäkčovanie vody. O kvalite našich výrobkov svedčí ich dlhoročná dominantná pozícia na trhu a stovky spokojných klientov.

Ak sa chcete zbaviť problémov s vodným kameňom a ostatných nepríjemností s ním spojenými, obráťte sa na nás so žiadosťou o bezplatné poradenstvo alebo obhliadku.

Odporúčané produkty

Najnovšie články

Ťažké kovy vo vode: Tichá hrozba, ktorú môžeme zastaviť
6.5.2025

Ťažké kovy vo vode : Tichá hrozba ktorú môžeme zastaviť

Ťažké kovy vo vode: Tichá hrozba, ktorú môžeme zastaviť
Mnohé zdravotné problémy, ktoré sa dnes objavujú čoraz častejšie, majú svoj pôvod nie len v strave či ovzduší, ale aj v tom, čo pijeme. Ťažké kovy ako olovo, kadmium či ortuť sa nenápadne dostávajú do podzemných vôd, a následne končia v našich domácnostiach. Ich účinky sú dlhotrvajúce a závažné – od poškodenia nervového systému cez ochorenia obličiek až po rakovinu.
Tieto toxické prvky sa v tele ukladajú do pečene, kostí či obličiek, a organizmus ich nedokáže prirodzene odstrániť. Problém je o to väčší, že voľným okom ich vo vode nespozorujeme. Môžu byť prítomné v pitnej vode, ktorú denne konzumujú celé rodiny, vrátane detí a tehotných žien.

Prečítať článok
Znečistenie podzemných a povrchových vôd: Tichá ekologická katastrofa
5.5.2025

Prepojenie medzi znečistením a chorobami moderného sveta

Chemické znečistenie vody: Skrytá hrozba, ktorá sa dostáva až k nám domov
Voda je neoddeliteľnou súčasťou života. Je to najdokonalejšie prírodné rozpúšťadlo, ktoré absorbuje minerálne látky z pôdy a hornín, čím podporuje biologické procesy na Zemi už miliardy rokov. No práve táto vlastnosť sa dnes obracia proti nám.
Kým kedysi dažďová voda obsahovala len prirodzene sa vyskytujúce minerály, v súčasnosti sa do nej miešajú umelo vytvorené chemické látky. Tie pochádzajú z priemyselných, poľnohospodárskych a komunálnych zdrojov – fabriky, smetiská, výfukové plyny či pesticídy zo znečistených polí. Dážď ich následne spláchne späť do zeme, kde prenikajú do riek a podzemných vôd.

Prečítať článok
základné spôosobi úpravy vody
5.5.2025

Základné spôsoby filtrácie a úpravy vody

Základné spôsoby úpravy vody
Úprava vody je proces, ktorého cieľom je odstrániť z vody nežiaduce látky a zabezpečiť jej vhodnosť pre pitné alebo úžitkové použitie. Použité metódy sa líšia podľa typu vody (pitná či úžitková), jej pôvodu (napr. studňa, povrchová voda, mestský vodovod) a miery znečistenia. Rôzne technológie odstraňujú odlišné skupiny kontaminantov – od mechanických nečistôt cez chemikálie až po mikroorganizmy. Tu sú najčastejšie využívané metódy úpravy vody:

Prečítať článok
Studničná voda: čistá príroda alebo tiché riziko?
30.4.2025

Studničná voda: čistá príroda alebo tiché riziko?

Pre mnohých ľudí predstavuje studničná voda symbol čistoty, sviežosti a návratu k prírode. Často pochádza z oblastí vzdialených od priemyslu a civilizácie a vnímame ju ako zdravšiu alternatívu k chlorovanej vode z vodovodu. No je naozaj taká bezpečná, ako sa domnievame?
Hoci studničná voda môže chutiť výborne a vyzerať krištáľovo čisto, jej výzor nezaručuje zdravotnú nezávadnosť. Ak ju nikto pravidelne netestuje, môže ohrozovať bezpečie a zdravie vašej domácnosti či objektu do ktorého je táto voda distribuovaná .

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4 Honeywellsponzor3 ResideoAirwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen