Mať doma vždy kvalitnú, čistú a priezračnú vodu po každom spustení vodovodného kohútika môže byť niekedy problém.
Tečie i vám častokrát po pustení kohútika zakalená voda?
Spoznajte, ako mať čistú vodu u vás doma...
Zákal vody respektíve strata čírosti a jasnosti vody je optickou jasnosťou vody. Je to pomerne častý problém v našich domácnostiach a to nie iba v prípade studničnej, ale práve často i mestskej vody.
Dnes je bežné, že studničná a mestská voda majú často vyšší obsah mechanických nečistôt. Pokiaľ má voda vo svojom zložení aj piesok, veľmi škodí ventilom, domácim spotrebičom, tiež i vodovodným batériám.
Príčiny zákalu vody
Väčší zákal vody zapríčiňuje, že samotná voda má atribúty zdravotne nekvalitnej a nepitnej vody. Veľmi účinné mechanické filtre na vodu začínajú mať v tomto smere nesmierny význam.
Strata jasnosti vody môže byť zapríčinená jednotlivými časticami ( ťažko rozpustnými látkami), ktoré sú neviditeľné voľným okom. Konkrétne zisťovanie zákalu je hlavným testom v prípade zisťovania kvality vody.
Zákal v pitnej vode môže byť spôsobený predovšetkým:
- silnou prietržou mračien;
- odpadovými vodami;
- riasami vo vodných nádržiach, riekach, či jazerách;
- usadeninami z novo navŕtaných studní;
- ľudským zásahom pri výstavbe.
Riziká zákalu vody
Ak aj vaša voda má vyšší zákal a jeho hodnoty sa stále zvyšujú, pre vaše zažívacie ústrojenstvo je to dosť vysoké riziko. V samom zákale sa nachádza množstvo baktérií, vírusov a nečistôt.
Účinne bojovať proti nim môžete jednak mechanickým filtrom, dezinfekciou chlórom, ako a UV lampami. V našom článku si tentoraz povieme viac o mechanickom filtry na vodu.
Mechanický filter na zákal vody
Pravidlo mechanickej filtrácie vody je veľmi jednoduché a zakladá sa na fyzickom odstránení mechanických častíc z vody. Samotný mechanický filter musíte pravidelne čistiť a v prípade potreby aj vymieňať.
Ak samotnú údržbu zanedbáte, jemné nečistoty sa nakopia vo filtre a znemožnia priepustnosť vodnému filtru. Výsledkom bude nízky tlak v celom systéme. Okrem toho sa nečistoty postupne premnožia a umožnia tak vznik baktériám, ktoré znehodnotia následne celý mechanizmus filtrácie. Dbajte na pravidelnú výmenu filtračnej vložky mechanického filtra!
Zloženie mechanického filtra
Mechanický filter pozostáva z obalu a filtračnej kartuše (vložky). Najlepšie bude v prípade záujmu o mechanický filter, kontaktovať odborníkov (Marlus Group) pre zvolenie správneho a najlepšieho typu filtra pre váš systém v domácnosti.
Je to iba na vás, pre aký typ mechanického filtra sa rozhodnete a či ho aj vôbec budete mať vo vašom systéme jednak v byte, či v rodinnom dome. Verte, či nie problém so zakalenou vodou tu bol, je a neustále bude. A nie je vhodné ho podceňovať a rovnako ani ostatné problémy, ktoré môže priniesť vám a vašim blízkym zakalená voda.
Zákal vody je problém, ktorý už v dnešnej dobe dokážete účinne riešiť. Správne sa rozhodnite na koho sa obrátite. Držíme palce. Váš Marlus Group.