Powered by Smartsupp Ozónovanie bytov, predajní a firiem | Marlus Group
Profesionálne ozonovanie interiérov pre byty a firmy

Ozonizácia miestností je funkčná sterilizácia a dezinfekcia ovzdušia. Liečba ozónom umožňuje odstránenie škodlivých baktérií, vírusov, plesňových spór, plesní alebo alergénov, ako sú roztoče zo vzduchu a predmetov v miestnosti.  Neoceniteľnou výhodou tejto metódy je odstránenie zápachu.

Použitím ozónu sa môžete zbaviť nepríjemných zápachov, ako je zatuchnutý zápach, pach cigariet, zápach potu, pach po ohni, pach po varení, pachy mačiek alebo psov alebo pachy farieb, lepidiel, lakov atď.

 

Používame profesionálne ozonátory – s vysokou účinnosťou

Cena závisí od konkrétneho prípadu.

Ozonáciu vykonávame hlavne v Nitre, Bratislave, Trnave a ich okolí.

Ozonácia sa tiež používa na odstránenie zápachu farby, lepidla alebo vôňu nového nábytku po renovácii. Ozonácie je vhodná v prípade po chorobe jedného člena domácnosti, alebo ako dezinfekcia izieb v nemocnici po pacientovi na zničenie všetkých baktérií a zápachu.

Zároveň je ozónová dezinfekcia veľmi účinná pri dezinfekcii klimatizačných a vetracích jednotiek, zabraňuje šíreniu húb, plesní a roztočov, ako aj chorôb a vírusov. Ozón sa veľmi často používa – aj v potravinárstve m vo výrobe potravín, v mäso výrobe na elimináciu baktérií a zápachu po výrobnom procese.

Ozonácia je je dnešnej dobe odporúčaná aj pre kaderníctva, masérske salóny, wellness, športové kluby na dezinfekciu šatní, posilňovne, telocvične, tiež pre hotely, bary, pivnice a pod.

V dnešnej dobe je dezinfekcia ozónom jednou s popredných a účinných dezinfekcií , ktorá vás chráni pred baktériami, vírusmi. A navyše eliminuje zápach, likviduje roztoče, plesne.

 

Prečo používať ozón

Liečba ozónom je jednou z najúčinnejších metód dezinfekcie.

Ozón má veľmi silný baktericídny a fungicídny účinok, asi 50-krát účinnejší a 3 000-krát rýchlejšie ako chlór.

Ozón nezakrýva , ale naozaj odstraňuje nebezpečné mikroorganizmy a nepríjemný zápach .

Ozón je plyn, ktorý sa tvorí v prírodnom prostredí, jeho prevádzka spočíva v bezpečnej oxidácii látok ohrozujúcich zdravie. Liečba ozónom, ak je správne aplikovaná je ekologická metóda, ktorá nezanecháva žiadne vedľajšie účinky alebo nespôsobuje alergické reakcie – je tá správna metóda ktorá je neškodná pre ľudí a životné prostredie. Naopak, toto ošetrenie opakované najmenej dvakrát ročne zlepšuje kvalitu života alergikov a astmatikov, pretože ničí dráždivé huby, plesne a alergény.

Najnovšie články

Ťažké kovy vo vode: Tichá hrozba, ktorú môžeme zastaviť
6.5.2025

Ťažké kovy vo vode : Tichá hrozba ktorú môžeme zastaviť

Ťažké kovy vo vode: Tichá hrozba, ktorú môžeme zastaviť
Mnohé zdravotné problémy, ktoré sa dnes objavujú čoraz častejšie, majú svoj pôvod nie len v strave či ovzduší, ale aj v tom, čo pijeme. Ťažké kovy ako olovo, kadmium či ortuť sa nenápadne dostávajú do podzemných vôd, a následne končia v našich domácnostiach. Ich účinky sú dlhotrvajúce a závažné – od poškodenia nervového systému cez ochorenia obličiek až po rakovinu.
Tieto toxické prvky sa v tele ukladajú do pečene, kostí či obličiek, a organizmus ich nedokáže prirodzene odstrániť. Problém je o to väčší, že voľným okom ich vo vode nespozorujeme. Môžu byť prítomné v pitnej vode, ktorú denne konzumujú celé rodiny, vrátane detí a tehotných žien.

Prečítať článok
Znečistenie podzemných a povrchových vôd: Tichá ekologická katastrofa
5.5.2025

Prepojenie medzi znečistením a chorobami moderného sveta

Chemické znečistenie vody: Skrytá hrozba, ktorá sa dostáva až k nám domov
Voda je neoddeliteľnou súčasťou života. Je to najdokonalejšie prírodné rozpúšťadlo, ktoré absorbuje minerálne látky z pôdy a hornín, čím podporuje biologické procesy na Zemi už miliardy rokov. No práve táto vlastnosť sa dnes obracia proti nám.
Kým kedysi dažďová voda obsahovala len prirodzene sa vyskytujúce minerály, v súčasnosti sa do nej miešajú umelo vytvorené chemické látky. Tie pochádzajú z priemyselných, poľnohospodárskych a komunálnych zdrojov – fabriky, smetiská, výfukové plyny či pesticídy zo znečistených polí. Dážď ich následne spláchne späť do zeme, kde prenikajú do riek a podzemných vôd.

Prečítať článok
základné spôosobi úpravy vody
5.5.2025

Základné spôsoby filtrácie a úpravy vody

Základné spôsoby úpravy vody
Úprava vody je proces, ktorého cieľom je odstrániť z vody nežiaduce látky a zabezpečiť jej vhodnosť pre pitné alebo úžitkové použitie. Použité metódy sa líšia podľa typu vody (pitná či úžitková), jej pôvodu (napr. studňa, povrchová voda, mestský vodovod) a miery znečistenia. Rôzne technológie odstraňujú odlišné skupiny kontaminantov – od mechanických nečistôt cez chemikálie až po mikroorganizmy. Tu sú najčastejšie využívané metódy úpravy vody:

Prečítať článok
Studničná voda: čistá príroda alebo tiché riziko?
30.4.2025

Studničná voda: čistá príroda alebo tiché riziko?

Pre mnohých ľudí predstavuje studničná voda symbol čistoty, sviežosti a návratu k prírode. Často pochádza z oblastí vzdialených od priemyslu a civilizácie a vnímame ju ako zdravšiu alternatívu k chlorovanej vode z vodovodu. No je naozaj taká bezpečná, ako sa domnievame?
Hoci studničná voda môže chutiť výborne a vyzerať krištáľovo čisto, jej výzor nezaručuje zdravotnú nezávadnosť. Ak ju nikto pravidelne netestuje, môže ohrozovať bezpečie a zdravie vašej domácnosti či objektu do ktorého je táto voda distribuovaná .

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4 Honeywellsponzor3 ResideoAirwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen