Podpora od Marlus Group Destilovaná voda, spoznajte jej zdravotné riziká - Marlus Group
destilovana_voda

Destilovaná voda. Je pre človeka nebezpečná? Ako vzniká?

Akú vodu môžeme považovať za destilovanú a ako sa odlišuje od iných druhov vôd?

Za destilovanú vodu môžeme považovať vodu, ktorá už prešla procesom destilácie.

amotný proces spočíva v tom, že voda je zbavená minerálnych látok, ktoré obsahovala. Týmto spôsobom následne došlo k zmene skupenstva na vodnú paru.

Tento proces môže prebiehať postupne napr. odparením na slnku alebo zohriatím vody v bode varu. Pri procese destilácie dôjde k oddeleniu všetkých látok, ktoré sa vo vode nachádzajú a ostane len samotné H2O.

 

Ako poznáme destilovanú vodu?

Destilovaná voda je číra, priehľadná kvapalina, vykazuje znaky modrej farby. Destilovaná voda nemá žiaden zápach a ani žiadnu chuť. Medzi ďalšie jej vlastnosti patrí to, že nie je vodivá, teplota varu je 100°C a pH je 7.

Teoreticky by sme za destilovanú vodu považovať aj sneh alebo dážď a to z toho dôvodu, že vzniká odparovaním z jazier, morí alebo oceánov. Rozdiel však spočíva v tom, že pri návrate na zem dážď zachytí zo vzduchu baktérie, chemikálie a prachové častice.

 

Aký vplyv má destilovaná voda na Vaše zdravie?

Všeobecne sa destilovaná voda neodporúča k pitiu a to z dôvodu, že sa nepovažuje za charakter pitnej vody. Jej konzumáciou môže dôjsť k poškodeniu črevnej výstelky a to tým, že destilovaná voda neobsahuje žiadne ióny a ani minerály.

Je potvrdený negatívny účinok na metabolizmus vodného a minerálneho hospodárstva a rovnako tak poruchy stálosti vnútorného prostredia zo zmenami sekrécii hormónov. Vyššie močenie vedie následne ku stratám iónov z vnútorného prostredia.

Nesprávne rozdeľovanie vody v organizme a pokles hladiny elektrolytov môže mať za následok až funkčné poruchy vnútorných orgánov. Z týchto dôvodov sa jej konzumácia považuje za nebezpečnú. Príznakmi, ktoré môžete pozorovať po konzumácii destilovanej vody sú slabosť, svalové kŕče, celková únava, bolesti hlavy či poruchy srdcového rytmu.

 

Domáce destilátory

Na trhu nájdete firmy, ktoré ponúkajú domáce destilátory. Ich tvrdenie je, že ide o dokonale čistú, pitnú vodu, ktorá je zbavená všetkých chemikálií a ťažkých kovov, vďaka ohrevu vody pri viac ako 100°C. Zabúdajú však dodať, že voda pri ohreve stráca aj všetky minerálne látky, ktoré človek potrebuje pre správnu funkciu organizmu.

Jediným upozornením týchto firiem je, že pri prvom použití destilátora môže voda obsahovať určité zvyšky z výroby a preto neodporúčajú piť prvé 4 litre destilovanej vody.

 

Kde je možné použiť destilovanú vodu?

Informácie o použití destilovanej vody nebudú cudzie vodičom. Keďže destilovaná voda sa používa do auto akumulátorov, chladičov, na riedenie letných a zimných zmesí do ostrekovačov. Ďalej sa využíva pre domáce a priemyslové zvlhčovače vzduchu, laboratórne roztoky a taktiež pre chemické účely.

 

Je možné použiť destilovanú vodu na varenie?

Pri príprave pokrmov varením s použitím destilovanej vody došlo k strate všetkých podstatných prvkov potravín. Ide o prvky, ktoré si organizmus sám nedokáže vyrobiť. Ide o vysoké straty vápenatých iónov, horečnatých iónov a stopových prvkov. V dôsledku absencií týchto iónov dochádza k zvýšenému riziku toxického účinku ťažkých kovov, ktoré sú súčasťou potravy.

 

Pravidelná konzumácia alebo jednorazový príjem väčšieho objemu destilovanej vody predstavuje pre človeka zdraviu nebezpečné riziko.

 

Potrebujete destilovanú vodu na technické alebo laboratorné účely? Pozrite si naše prehľad našich najlepších destilátorov.

Odporúčané produkty

Najnovšie články

REVERZNÁ OSMÓZA NANOPAD
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok
spravna-instalacia-zmakcovaca-vody
5.3.2024

Inštalácia technológie na úpravu vody alebo filtrácie

Vybrali ste si filtráciu alebo úpravu vody? Našli sme pre vás riešenie ako upraviť vašu mestskú, alebo studničnú vodu? To čo sme navrhli, alebo ste si vybrali vám aj nainštalujeme. Je pripravených 8 technikov čo denne inštalujú, servisujú technológie na úpravu vody.

Prečítať článok
uprava-vody-podla-potreby
5.3.2024

Návrh úpravy vody podľa vašich potrieb

Voda v našich domácnostiach sa používa na veľa účelov, ako na pitie, varenie, kúpanie, pranie, kúrenie. Ale mať dnes kvalitnú vodu je v dnešnej dobe nie otázkou šance, ale voľby. Každý z nás sa môže rozhodnúť akú kvalitnú vodu bude mať na dennodenné používanie.

Prečítať článok
co-je-zmakcovac
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka
VYBRAŤ
VHODNÝ
ROZBOR
VODY
VYBRAŤ
velka kvapkavelka kvapka