Powered by Smartsupp Máme nový zmäkčovač vody a čo ďalej? | Marlus Group
Nasledujúci kroky po inštalácii nového zmäkčovača vody

Ako prvé musím povedať, že inštalácia zmäkčovača vody bola veľmi dobrá voľba, čím ste si ušetrili nemalé problémy so spotrebičmi ako je práčka, kuchynské batérie, čisté sprchové kúty a toalety, žiadne usadeniny na rýchlo varnej kanvici a kávovaroch.

Nehovoriac o tom , že sa Vám bude šetrnejšie prať, umývať a ušetríte nemalé financie za čistiace a pracie prostriedky .

1 mm usadeného vodného kameňa zvyšuje spotrebu el. energie až o 30 %.

Čo môžete čakať ihneď po inštalácii ?

Hneď po inštalácii zmäkčovača vody si viete odmerať tvrdosť vody. Meranie by Vám mal urobiť technik, ktorý takto skontroluje funkčnosť zmäkčovača vody. Tvrdosť vody sa najčastejšie meria titračnou metódou. Inak povedané kvapkami na meranie tvrdosti vody, kde jedna kvapka predstavuje jeden stupeň tvrdosti.

Po inštalácii by mal byť zmäkčovač nastavený na min. 5 nemeckých stupňov tvrdosti. Menej sa neodporúča, pretože bude voda veľmi mäkká, čo nie je vhodné pre bežné používanie a ani pre rozvody vody a spotrebiče.

Displej zmäkčovača vás bude informovať o aktuálnom čase a koľko litrov pretečenej vody zostáva do regenerácie.

V soľankovej nádobe musí byť vždy nasypaná tabletovaná soľ . Min. jedno vrece 25 kg.

Prvá voda bude trochu mliečna, čo nie je chyba. Je to vzduch z mechanického predfiltra a vzduch zo živice zmäkčovača. V priebehu dňa sa tento problém upraví .

Voda bude na pocit jemnejšia a možno malá zmena chuti, na ktorú ste boli zvyknutý.

 

Naše odporúčanie:

Čo sa zmení:

Na čo netreba zabúdať:

Odporúčané produkty

Najnovšie články

Ťažké kovy vo vode: Tichá hrozba, ktorú môžeme zastaviť
6.5.2025

Ťažké kovy vo vode : Tichá hrozba ktorú môžeme zastaviť

Ťažké kovy vo vode: Tichá hrozba, ktorú môžeme zastaviť
Mnohé zdravotné problémy, ktoré sa dnes objavujú čoraz častejšie, majú svoj pôvod nie len v strave či ovzduší, ale aj v tom, čo pijeme. Ťažké kovy ako olovo, kadmium či ortuť sa nenápadne dostávajú do podzemných vôd, a následne končia v našich domácnostiach. Ich účinky sú dlhotrvajúce a závažné – od poškodenia nervového systému cez ochorenia obličiek až po rakovinu.
Tieto toxické prvky sa v tele ukladajú do pečene, kostí či obličiek, a organizmus ich nedokáže prirodzene odstrániť. Problém je o to väčší, že voľným okom ich vo vode nespozorujeme. Môžu byť prítomné v pitnej vode, ktorú denne konzumujú celé rodiny, vrátane detí a tehotných žien.

Prečítať článok
Znečistenie podzemných a povrchových vôd: Tichá ekologická katastrofa
5.5.2025

Prepojenie medzi znečistením a chorobami moderného sveta

Chemické znečistenie vody: Skrytá hrozba, ktorá sa dostáva až k nám domov
Voda je neoddeliteľnou súčasťou života. Je to najdokonalejšie prírodné rozpúšťadlo, ktoré absorbuje minerálne látky z pôdy a hornín, čím podporuje biologické procesy na Zemi už miliardy rokov. No práve táto vlastnosť sa dnes obracia proti nám.
Kým kedysi dažďová voda obsahovala len prirodzene sa vyskytujúce minerály, v súčasnosti sa do nej miešajú umelo vytvorené chemické látky. Tie pochádzajú z priemyselných, poľnohospodárskych a komunálnych zdrojov – fabriky, smetiská, výfukové plyny či pesticídy zo znečistených polí. Dážď ich následne spláchne späť do zeme, kde prenikajú do riek a podzemných vôd.

Prečítať článok
základné spôosobi úpravy vody
5.5.2025

Základné spôsoby filtrácie a úpravy vody

Základné spôsoby úpravy vody
Úprava vody je proces, ktorého cieľom je odstrániť z vody nežiaduce látky a zabezpečiť jej vhodnosť pre pitné alebo úžitkové použitie. Použité metódy sa líšia podľa typu vody (pitná či úžitková), jej pôvodu (napr. studňa, povrchová voda, mestský vodovod) a miery znečistenia. Rôzne technológie odstraňujú odlišné skupiny kontaminantov – od mechanických nečistôt cez chemikálie až po mikroorganizmy. Tu sú najčastejšie využívané metódy úpravy vody:

Prečítať článok
Studničná voda: čistá príroda alebo tiché riziko?
30.4.2025

Studničná voda: čistá príroda alebo tiché riziko?

Pre mnohých ľudí predstavuje studničná voda symbol čistoty, sviežosti a návratu k prírode. Často pochádza z oblastí vzdialených od priemyslu a civilizácie a vnímame ju ako zdravšiu alternatívu k chlorovanej vode z vodovodu. No je naozaj taká bezpečná, ako sa domnievame?
Hoci studničná voda môže chutiť výborne a vyzerať krištáľovo čisto, jej výzor nezaručuje zdravotnú nezávadnosť. Ak ju nikto pravidelne netestuje, môže ohrozovať bezpečie a zdravie vašej domácnosti či objektu do ktorého je táto voda distribuovaná .

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4 Honeywellsponzor3 ResideoAirwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen