baktérie a vírusy vo vode

Mať dostatok vody v studni je výborná vec. Ibaže o kvalitu samotnej vody je potrebné sa neustále starať s cieľom jej zachovania na bežnú konzumáciu, kúpanie a umývanie.

Je nesmierne dôležité, aby sa vo vode nenachádzali žiadne baktérie a vírusy.

Problém s baktériami a vírusmi hrozí každému, ak má studňu napríklad v blízkosti družstva s hospodárskymi zvieratami, alebo v blízkosti žumpy, ktorá dobre netesní.

Takto sa veľmi do vody a pôdy dostávajú nebezpečné látky a baktérie. Navyše voda narušená baktériami spôsobuje obrovské zdravotné ťažkosti a ochorenia. Je pravdou, že väčšina baktérií nie je škodlivých, no iné však môžu veľmi potrápiť každé telo, najviac však telo malého dieťaťa.

 

Pravidelná prevencia vody prvoradá

Ako sme už uviedli vyššie, najväčšie riziko kontaminovanej vody baktériami, či vírusmi budete mať v prípade, ak vodu čerpáte zo studne. Preto by ste mali pravidelne dbať na test kvality studničnej vody (minimálne každé dva roky). Prítomnosť samotných baktérií vo vode vašej studni môže značiť mnohé nepríjemnosti.

Napríklad najčastejšie sa jedná o to, že máte studňu znečistenú fekáliami zo susednej žumpy, alebo voda bola znečistená silným prívalovým dažďom. Dokonca i hmyz alebo hlodavce vedia urobiť svoje a dokážu silno znečistiť a znehodnotiť kvalitu podzemnej vody.

Pokiaľ zaznamenáte vo svojej rodine príznaky ochorenia práve po konzumácii vody z vodovodného kohútika, nemali by ste váhať a mali by ste si dať spraviť rýchly test na kvalitu vašej studničnej vody. Rovnako ak sa prehnala vaším územím nejaká živelná pohroma, ktorá by mohla znehodnotiť vodu v studni, či šachte, alebo ste si dali vykopať novú studňu, odporúčame vám dať skontrolovať u odborníkov kvalitu vašej studničnej vody.

 

Aj pravidelná dezinfekcia vody je dôležitá

V prípade, že si chcete zabezpečiť pokoj na duši čo sa týka kvality studničnej vody, pravidelne by ste ju mali dezinfikovať alebo sa spoľahnite na zariadenie slúžiace práve k dezinfekcii vody. V tomto smere sa môžete spoľahnúť na UV lampy, alebo aj na dávkovacie čerpadlá chlóru. Dnes priblížime viac práve UV lampy.

 

Moderné UV lampy na dezinfekciu vody

Samotné UV žiarenie je známe ako jedno z najlepších postupov pre dezinfekciu vody od nežiaducich a škodlivých látok, vrátane vírusov a baktérií. Konkrétne ultrafialové lúče sa vytvárajú vďaka osobitým vysoko čistým kremíkovým lampám.

K odstráneniu mikroorganizmov, ktoré narúšajú kvalitu vody, prichádza narušením samotných molekúl vďaka UV žiareniu. UV lampa poskytuje sviežu a čistú vodu veľmi ľahkou a efektívnou metódou (prospešnou aj pre okolitú prírodu). UV žiarenie ničí baktérie a vírusy a zabezpečuje sterilné prostredie, ktoré nedovoľuje ich ďalšiemu množeniu.

 

Výhody využívania UV lámp k čisteniu vody

  • Voda je efektívne a bezpečne dezinfikovaná
  • Čerstvá a krištáľovo čistá voda
  • Obmedzená je tvorba a šírenie baktérií, plesní a rias
  • Znižuje sa obsah chlóru a ostatných chemikálií vo vode až o 80 percent
  • Žiadny problém so zápachom chlóru, či s podráždením očí

 

Nie je nič nepríjemnejšie, ako keď neviete, čo pijete. Oddnes už môžete piť iba čistú a kvalitnú vodu bez baktérií a vírusov. Ak neustále váhate, čo pijete, spoľahnite sa na test kvality vody a uistite sa, že pijete iba kvalitnú a nekontaminovanú vodu. Aj s týmto problémom vám vieme poradiť. Preto kontaktujte čo najskôr náš tím Marlus Group.

Obhliadka Zadarmo