Upravená voda na zavlažovanie

Ešte stále pracne polievate trávnik hadicou? Už ste si niekedy spočítali, koľko času potrebujete na ručné zavlažovanie trávnika?

Myslíte si, že ste trávnik poliali dobre? Je pôda vlhká do 10 cm? Alebo je tráva iba orosená?

Zbavte sa naťahovania sa s hadicami a predstavte si, že stlačíte gombík a automatická závlaha poleje trávnik, zatiaľ čo vy spíte. 

 

Voda pre Váš trávnik

Automatické závlahy Hunter sú určené na zavlažovanie záhrad, parkov, športových areálov upravenou vodu formou filtrácie vody ako aj zmäkčovačmi na odstránenie vodného kameňa.

Automatická závlaha je v dnešnej uponáhľanej dobe jedným z riešení, ako udržať trávnik v dobrej kondícii s dostatkom závlahovej vody. Automatické zavlažovacie systémy HUNTER pre záhrady patria medzi veľmi rozšírené závlahové systémy v SR.

Firma HUNTER (USA) má už 20 ročnú tradíciu a patrí k najspoľahlivejším a je stále najpredávanejšia na svete. Automatická závlaha HUNTER polieva podľa nastavenia potrebným množstvom vody každý záhon, podľa nárokov rastlín a trávnika a dažďový senzor spolu so senzorom vlhkosti pôdy celý závlahový systém vypne, pokiaľ zalievanie nie je potrebné. V tomto systéme je možné vybudovať závlahu, ktorá využíva dažďovú vodu zo zásobníka a len pokiaľ jej nie je dostatok, používa vodu zo studne alebo z rozvodu pitnej vody.

Automatická závlaha šetrí váš čas, vaše peniaze za vodu a hlavne dosiahnete žiadaný výsledok pekný trávnik či záhradu. Automatická závlaha HUNTER je navrhnutá tak, že potrebuje iba minimálne množstvo servisných služieb. Bežnými službami sú zazimovanie a príležitostné opravy postrekovačov. 

 

Výhody automatickej závlahy HUNTER

  • Dlhá životnosť a spoľahlivosť automatickej závlahy
  • Rýchla montáž závlahy, jednoduchá obsluha
  • Možnosť nastavenie závlahy pre rôzne členenie záhrady a trávnika
  • Dažďový senzor šetrí vašu vodu a peniaze
  • Úplne automatická prevádzka
  • Široký sortiment postrekovačov

Automatické závlahy je dobré kontrolovať a vykonať sériu testov. Potom klientovi ponúknuť návrhy na zmenu v zavlažovacích intervaloch, v zmene inštalácie alebo prevádzky. Vykonávanie týchto zmien vám ušetrí peniaze a problémy s kvalitou vášho trávnika a záhrady a nehovoriac možnej erózie pôdy. 

Najnovší trend - podzemné zavlažovanie

Zavlažovanie dostane vodu priamo ku koreňom čo má priaznivý dopad na rastliny. A navyše je menej hmyzu a buriny. Takáto závlaha používa približne o 25-30% menej vody než klasický model pomocou postrekovačov. Prechod na tento systém je cenovo dostupný a možno ho vykonať bez poškodenia trávnika. Kontrola a údržba týchto systémov je obzvlášť dôležitá, pretože pod zemou a nie je vidieť poruchy závlahy a úniku vody.

Opätovné používanie dažďovej vody pre zavlažovanie

Každý rok vaša strecha zachytí veľké množstvo zrážok. Zásobníky dažďovej vody môžu pojať až 30 tis. litrov vody a dajú sa pripojiť na automatické závlahy.

Automatická závlaha a zazimovanie

V rámci zazimovacieho servisu automatickú závlahu najprv odpojíme a odčerpáme vodu. Na jar automatickú závlahu nastavíme a uvedieme do prevádzky. Zaisťujeme záručný i pozáručný servis. Životnosť každého kvalitného závlahové systému je podmienená zazimovaním. Závlahový systém je potrebné pred príchodom zimy vždy zazimovať pre zabezpečenie dlhej životnosti systému a funkčnosti. Zazimovanie závlahového systému je vykonávané kompresorom.

Automatické závlahové systémy HUNTER sú cenovo dostupné. Profesionálny team  montérov s 15 ročnými skúsenosťami  Vám ponúkajú odborné znalosti pri návrhu a realizácii automatickej závlahy. Sme pripravený riešiť nové projekty závlah, ako aj rekonštrukciu už existujúcich. Závlahy sú individuálne navrhované, tak aby vyhovovali rôznym typom záhrad a finančnej náročnosti . Ponúkame tiež údržbu a pravidelnú starostlivosť o už nainštalované automatické závlahy. Tak neváhajte a spýtajte sa nás na automatickú závlahu Hunter.

marlus-logo-stv.jpg

Potrebujete poradiť s výberom produktu?

Vyplňte kontaktný formulár a urobíme vám bezplatnú obhliadku a poradenstvo. Alebo nám zavolajte a radi Vám zodpovieme všetky otázky.

25 rokov skúseností

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ľubomír Frišo

Obhliadka Zadarmo