Podpora od Marlus Group Viete ako účinne bojovať so zakalenou vodou? - Marlus Group
Kalná voda - Ilustračný obrázok zobrazujúci zakalenú vodu a potrebu účinných riešení na Marlus blogu.

Mať doma vždy kvalitnú, čistú a priezračnú vodu po každom spustení vodovodného kohútika môže byť niekedy problém.

Tečie i vám častokrát po pustení kohútika zakalená voda?

Spoznajte, ako mať čistú vodu u vás doma…

Zákal vody respektíve strata čírosti a jasnosti vody je optickou jasnosťou vody. Je to pomerne častý problém v našich domácnostiach a to nie iba v prípade studničnej, ale práve často i mestskej vody.

Dnes je bežné, že studničná a mestská voda majú často vyšší obsah mechanických nečistôt. Pokiaľ má voda vo svojom zložení aj piesok, veľmi škodí ventilom, domácim spotrebičom, tiež i vodovodným batériám.

 

Príčiny zákalu vody

Väčší zákal vody zapríčiňuje, že samotná voda má atribúty zdravotne nekvalitnej a nepitnej vody. Veľmi účinné mechanické filtre na vodu začínajú mať v tomto smere nesmierny význam.

Strata jasnosti vody môže byť zapríčinená jednotlivými časticami ( ťažko rozpustnými látkami), ktoré sú neviditeľné voľným okom. Konkrétne zisťovanie zákalu je hlavným testom v prípade zisťovania kvality vody.

Zákal v pitnej vode môže byť spôsobený predovšetkým:

  • silnou prietržou mračien;
  • odpadovými vodami;
  • riasami vo vodných nádržiach, riekach, či jazerách;
  • usadeninami z novo navŕtaných studní;
  • ľudským zásahom pri výstavbe.

 

Riziká zákalu vody

Ak aj vaša voda má vyšší zákal a jeho hodnoty sa stále zvyšujú, pre vaše zažívacie ústrojenstvo je to dosť vysoké riziko. V samom zákale sa nachádza množstvo baktérií, vírusov a nečistôt.

Účinne bojovať proti nim môžete jednak mechanickým filtrom, dezinfekciou chlórom, ako a UV lampami. V našom článku si tentoraz povieme viac o mechanickom filtry na vodu.

 

Mechanický filter na zákal vody

Pravidlo mechanickej filtrácie vody je veľmi jednoduché a zakladá sa na fyzickom odstránení mechanických častíc z vody. Samotný mechanický filter musíte pravidelne čistiť a v prípade potreby aj vymieňať.

Ak samotnú údržbu zanedbáte, jemné nečistoty sa nakopia vo filtre a znemožnia priepustnosť vodnému filtru. Výsledkom bude nízky tlak v celom systéme. Okrem toho sa nečistoty postupne premnožia a umožnia tak vznik baktériám, ktoré znehodnotia následne celý mechanizmus filtrácie. Dbajte na pravidelnú výmenu filtračnej vložky mechanického filtra!

 

Zloženie mechanického filtra

Mechanický filter pozostáva z obalu a filtračnej kartuše (vložky). Najlepšie bude v prípade záujmu o mechanický filter, kontaktovať odborníkov (Marlus Group) pre zvolenie správneho a najlepšieho typu filtra pre váš systém v domácnosti.

Je to iba na vás, pre aký typ mechanického filtra sa rozhodnete a či ho aj vôbec budete mať vo vašom systéme jednak v byte, či v rodinnom dome. Verte, či nie problém so zakalenou vodou tu bol, je a neustále bude. A nie je vhodné ho podceňovať a rovnako ani ostatné problémy, ktoré môže priniesť vám a vašim blízkym zakalená voda.

Zákal vody je problém, ktorý už v dnešnej dobe dokážete účinne riešiť. Správne sa rozhodnite na koho sa obrátite. Držíme palce. Váš Marlus Group.

Odporúčané produkty

Najnovšie články

Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok
Správna inštalácia zmäkčovača vody - kroky a tipy na úspešnú montáž zariadenia
5.3.2024

Inštalácia technológie na úpravu vody alebo filtrácie

Vybrali ste si filtráciu alebo úpravu vody? Našli sme pre vás riešenie ako upraviť vašu mestskú, alebo studničnú vodu? To čo sme navrhli, alebo ste si vybrali vám aj nainštalujeme. Je pripravených 8 technikov čo denne inštalujú, servisujú technológie na úpravu vody.

Prečítať článok
Úprava vody podľa potrieb - špecifické metódy a technológie na zlepšenie vody
5.3.2024

Návrh úpravy vody podľa vašich potrieb

Voda v našich domácnostiach sa používa na veľa účelov, ako na pitie, varenie, kúpanie, pranie, kúrenie. Ale mať dnes kvalitnú vodu je v dnešnej dobe nie otázkou šance, ale voľby. Každý z nás sa môže rozhodnúť akú kvalitnú vodu bude mať na dennodenné používanie.

Prečítať článok
Čo je zmäkčovač vody: vysvetlenie funkcie a účelu
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4 Honeywellsponzor3 ResideoAirwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka