
Do svojho organizmu by sme mali dávať iba kvalitnú, upravenú a neškodnú vodu.
Je potrebné piť každý deň. Inak je vážne narušené a ohrozené naše zdravie.
Stačí, ak človek nepije vodu viac ako tri hodiny a už môže pociťovať závrat, pocit ťažoby a zhoršený výkon. Ale pozor, nie je voda ako voda. Ale viete, ktorá voda je zdravá a najlepšia pre váš organizmus?
Pod samotnou kvalitou vody chápeme jej mikrobiologickú neškodnosť. Pravdou zostáva, že výskyt rozličných choroboplodných organizmov vo vode určenej na pitie môže veľmi rýchlo spôsobovať prudké a silné choroby.
Kvalitu zdravej neškodnej vody charakterizuje okrem iného aj prítomnosť (neprítomnosť) viacerých minerálnych látok obsiahnutých vo vode.
Mali by ste vedieť, že pitná voda z našich vodovodných kohútikov je dodatočne upravovaná práve kvôli tomu, aby bola neškodná.
Malo by byť vo vašom záujme informovať sa u svojho dodávateľa pitnej vody, aký obsah minerálnych látok obsahuje práve voda, ktorú vám dodáva do domácnosti. Len takto zistíte, ktoré minerálne látky chýbajú vo vode a ktoré budete musieť doplniť.
V súvislosti s minerálmi v pitnej vode sa nám vynára otázka, či piť alebo nepiť práve demineralizovanú vodu. Pred niekoľkými rokmi bol tento druh vody označovaný ako celkom čistá voda a odporúčalo sa piť iba túto vodu.
V dnešnej dobe však neodporúčame používať demineralizovanú vodu na každodenné pitie. Môžete tak ohroziť nielen svoje zdravie, ale aj zdravie svojej rodiny a známych.
Prečo? Práve nedostatkom viacerých minerálnych látok (predovšetkým vápnika, horčíka), ktoré sú potrebné pre zdravé telo. Tento trend môže viesť k postupnému zlyhaniu srdca alebo k prepuknutiu inej srdcovo-cievnej choroby.
Okrem iného pravidelný príjem demineralizovanej vody vám taktiež privodí silnú únavu, bolesť hlavy, slabosť, ako aj svalové kŕče a problémy so srdcom.
Demineralizovaná voda je vhodná len na technické účely, predovšetkým na prácu v laboratóriách, autoservisoch, strojárskych spoločnostiach, ako aj vo výrobných podnikoch chladiacich zmesí ako aj v ďalších zariadeniach.
V tomto smere má význam takzvaný osmotický destilátor Aqualab, ktorý je stanovený na prípravu vysoko kvalitnej demineralizovanej vody. Táto sa získava reverzno-osmotickým modulom. Pri tomto procese sa voda zbavuje rozpustných minerálov a tiež aj organických látok.
V súčasnej dobe je na našom trhu množstvo destilátorov Aqualab. K tým najznámejším patria nasledovné:
Všetky uvedené destilátory sú v ponuke našej spoločnosti Marlus group na stránke destilátorov vody.
V prípade týchto destilátorov je možné sa naplno venovať svojej práci a netreba sa zdržiavať výrobou technickej vody pre konkrétne účely. Všetko zvládnu tieto zariadenia. Predpokladáme, že ste pochopili z nášho článku, že piť demineralizovanú vodu sa neoplatí a rovnako nemôže. Používajte je len pri technických aktivitách a pri výrobe!
Digitálny prietokový konduktometer – merač vodivosti výstupnej demineralizovanej vody.
Digitálny konduktometer je prístroj určený k monitorovaniu mernej elektrickej vodivosti výstupnej demineralizovanej vody destilátorov Aqualab, poprípade vašich zariadení.
Aqualab 400, je osmotický filter, ktorý pracuje na princípe reverznej osmotickej membrány.
Tento typ zariadenia je určený pre klientov čo majú vyššiu dennú spotrebu vody. Aqualab 400 má dennú kapacitu cca. 1 tis. litrov demineralizovanej vody.
Najnovšie články
Ťažké kovy vo vode : Tichá hrozba ktorú môžeme zastaviť
Ťažké kovy vo vode: Tichá hrozba, ktorú môžeme zastaviť
Mnohé zdravotné problémy, ktoré sa dnes objavujú čoraz častejšie, majú svoj pôvod nie len v strave či ovzduší, ale aj v tom, čo pijeme. Ťažké kovy ako olovo, kadmium či ortuť sa nenápadne dostávajú do podzemných vôd, a následne končia v našich domácnostiach. Ich účinky sú dlhotrvajúce a závažné – od poškodenia nervového systému cez ochorenia obličiek až po rakovinu.
Tieto toxické prvky sa v tele ukladajú do pečene, kostí či obličiek, a organizmus ich nedokáže prirodzene odstrániť. Problém je o to väčší, že voľným okom ich vo vode nespozorujeme. Môžu byť prítomné v pitnej vode, ktorú denne konzumujú celé rodiny, vrátane detí a tehotných žien.
Prepojenie medzi znečistením a chorobami moderného sveta
Chemické znečistenie vody: Skrytá hrozba, ktorá sa dostáva až k nám domov
Voda je neoddeliteľnou súčasťou života. Je to najdokonalejšie prírodné rozpúšťadlo, ktoré absorbuje minerálne látky z pôdy a hornín, čím podporuje biologické procesy na Zemi už miliardy rokov. No práve táto vlastnosť sa dnes obracia proti nám.
Kým kedysi dažďová voda obsahovala len prirodzene sa vyskytujúce minerály, v súčasnosti sa do nej miešajú umelo vytvorené chemické látky. Tie pochádzajú z priemyselných, poľnohospodárskych a komunálnych zdrojov – fabriky, smetiská, výfukové plyny či pesticídy zo znečistených polí. Dážď ich následne spláchne späť do zeme, kde prenikajú do riek a podzemných vôd.
Základné spôsoby filtrácie a úpravy vody
Základné spôsoby úpravy vody
Úprava vody je proces, ktorého cieľom je odstrániť z vody nežiaduce látky a zabezpečiť jej vhodnosť pre pitné alebo úžitkové použitie. Použité metódy sa líšia podľa typu vody (pitná či úžitková), jej pôvodu (napr. studňa, povrchová voda, mestský vodovod) a miery znečistenia. Rôzne technológie odstraňujú odlišné skupiny kontaminantov – od mechanických nečistôt cez chemikálie až po mikroorganizmy. Tu sú najčastejšie využívané metódy úpravy vody:
Studničná voda: čistá príroda alebo tiché riziko?
Pre mnohých ľudí predstavuje studničná voda symbol čistoty, sviežosti a návratu k prírode. Často pochádza z oblastí vzdialených od priemyslu a civilizácie a vnímame ju ako zdravšiu alternatívu k chlorovanej vode z vodovodu. No je naozaj taká bezpečná, ako sa domnievame?
Hoci studničná voda môže chutiť výborne a vyzerať krištáľovo čisto, jej výzor nezaručuje zdravotnú nezávadnosť. Ak ju nikto pravidelne netestuje, môže ohrozovať bezpečie a zdravie vašej domácnosti či objektu do ktorého je táto voda distribuovaná .
Sme hrdými partnermi