Podpora od Marlus Group Aký je rozdiel medzi demineralizovanou a destilovanou vodou? - Marlus Group
Destilovaná versus demineralizovaná voda - porovnanie dvoch metód úpravy vody a ich význam v rôznych aplikáciách

Musíme zdôrazniť, že veľký rozdiel v kvalite vody po filtrácii nie je, ak proces demineralizácie prebehne správne.

Ale poďme sa pozrieť aké rozdiely sú medzi nimi:

Hlavný rozdiel medzi demineralizovanou a destilovanou vodou je v metóde filtrácie

Demineralizovaná voda je voda preháňaná cez nádrž naplnenú živicou, ktorá z nej vytiahne nečistoty a dodá tak čistý koncový produkt.

Destilovaná voda vzniká tým, že sa “vriaca voda postupne vyparuje” a výpary sa ochladzovaním kondenzujú a tak vzniká takmer čistý produkt.

Destilovaná voda alebo živicové zásobníky na demineralizáciu vody môžu pre vylepšenie čistoty vody variovať od “veľmi dobrých” po “skvelé” a aby sa vylepšila kvalita výsledného produktu, tak sa destilácia môže viacnásobne (dvojnásobne) opakovať.

 

zvoncek

Určité látky sa “preplížia” aj cez proces destilácie, no nie je ich veľa. Destilačný proces sa môže opakovať a výsledným produktom je certifikovaná destilovaná voda lekárskej kvality.

Filtrovanie vody cez nádrž naplnenú živicou odstráni z vody iónové častice, no prepustí určité nenabité rozpustené materiály, ako množstvo organických zlúčenín.

Živé mikroorganizmy sa môžu taktiež dostať ďalej, lebo živica ich nevie “zastaviť” pokým ich nejako mechanicky nezachytí.

Aby sme demineralizáciu vylepšili, tak používame sofistikovanejšie (a drahšie) živice a lepšiu filtráciu. Tento proces je nákladovo efektívnejší ako pri destilácii.

zvoncek

Demineralizovaná voda, ktorú dodávame je vlastne ‘čistejšia’ než destilovaná.

Pointa je v tom, že ak si želáte dostať extrémne čistý finálny produkt za menšiu cenu (vďaka šetreniu na procese spracovania vody), tak potom by ste si mali kúpiť demineralizátor vody.

Odporúčané produkty

Najnovšie články

Zabíja zmäkčovač vody baktérie vo vode?
3.7.2024

Zabíja zmäkčovač vody baktérie vo vode?

Baktérie môžu byť škodlivé pre vaše zdravie, ale môžu byť pre vás aj dobré! Ale ako je to so zmäkčovačom vody? Zmäkčovač vody premieňa tvrdú vodu výmenou iónov , ktoré spôsobujú tvrdosť vody ako vápnik a horčík , železo, za mäkšie ióny sodíka a draslíka. Mineráli vo vode nie sú škodlivé, ale ak ich je veľa spôsobujú veľké škody a prejavujú sa ako vodný kameň. Poznáte to ako zanesené batérie, tvrdé slamené vlasy, nefunkčné kávovary, bojlery, vysoké náklady na elektriku. Naopak, mäkká voda prináša do vášho domova veľa výhod i keď zmäkčovač vody nezabíja baktérie ani neodstraňuje zápach vody a dusičnany.

Prečítať článok
Môžu sa vyskytnúť v zmäkčovači vody baktérie
25.6.2024

Môžu sa vyskytnúť v zmäkčovači vody baktérie?

Je možné aby sa množili baktérie v našom zmäkčovači vody?

Prečítať článok
Koľko soli nasypať do soľankovej nádrže
24.6.2024

Koľko soli nasypať do soľankovej nádrže

Počas servisovania zmäkčovačov vody sa často stretávame s otázkou koľko soli by malo byť v soľankovej nádrži, alebo koľko soli je vhodné, ideálne dosypať na bežnú prevádzku. Tabletovaná soľ je nevyhnutná pre správny proces zmäkčovania vody. A je dobré vedieť koľko soli je potrebné mať, alebo dosýpať do soľankovej nádrže.

Prečítať článok
Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4 Honeywellsponzor3 ResideoAirwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka