Podpora od Marlus Group Aký je rozdiel medzi demineralizovanou a destilovanou vodou? - Marlus Group
destilovana-demineralizovana-voda (1)

Musíme zdôrazniť, že veľký rozdiel v kvalite vody po filtrácii nie je, ak proces demineralizácie prebehne správne.

Ale poďme sa pozrieť aké rozdiely sú medzi nimi:

Hlavný rozdiel medzi demineralizovanou a destilovanou vodou je v metóde filtrácie

Demineralizovaná voda je voda preháňaná cez nádrž naplnenú živicou, ktorá z nej vytiahne nečistoty a dodá tak čistý koncový produkt.

Destilovaná voda vzniká tým, že sa “vriaca voda postupne vyparuje” a výpary sa ochladzovaním kondenzujú a tak vzniká takmer čistý produkt.

Destilovaná voda alebo živicové zásobníky na demineralizáciu vody môžu pre vylepšenie čistoty vody variovať od “veľmi dobrých” po “skvelé” a aby sa vylepšila kvalita výsledného produktu, tak sa destilácia môže viacnásobne (dvojnásobne) opakovať.

 

zvoncek

Určité látky sa “preplížia” aj cez proces destilácie, no nie je ich veľa. Destilačný proces sa môže opakovať a výsledným produktom je certifikovaná destilovaná voda lekárskej kvality.

Filtrovanie vody cez nádrž naplnenú živicou odstráni z vody iónové častice, no prepustí určité nenabité rozpustené materiály, ako množstvo organických zlúčenín.

Živé mikroorganizmy sa môžu taktiež dostať ďalej, lebo živica ich nevie “zastaviť” pokým ich nejako mechanicky nezachytí.

Aby sme demineralizáciu vylepšili, tak používame sofistikovanejšie (a drahšie) živice a lepšiu filtráciu. Tento proces je nákladovo efektívnejší ako pri destilácii.

zvoncek

Demineralizovaná voda, ktorú dodávame je vlastne ‘čistejšia’ než destilovaná.

Pointa je v tom, že ak si želáte dostať extrémne čistý finálny produkt za menšiu cenu (vďaka šetreniu na procese spracovania vody), tak potom by ste si mali kúpiť demineralizátor vody.

Odporúčané produkty

Najnovšie články

spravna-instalacia-zmakcovaca-vody
5.3.2024

Inštalácia technológie na úpravu vody alebo filtrácie

Vybrali ste si filtráciu alebo úpravu vody? Našli sme pre vás riešenie ako upraviť vašu mestskú, alebo studničnú vodu? To čo sme navrhli, alebo ste si vybrali vám aj nainštalujeme. Je pripravených 8 technikov čo denne inštalujú, servisujú technológie na úpravu vody.

Prečítať článok
uprava-vody-podla-potreby
5.3.2024

Návrh úpravy vody podľa vašich potrieb

Voda v našich domácnostiach sa používa na veľa účelov, ako na pitie, varenie, kúpanie, pranie, kúrenie. Ale mať dnes kvalitnú vodu je v dnešnej dobe nie otázkou šance, ale voľby. Každý z nás sa môže rozhodnúť akú kvalitnú vodu bude mať na dennodenné používanie.

Prečítať článok
co-je-zmakcovac
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok
mapa-tvrdosti-vody-slovensko
1.12.2023

Mapa tvrdosti vody na Slovensku

Pod tvrdosťou vody rozumieme množstvo rozpustených solí vo vode. Konkrétne sa jedná o súčet obsahu vápnika a horčíka. Údaje na tejto mape pochádzajú z dlhodobých meraní vodárenských spoločností z verejných vodovodov na Slovensku.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka
VYBRAŤ
VHODNÝ
ROZBOR
VODY
VYBRAŤ
velka kvapkavelka kvapka