Podpora od Marlus Group Ozonácia - jednoduchá, ale účinná pomoc pre náš lepší život - Marlus Group
Výhody ozonácie pre zlepšenie kvality života

Liečba ozónom je jednoduchá, nekomplikovaná aktivita, ktorá vám zlepší život.  Najskôr si pozorne prečítajte pokyny a pochopte ich. Ak je niečo nejasné alebo vyvoláva pochybnosti, položte nám otázku.

Účel ozonácie

Účelom ozonácie je dezinfekcia (dekontaminácia) a dezodorizácia. Deodorizácia je odstránenie trvalých zápachov, nie je to ich maskovanie rozprašovaním ďalšej vône, napríklad morskej vône alebo vône fialiek.

Ozón vykonáva deodorizačný proces, t.j. odstraňuje pachy, nie ich maskuje. Dezinfekcia zahŕňa odstránenie baktérií, vírusov a húb, ako aj ich spór. Alergény odstránené ozónom nie sú len príčinou alergií, ale spôsobujú trvalé zmeny v ľudskom tele (neurózy, reumatizmus, migrény) a mykotoxíny z húb sú silným ergo toxínom.

 

Ozónovanie vzduchu

Vzduch a ozón sa počas ozónovania zmiešavajú. Takto pripravený vzduch sa zbaví mikroorganizmov a alergénov. Vonia to pekne. Vzduch samozrejme sterilizuje všetky predmety v kontakte s ním, t. j. steny, podlahy, koberce, nábytok atď.

 

Ozonácia bytu

Ozonizácia bytu a jeho je účinná sterilizácia pomáha pre, kúpeľne na odstránenie húb a plesní, kuchyne na sterilizáciu prostredia a dezodoráciu po pachu varenia. Ďalej miestnosti s kobercami, záclonami, ozonizácia ničí alergény (plynný ozón ničí roztoče – zabíja ich metabolické produkty).

Častejšie ako obvykle musíte ozónovať miestnosti, v ktorom sa nachádzajú zvieratá (ozón spaľuje bielkoviny prítomné v moči domácich miláčikov) a najmä mačky – bielkoviny prítomné v moči mačiek sú silným alergénom.

Chemické alergény sa tiež účinne odstraňujú ozónom

Niektoré veci v našom byte, najmä drevotrieskové dosky, farby, plastové panely, emitujú aldehydy a ftaláty. Formaldehyd je konzervačná látka a ftaláty sú zmäkčovadlom pre plasty. Ozón ich dokonale oxiduje a eliminuje.

Ozonáciou odstránime nielen zvieracie pachy, ale aj „kuchynskú vôňu“, pot, parfumy, cigarety, odstránime nepríjemné pachy z práčok a chladničiek.

 

Ozónovanie automobilov

V dôsledku malého objemu vzduchu v aute je koncentrácia mikroorganizmov a alergénov v automobile obzvlášť vysoká. Autá sa neupratujú a nečistia tak často ako byty. V klimatizačnom systéme vozidla sa nachádzajú aj baktérie a huby.

Vložením ozonátora do automobilu a polhodinovým ošetrením získame vnútro automobilu sterilné, čisté filtre od baktérií a húb ako aj čisté potrubia pre klimatizáciu. Naša pohoda v aute a koncentrácia sa zlepší a nervozita sa zníži. Budeme dýchať čistý a sterilný vzduch bez nepríjemných zápachov. Ozonizácia a klimatizácia automobilov je požiadavkou terajšej civilizácie.

 

Ozónovanie vody a vodou

Ozonizujeme vodu na dosiahnutie niekoľkých cieľov

  • zbavíme sa patogénnych baktérií z vody
  • vylúčime rozpustené ťažké kovy
  • znížime chemickú spotrebu kyslíka
  • zvýšime čistotu vody
  • odstránime jej nežiadúci zápach

Domáce vodné ozonátory sa okrem iného používajú na prípravu ozonovanej vody na oplachovanie jedla, pitia, ozonovania vody zo studne , ako aj na úpravu vody v domácom bazéne.

 

Ozonizácia potravín

Ozonizácia vody na oplachovanie potravín – ovocia, zeleniny, mäsa je už začína stávať štandardom v našej dobe vírusov a baktérií. Ale aj z dôvodu firiem, ktoré zneužívajú pesticídy, antibiotiká a konzervačné látky. Ozonátor produkuje potrebné množstvo a koncentráciu ozónu na účinnú prípravu vody ako dezinfekčného prostriedku a na odstránenie antibiotík a degradácie pesticídov z potravín.

Ozonizácia potravín je jednoduchá aktivita: výrobky ukladáme do oceľových alebo plastových nádob. V spodnej časti umiestnime difuzér, do ktorého dodávame ozón z výstupu ozonátora. Čas ozonácie je maximálne 20 minút a závisí od veľkosti misky a množstva a špecifickosti produktu.

Problémy s tvrdou vodou a vodným kameňom

Ozónujeme vždy pod digestorom alebo blízko otvoreného okna, pretože ozón je dráždivý plyn. Malé množstvá ozónu, ktoré sa náhodne dostanú do nášho dýchacieho systému, sú úplne neškodné.

Ozonizácia pitnej vody

Môžeme ozónovať vodu na pitie, na výrobu čajov. Nesmiete však piť vodu bezprostredne po ozonácii. Musíte počkať aspoň hodinu, kým sa všetok ozón rozpustený vo vode a podrobí resorpcii.

Zvyškový ozón rozpustený vo vode sa degraduje, pretože ozón má krátky polčas rozpadu.

 

Ozónovanie vodou – iné domáce aplikácie

Namáčanie nôh s mykózou v ozónovej vode je bežný postup. Pomocou domáceho ozonátora pripravíme niekoľko litrov ozónovanej vody a namočíme do nej nohy na 10 minút.

S ozónovou vodou môžeme tiež robiť obklady pre postihnuté oblasti (na koži). Za týmto účelom nasýtime sterilnú gázu ozónovou vodou. Prilepíme ju pod fóliu na napadnuté alebo poškriabané miesto.

Ozónová voda je vynikajúcim prípravkom proti uhryznutiu hmyzom. Odstraňuje bolesť a pomáha liečiť.

Ďalšou domácim využitím ozónovej vody v domácnosti je oplachovanie detských hračiek, fliaš v takejto vode. Týmto nahradíte preváranie fľašiek.

Ozonizácia vody vo vírivke, je robená cez filtračný systém, t.j. pridávame ozón pomocou injektora. Takáto voda samozrejme neobsahuje baktérie, má inú chuť a vôňu.

Ozónujeme tiež vodu v domácich bazénoch, aby sme sa zbavili baktérií, čím znížime potrebu chlóru alebo eliminujeme potrebu pridávať chlórnan sodný.

Najnovšie články

Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok
Správna inštalácia zmäkčovača vody - kroky a tipy na úspešnú montáž zariadenia
5.3.2024

Inštalácia technológie na úpravu vody alebo filtrácie

Vybrali ste si filtráciu alebo úpravu vody? Našli sme pre vás riešenie ako upraviť vašu mestskú, alebo studničnú vodu? To čo sme navrhli, alebo ste si vybrali vám aj nainštalujeme. Je pripravených 8 technikov čo denne inštalujú, servisujú technológie na úpravu vody.

Prečítať článok
Úprava vody podľa potrieb - špecifické metódy a technológie na zlepšenie vody
5.3.2024

Návrh úpravy vody podľa vašich potrieb

Voda v našich domácnostiach sa používa na veľa účelov, ako na pitie, varenie, kúpanie, pranie, kúrenie. Ale mať dnes kvalitnú vodu je v dnešnej dobe nie otázkou šance, ale voľby. Každý z nás sa môže rozhodnúť akú kvalitnú vodu bude mať na dennodenné používanie.

Prečítať článok
Čo je zmäkčovač vody: vysvetlenie funkcie a účelu
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka