
Musíme zdôrazniť, že veľký rozdiel v kvalite vody po filtrácii nie je, ak proces demineralizácie prebehne správne.
Ale poďme sa pozrieť aké rozdiely sú medzi nimi:
Demineralizovaná voda je voda preháňaná cez nádrž naplnenú živicou, ktorá z nej vytiahne nečistoty a dodá tak čistý koncový produkt.
Destilovaná voda vzniká tým, že sa “vriaca voda postupne vyparuje” a výpary sa ochladzovaním kondenzujú a tak vzniká takmer čistý produkt.
Destilovaná voda alebo živicové zásobníky na demineralizáciu vody môžu pre vylepšenie čistoty vody variovať od “veľmi dobrých” po “skvelé” a aby sa vylepšila kvalita výsledného produktu, tak sa destilácia môže viacnásobne (dvojnásobne) opakovať.
Určité látky sa “preplížia” aj cez proces destilácie, no nie je ich veľa. Destilačný proces sa môže opakovať a výsledným produktom je certifikovaná destilovaná voda lekárskej kvality.
Filtrovanie vody cez nádrž naplnenú živicou odstráni z vody iónové častice, no prepustí určité nenabité rozpustené materiály, ako množstvo organických zlúčenín.
Živé mikroorganizmy sa môžu taktiež dostať ďalej, lebo živica ich nevie “zastaviť” pokým ich nejako mechanicky nezachytí.
Aby sme demineralizáciu vylepšili, tak používame sofistikovanejšie (a drahšie) živice a lepšiu filtráciu. Tento proces je nákladovo efektívnejší ako pri destilácii.
Demineralizovaná voda, ktorú dodávame je vlastne ‘čistejšia’ než destilovaná.
Pointa je v tom, že ak si želáte dostať extrémne čistý finálny produkt za menšiu cenu (vďaka šetreniu na procese spracovania vody), tak potom by ste si mali kúpiť demineralizátor vody.
Potrebujete pre vašu Lekáreň, laboratórium, zubnú ambulanciu, jednoduchý systém na výrobu demineralizovanej vody? Filtračný systém, čo nepotrebuje byť napojený na el. energiu ? Systém čo nepotrebuje ohrev vody ako staré systémy čo destilovali vodu?
Aqualab – destilátor vody na princípe osmotickej filtrácie je pre vás to pravé riešenie.
Destilátor Aqualab UV – je osmotický filter – rozšírený o UV lampu na elimináciu baktérií .
Malý osmotický systém na výrobu demineralizovanej vody je vhodný pre prevádzky čo potrebujú denne cca. 5 až 50 litrov upravenej vody. Filter na vodu je zostavený z mechanickej filtračnej vložky 5 mikrón , následne uhlíkový filter na elimináciu chemických látok ako chlóru z mestskej vody.
Najnovšie články
Ťažké kovy vo vode : Tichá hrozba ktorú môžeme zastaviť
Ťažké kovy vo vode: Tichá hrozba, ktorú môžeme zastaviť
Mnohé zdravotné problémy, ktoré sa dnes objavujú čoraz častejšie, majú svoj pôvod nie len v strave či ovzduší, ale aj v tom, čo pijeme. Ťažké kovy ako olovo, kadmium či ortuť sa nenápadne dostávajú do podzemných vôd, a následne končia v našich domácnostiach. Ich účinky sú dlhotrvajúce a závažné – od poškodenia nervového systému cez ochorenia obličiek až po rakovinu.
Tieto toxické prvky sa v tele ukladajú do pečene, kostí či obličiek, a organizmus ich nedokáže prirodzene odstrániť. Problém je o to väčší, že voľným okom ich vo vode nespozorujeme. Môžu byť prítomné v pitnej vode, ktorú denne konzumujú celé rodiny, vrátane detí a tehotných žien.
Prepojenie medzi znečistením a chorobami moderného sveta
Chemické znečistenie vody: Skrytá hrozba, ktorá sa dostáva až k nám domov
Voda je neoddeliteľnou súčasťou života. Je to najdokonalejšie prírodné rozpúšťadlo, ktoré absorbuje minerálne látky z pôdy a hornín, čím podporuje biologické procesy na Zemi už miliardy rokov. No práve táto vlastnosť sa dnes obracia proti nám.
Kým kedysi dažďová voda obsahovala len prirodzene sa vyskytujúce minerály, v súčasnosti sa do nej miešajú umelo vytvorené chemické látky. Tie pochádzajú z priemyselných, poľnohospodárskych a komunálnych zdrojov – fabriky, smetiská, výfukové plyny či pesticídy zo znečistených polí. Dážď ich následne spláchne späť do zeme, kde prenikajú do riek a podzemných vôd.
Základné spôsoby filtrácie a úpravy vody
Základné spôsoby úpravy vody
Úprava vody je proces, ktorého cieľom je odstrániť z vody nežiaduce látky a zabezpečiť jej vhodnosť pre pitné alebo úžitkové použitie. Použité metódy sa líšia podľa typu vody (pitná či úžitková), jej pôvodu (napr. studňa, povrchová voda, mestský vodovod) a miery znečistenia. Rôzne technológie odstraňujú odlišné skupiny kontaminantov – od mechanických nečistôt cez chemikálie až po mikroorganizmy. Tu sú najčastejšie využívané metódy úpravy vody:
Studničná voda: čistá príroda alebo tiché riziko?
Pre mnohých ľudí predstavuje studničná voda symbol čistoty, sviežosti a návratu k prírode. Často pochádza z oblastí vzdialených od priemyslu a civilizácie a vnímame ju ako zdravšiu alternatívu k chlorovanej vode z vodovodu. No je naozaj taká bezpečná, ako sa domnievame?
Hoci studničná voda môže chutiť výborne a vyzerať krištáľovo čisto, jej výzor nezaručuje zdravotnú nezávadnosť. Ak ju nikto pravidelne netestuje, môže ohrozovať bezpečie a zdravie vašej domácnosti či objektu do ktorého je táto voda distribuovaná .
Sme hrdými partnermi