Podpora od Marlus Group Čo by ste mali vedieť o baktériách a vírusoch vo vode - Marlus Group
Baktérie a vírusy vo vode - Ilustračný obrázok zobrazujúci mikroorganizmy vo vode na Marlus blogu o tom, čo by sme mali vedieť o baktériách a vírusoch vo vode

Mať dostatok vody v studni je výborná vec. Ibaže o kvalitu samotnej vody je potrebné sa neustále starať s cieľom jej zachovania na bežnú konzumáciu, kúpanie a umývanie.

Je nesmierne dôležité, aby sa vo vode nenachádzali žiadne baktérie a vírusy.

Problém s baktériami a vírusmi hrozí každému, ak má studňu napríklad v blízkosti družstva s hospodárskymi zvieratami, alebo v blízkosti žumpy, ktorá dobre netesní.

Takto sa veľmi do vody a pôdy dostávajú nebezpečné látky a baktérie. Navyše voda narušená baktériami spôsobuje obrovské zdravotné ťažkosti a ochorenia. Je pravdou, že väčšina baktérií nie je škodlivých, no iné však môžu veľmi potrápiť každé telo, najviac však telo malého dieťaťa.

 

Pravidelná prevencia vody prvoradá

Ako sme už uviedli vyššie, najväčšie riziko kontaminovanej vody baktériami, či vírusmi budete mať v prípade, ak vodu čerpáte zo studne. Preto by ste mali pravidelne dbať na test kvality studničnej vody (minimálne každé dva roky). Prítomnosť samotných baktérií vo vode vašej studni môže značiť mnohé nepríjemnosti.

Napríklad najčastejšie sa jedná o to, že máte studňu znečistenú fekáliami zo susednej žumpy, alebo voda bola znečistená silným prívalovým dažďom. Dokonca i hmyz alebo hlodavce vedia urobiť svoje a dokážu silno znečistiť a znehodnotiť kvalitu podzemnej vody.

Pokiaľ zaznamenáte vo svojej rodine príznaky ochorenia práve po konzumácii vody z vodovodného kohútika, nemali by ste váhať a mali by ste si dať spraviť rýchly test na kvalitu vašej studničnej vody. Rovnako ak sa prehnala vaším územím nejaká živelná pohroma, ktorá by mohla znehodnotiť vodu v studni, či šachte, alebo ste si dali vykopať novú studňu, odporúčame vám dať skontrolovať u odborníkov kvalitu vašej studničnej vody.

 

Aj pravidelná dezinfekcia vody je dôležitá

V prípade, že si chcete zabezpečiť pokoj na duši čo sa týka kvality studničnej vody, pravidelne by ste ju mali dezinfikovať alebo sa spoľahnite na zariadenie slúžiace práve k dezinfekcii vody. V tomto smere sa môžete spoľahnúť na UV lampy, alebo aj na dávkovacie čerpadlá chlóru. Dnes priblížime viac práve UV lampy.

 

Moderné UV lampy na dezinfekciu vody

Samotné UV žiarenie je známe ako jedno z najlepších postupov pre dezinfekciu vody od nežiaducich a škodlivých látok, vrátane vírusov a baktérií. Konkrétne ultrafialové lúče sa vytvárajú vďaka osobitým vysoko čistým kremíkovým lampám.

K odstráneniu mikroorganizmov, ktoré narúšajú kvalitu vody, prichádza narušením samotných molekúl vďaka UV žiareniu. UV lampa poskytuje sviežu a čistú vodu veľmi ľahkou a efektívnou metódou (prospešnou aj pre okolitú prírodu). UV žiarenie ničí baktérie a vírusy a zabezpečuje sterilné prostredie, ktoré nedovoľuje ich ďalšiemu množeniu.

 

Výhody využívania UV lámp k čisteniu vody

  • Voda je efektívne a bezpečne dezinfikovaná
  • Čerstvá a krištáľovo čistá voda
  • Obmedzená je tvorba a šírenie baktérií, plesní a rias
  • Znižuje sa obsah chlóru a ostatných chemikálií vo vode až o 80 percent
  • Žiadny problém so zápachom chlóru, či s podráždením očí

 

Nie je nič nepríjemnejšie, ako keď neviete, čo pijete. Oddnes už môžete piť iba čistú a kvalitnú vodu bez baktérií a vírusov. Ak neustále váhate, čo pijete, spoľahnite sa na test kvality vody a uistite sa, že pijete iba kvalitnú a nekontaminovanú vodu. Aj s týmto problémom vám vieme poradiť. Preto kontaktujte čo najskôr náš tím Marlus Group.

Odporúčané produkty

Najnovšie články

Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok
Správna inštalácia zmäkčovača vody - kroky a tipy na úspešnú montáž zariadenia
5.3.2024

Inštalácia technológie na úpravu vody alebo filtrácie

Vybrali ste si filtráciu alebo úpravu vody? Našli sme pre vás riešenie ako upraviť vašu mestskú, alebo studničnú vodu? To čo sme navrhli, alebo ste si vybrali vám aj nainštalujeme. Je pripravených 8 technikov čo denne inštalujú, servisujú technológie na úpravu vody.

Prečítať článok
Úprava vody podľa potrieb - špecifické metódy a technológie na zlepšenie vody
5.3.2024

Návrh úpravy vody podľa vašich potrieb

Voda v našich domácnostiach sa používa na veľa účelov, ako na pitie, varenie, kúpanie, pranie, kúrenie. Ale mať dnes kvalitnú vodu je v dnešnej dobe nie otázkou šance, ale voľby. Každý z nás sa môže rozhodnúť akú kvalitnú vodu bude mať na dennodenné používanie.

Prečítať článok
Čo je zmäkčovač vody: vysvetlenie funkcie a účelu
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka