
Liečba ozónom je jednoduchá, nekomplikovaná aktivita, ktorá vám zlepší život. Najskôr si pozorne prečítajte pokyny a pochopte ich. Ak je niečo nejasné alebo vyvoláva pochybnosti, položte nám otázku.
Účelom ozonácie je dezinfekcia (dekontaminácia) a dezodorizácia. Deodorizácia je odstránenie trvalých zápachov, nie je to ich maskovanie rozprašovaním ďalšej vône, napríklad morskej vône alebo vône fialiek.
Ozón vykonáva deodorizačný proces, t.j. odstraňuje pachy, nie ich maskuje. Dezinfekcia zahŕňa odstránenie baktérií, vírusov a húb, ako aj ich spór. Alergény odstránené ozónom nie sú len príčinou alergií, ale spôsobujú trvalé zmeny v ľudskom tele (neurózy, reumatizmus, migrény) a mykotoxíny z húb sú silným ergo toxínom.
Vzduch a ozón sa počas ozónovania zmiešavajú. Takto pripravený vzduch sa zbaví mikroorganizmov a alergénov. Vonia to pekne. Vzduch samozrejme sterilizuje všetky predmety v kontakte s ním, t. j. steny, podlahy, koberce, nábytok atď.
Ozonizácia bytu a jeho je účinná sterilizácia pomáha pre, kúpeľne na odstránenie húb a plesní, kuchyne na sterilizáciu prostredia a dezodoráciu po pachu varenia. Ďalej miestnosti s kobercami, záclonami, ozonizácia ničí alergény (plynný ozón ničí roztoče – zabíja ich metabolické produkty).
Častejšie ako obvykle musíte ozónovať miestnosti, v ktorom sa nachádzajú zvieratá (ozón spaľuje bielkoviny prítomné v moči domácich miláčikov) a najmä mačky – bielkoviny prítomné v moči mačiek sú silným alergénom.
Niektoré veci v našom byte, najmä drevotrieskové dosky, farby, plastové panely, emitujú aldehydy a ftaláty. Formaldehyd je konzervačná látka a ftaláty sú zmäkčovadlom pre plasty. Ozón ich dokonale oxiduje a eliminuje.
Ozonáciou odstránime nielen zvieracie pachy, ale aj „kuchynskú vôňu“, pot, parfumy, cigarety, odstránime nepríjemné pachy z práčok a chladničiek.
V dôsledku malého objemu vzduchu v aute je koncentrácia mikroorganizmov a alergénov v automobile obzvlášť vysoká. Autá sa neupratujú a nečistia tak často ako byty. V klimatizačnom systéme vozidla sa nachádzajú aj baktérie a huby.
Vložením ozonátora do automobilu a polhodinovým ošetrením získame vnútro automobilu sterilné, čisté filtre od baktérií a húb ako aj čisté potrubia pre klimatizáciu. Naša pohoda v aute a koncentrácia sa zlepší a nervozita sa zníži. Budeme dýchať čistý a sterilný vzduch bez nepríjemných zápachov. Ozonizácia a klimatizácia automobilov je požiadavkou terajšej civilizácie.
Ozonizujeme vodu na dosiahnutie niekoľkých cieľov
Domáce vodné ozonátory sa okrem iného používajú na prípravu ozonovanej vody na oplachovanie jedla, pitia, ozonovania vody zo studne , ako aj na úpravu vody v domácom bazéne.
Ozonizácia vody na oplachovanie potravín – ovocia, zeleniny, mäsa je už začína stávať štandardom v našej dobe vírusov a baktérií. Ale aj z dôvodu firiem, ktoré zneužívajú pesticídy, antibiotiká a konzervačné látky. Ozonátor produkuje potrebné množstvo a koncentráciu ozónu na účinnú prípravu vody ako dezinfekčného prostriedku a na odstránenie antibiotík a degradácie pesticídov z potravín.
Ozonizácia potravín je jednoduchá aktivita: výrobky ukladáme do oceľových alebo plastových nádob. V spodnej časti umiestnime difuzér, do ktorého dodávame ozón z výstupu ozonátora. Čas ozonácie je maximálne 20 minút a závisí od veľkosti misky a množstva a špecifickosti produktu.
Ozónujeme vždy pod digestorom alebo blízko otvoreného okna, pretože ozón je dráždivý plyn. Malé množstvá ozónu, ktoré sa náhodne dostanú do nášho dýchacieho systému, sú úplne neškodné.
Môžeme ozónovať vodu na pitie, na výrobu čajov. Nesmiete však piť vodu bezprostredne po ozonácii. Musíte počkať aspoň hodinu, kým sa všetok ozón rozpustený vo vode a podrobí resorpcii.
Zvyškový ozón rozpustený vo vode sa degraduje, pretože ozón má krátky polčas rozpadu.
Namáčanie nôh s mykózou v ozónovej vode je bežný postup. Pomocou domáceho ozonátora pripravíme niekoľko litrov ozónovanej vody a namočíme do nej nohy na 10 minút.
S ozónovou vodou môžeme tiež robiť obklady pre postihnuté oblasti (na koži). Za týmto účelom nasýtime sterilnú gázu ozónovou vodou. Prilepíme ju pod fóliu na napadnuté alebo poškriabané miesto.
Ozónová voda je vynikajúcim prípravkom proti uhryznutiu hmyzom. Odstraňuje bolesť a pomáha liečiť.
Ďalšou domácim využitím ozónovej vody v domácnosti je oplachovanie detských hračiek, fliaš v takejto vode. Týmto nahradíte preváranie fľašiek.
Ozonizácia vody vo vírivke, je robená cez filtračný systém, t.j. pridávame ozón pomocou injektora. Takáto voda samozrejme neobsahuje baktérie, má inú chuť a vôňu.
Ozónujeme tiež vodu v domácich bazénoch, aby sme sa zbavili baktérií, čím znížime potrebu chlóru alebo eliminujeme potrebu pridávať chlórnan sodný.
Najnovšie články
Ťažké kovy vo vode : Tichá hrozba ktorú môžeme zastaviť
Ťažké kovy vo vode: Tichá hrozba, ktorú môžeme zastaviť
Mnohé zdravotné problémy, ktoré sa dnes objavujú čoraz častejšie, majú svoj pôvod nie len v strave či ovzduší, ale aj v tom, čo pijeme. Ťažké kovy ako olovo, kadmium či ortuť sa nenápadne dostávajú do podzemných vôd, a následne končia v našich domácnostiach. Ich účinky sú dlhotrvajúce a závažné – od poškodenia nervového systému cez ochorenia obličiek až po rakovinu.
Tieto toxické prvky sa v tele ukladajú do pečene, kostí či obličiek, a organizmus ich nedokáže prirodzene odstrániť. Problém je o to väčší, že voľným okom ich vo vode nespozorujeme. Môžu byť prítomné v pitnej vode, ktorú denne konzumujú celé rodiny, vrátane detí a tehotných žien.
Prepojenie medzi znečistením a chorobami moderného sveta
Chemické znečistenie vody: Skrytá hrozba, ktorá sa dostáva až k nám domov
Voda je neoddeliteľnou súčasťou života. Je to najdokonalejšie prírodné rozpúšťadlo, ktoré absorbuje minerálne látky z pôdy a hornín, čím podporuje biologické procesy na Zemi už miliardy rokov. No práve táto vlastnosť sa dnes obracia proti nám.
Kým kedysi dažďová voda obsahovala len prirodzene sa vyskytujúce minerály, v súčasnosti sa do nej miešajú umelo vytvorené chemické látky. Tie pochádzajú z priemyselných, poľnohospodárskych a komunálnych zdrojov – fabriky, smetiská, výfukové plyny či pesticídy zo znečistených polí. Dážď ich následne spláchne späť do zeme, kde prenikajú do riek a podzemných vôd.
Základné spôsoby filtrácie a úpravy vody
Základné spôsoby úpravy vody
Úprava vody je proces, ktorého cieľom je odstrániť z vody nežiaduce látky a zabezpečiť jej vhodnosť pre pitné alebo úžitkové použitie. Použité metódy sa líšia podľa typu vody (pitná či úžitková), jej pôvodu (napr. studňa, povrchová voda, mestský vodovod) a miery znečistenia. Rôzne technológie odstraňujú odlišné skupiny kontaminantov – od mechanických nečistôt cez chemikálie až po mikroorganizmy. Tu sú najčastejšie využívané metódy úpravy vody:
Studničná voda: čistá príroda alebo tiché riziko?
Pre mnohých ľudí predstavuje studničná voda symbol čistoty, sviežosti a návratu k prírode. Často pochádza z oblastí vzdialených od priemyslu a civilizácie a vnímame ju ako zdravšiu alternatívu k chlorovanej vode z vodovodu. No je naozaj taká bezpečná, ako sa domnievame?
Hoci studničná voda môže chutiť výborne a vyzerať krištáľovo čisto, jej výzor nezaručuje zdravotnú nezávadnosť. Ak ju nikto pravidelne netestuje, môže ohrozovať bezpečie a zdravie vašej domácnosti či objektu do ktorého je táto voda distribuovaná .
Sme hrdými partnermi