
Mať doma vždy kvalitnú, čistú a priezračnú vodu po každom spustení vodovodného kohútika môže byť niekedy problém.
Tečie i vám častokrát po pustení kohútika zakalená voda?
Zákal vody respektíve strata čírosti a jasnosti vody je optickou jasnosťou vody. Je to pomerne častý problém v našich domácnostiach a to nie iba v prípade studničnej, ale práve často i mestskej vody.
Dnes je bežné, že studničná a mestská voda majú často vyšší obsah mechanických nečistôt. Pokiaľ má voda vo svojom zložení aj piesok, veľmi škodí ventilom, domácim spotrebičom, tiež i vodovodným batériám.
Väčší zákal vody zapríčiňuje, že samotná voda má atribúty zdravotne nekvalitnej a nepitnej vody. Veľmi účinné mechanické filtre na vodu začínajú mať v tomto smere nesmierny význam.
Strata jasnosti vody môže byť zapríčinená jednotlivými časticami ( ťažko rozpustnými látkami), ktoré sú neviditeľné voľným okom. Konkrétne zisťovanie zákalu je hlavným testom v prípade zisťovania kvality vody.
Zákal v pitnej vode môže byť spôsobený predovšetkým:
Ak aj vaša voda má vyšší zákal a jeho hodnoty sa stále zvyšujú, pre vaše zažívacie ústrojenstvo je to dosť vysoké riziko. V samom zákale sa nachádza množstvo baktérií, vírusov a nečistôt.
Účinne bojovať proti nim môžete jednak mechanickým filtrom, dezinfekciou chlórom, ako a UV lampami. V našom článku si tentoraz povieme viac o mechanickom filtry na vodu.
Pravidlo mechanickej filtrácie vody je veľmi jednoduché a zakladá sa na fyzickom odstránení mechanických častíc z vody. Samotný mechanický filter musíte pravidelne čistiť a v prípade potreby aj vymieňať.
Ak samotnú údržbu zanedbáte, jemné nečistoty sa nakopia vo filtre a znemožnia priepustnosť vodnému filtru. Výsledkom bude nízky tlak v celom systéme. Okrem toho sa nečistoty postupne premnožia a umožnia tak vznik baktériám, ktoré znehodnotia následne celý mechanizmus filtrácie. Dbajte na pravidelnú výmenu filtračnej vložky mechanického filtra!
Mechanický filter pozostáva z obalu a filtračnej kartuše (vložky). Najlepšie bude v prípade záujmu o mechanický filter, kontaktovať odborníkov (Marlus Group) pre zvolenie správneho a najlepšieho typu filtra pre váš systém v domácnosti.
Je to iba na vás, pre aký typ mechanického filtra sa rozhodnete a či ho aj vôbec budete mať vo vašom systéme jednak v byte, či v rodinnom dome. Verte, či nie problém so zakalenou vodou tu bol, je a neustále bude. A nie je vhodné ho podceňovať a rovnako ani ostatné problémy, ktoré môže priniesť vám a vašim blízkym zakalená voda.
Zákal vody je problém, ktorý už v dnešnej dobe dokážete účinne riešiť. Správne sa rozhodnite na koho sa obrátite. Držíme palce. Váš Marlus Group.
Prietokový pieskový filter na inštaláciu na centrálny prívod vody do domu.
Plne automaticky s riadiacou hlavicou, preplachom sa sám zbavuje zachyteného sedimentu . Bez potreby výmeny filtračnej vložky.
Filter Cintropur patrí k najlepšej účinnej filtrácii , ktorá slúži na mechanickú a sedimentačnú filtráciu. Pri minimálnej tlakovej strate odstraňuje nečistoty od rádových mikrónov. Patria sem čiastočky piesku, hliny, hrdze a jemného kalu.
Ako zabrániť ničeniu vlasov a pokožky chlórom?
Krásne, husté a vyživené vlasy sú korunou krásy každej ženy. Vo väčšine prípadov je to však úplne inak. Mnohé ženy majú slabé, lámavé vlasy bez dostatku živín a bez lesku. Príčiny môžu byť rôzne, či už je to nedostatočná strava bez dostatku vitamínov alebo rôzne zdravotné problémy.
Hľadáte a neviete si vybrať aký typ, veľkosť, zmäkčovača vody vybrať pre váš rodinný dom, prípadne vašu spotrebu vody? Aby vám zmäkčovač dobre slúžil, mali ste naozaj upravenú vodu a nemali s tým spojené vysoké náklady na prevádzku, odporúčame niekoľko typov, ktoré je dobré dodržať pri výbere.
Ešte pred kúpou zmäkčovača vody je potrebné aby ste mali doma vhodné miesto na inštaláciu. Ideálne umiestnenie technická miestnosť, garáž, pivnica. Miesto kde je možné napojenie na centrálny prívod vody, plus napojenie na el. zásuvku ako aj na odpad vody. A práve odpad je niekedy to čo sa ťažko hľadá a je často potrebné upraviť miesto inštalácie a upravenie rozvodov vody.
Čo neodporúčame je umiestnenie do šachty, kde je málo miesta na inštaláciu, je tam vlhko, nie je tam často možnosť napojenia na el. prúd a odpad vody.
Všetky UV lampy majú vymeniteľné UV žiarivky, ktoré počas činnosti vyžarujú UV žiarenie priamo tam kde prechádza voda do rozvodov vody. Preto je potrebné tieto UV žiarivky pravidelne meniť, lebo časom sa opotrebujú a znižuje sa ich účinnosť.
UV lampa funguje tak, že voda prechádza komorou a je vystavená ultrafialovému svetlu. Toto svetlo zabíja baktérie a dokonca aj niektoré vírusy, vďaka čomu je vaša voda bezpečná na pitie. Svetlo musí svietiť s určitou intenzitou, aby zabilo baktérie a ako žiarovka starne, táto intenzita sa začína znižovať.
Táto výmena by mala byť pravidelná a bežne je to po cca. 9 tis. hodinách, alebo 1x ročne.
Stáva sa, že máte možnosť kúpiť zmäkčovač vody čo sa dlhšie nepoužíval, poprípade ste kúpili dom, kde je starší model zmäkčovača vody, ktorý rok alebo aj viac nebol v prevádzke. Zmäkčovače vody ako viete, sú systémy na ochranu pred vodným kameňom a ak nie sú dlhšie v prevádzke môžu nemusia už pracovať správne. Hlavnou úlohou zmäkčovača vody je eliminovanie tvrdosti vody, ochrana pred usadzovaním vodného kameňa, ochrana spotrebičov, rozvodov vody, domácich technológií.
Sme hrdými partnermi