
Už niekoľko rokov riešime úpravu vody pre klientov v Nitre a v blízkom okolí.
Dôkladne poznáme kde sú aké problémy s vodou a ktoré lokality sú najproblémovejšie.
Jedná sa hlavne o úpravu studničnej vody, kde sú najčastejšie požadované zariadenia na úpravu tvrdosti vody, odstránenie dusičnanov, zákalu vody, odstránenie piesku zo studničnej vody a tiež riešenie na odstránenie baktérií.
Čo sa týka mestskej vody, pre celú Nitru platí, že má tvrdú vodu. Po stovkách meraní ktoré sme uskutočnili je to v priemere 20 nemeckých jednotiek. Mäkká voda je do 7 až 10 nem. jednotiek.
Pre 90 % domov, ktoré používajú mestskú vodu je vyhovujúci zmäkčovač SLIDE LCD. Je to zmäkčovač vody, ktorý je inštalovaný na centrálnom prívode vody do domu, kde je všetka voda upravená na zníženú tvrdosť .
Čo ďalej doporučujeme pri používaní mestskej vody v Nitre, sú mechanické predfiltre.
V ideálnom prípade s účinnosťou filtrácie od 25 mikrónov. Táto filtrácia ochráni vaše rozvody vody, ventily, batérie.
Často sa stretávame s tým, že klienti majú predfiltre 100 mikrónové. Tieto sú ale neúčinné, pretože sú určené na zachytávanie piesku.
Najlepšie umiestnenie je na centrálnom prívode vody do domu. Účinná filtrácia už od 25 mikrónov. Zachytáva hrdzu, piesky, íl. Vhodný je pre rodinné domy, byty, penzióny a pod.
Životnosť filtračnej vložky je veľmi závislá od kvality vody. Bežne je to 1 rok. Cena vložky je 3 € s DPH. Filtre aj všetky potrebné vložky si môžete jednoducho objednať v našom eshope.
Ďalšou častou požiadavkou klientov sú filtre na úpravu mestskej vody. Tieto filtre sa umiestňujú do kuchynskej linky. Ide o úpravu s ohľadom vylepšenia kvality na pitie.
Klienti hľadajú riešenia ako sa zbaviť kupovania balených vôd a mať doma filter, ktorý by upravil vodu, tak aby mala čo najlepšiu kvalitu.
Dnes sa používajú filtre, ktoré sú prietokové a zachytávajú mechanické nečistoty od 1 mikrónu. Za takýmto filtrom je umiestnený uhlíkový filter, ktorý odstráni zbytky chlóru a iných chemických nečistôt a zároveň odstráni možný zápach vody. Najnovšie sa k týmto filtrom pridávajú filtračné vložky upravujúce pH na vyššie hodnoty – cca. 9 pH.
Ide presne o spomínaný typ, umiestnený v kuchynskej linke. Nakoľko je prietokový, nepotrebuje zásobník. Dá sa napojiť aj na Vašu batériu. Obsahuje účinné sedimentačné a uhlíkové filtre. Cena 129 € s DPH. Životnosť filtračných vložiek je 1 rok. Viac o vlastnostiach zariadenia Excito sa dozviete tu.
V prípade záujmu o úpravu vody sa na nás môžete kedykoľvek obrátiť.
Vieme vám BEZPLATNE urobiť obhliadku a poradiť pri výbere vhodného zariadenia, prípadne odmerať tvrdosť vody a obsah dusičnanov.
Najnovšie články
Ťažké kovy vo vode : Tichá hrozba ktorú môžeme zastaviť
Ťažké kovy vo vode: Tichá hrozba, ktorú môžeme zastaviť
Mnohé zdravotné problémy, ktoré sa dnes objavujú čoraz častejšie, majú svoj pôvod nie len v strave či ovzduší, ale aj v tom, čo pijeme. Ťažké kovy ako olovo, kadmium či ortuť sa nenápadne dostávajú do podzemných vôd, a následne končia v našich domácnostiach. Ich účinky sú dlhotrvajúce a závažné – od poškodenia nervového systému cez ochorenia obličiek až po rakovinu.
Tieto toxické prvky sa v tele ukladajú do pečene, kostí či obličiek, a organizmus ich nedokáže prirodzene odstrániť. Problém je o to väčší, že voľným okom ich vo vode nespozorujeme. Môžu byť prítomné v pitnej vode, ktorú denne konzumujú celé rodiny, vrátane detí a tehotných žien.
Prepojenie medzi znečistením a chorobami moderného sveta
Chemické znečistenie vody: Skrytá hrozba, ktorá sa dostáva až k nám domov
Voda je neoddeliteľnou súčasťou života. Je to najdokonalejšie prírodné rozpúšťadlo, ktoré absorbuje minerálne látky z pôdy a hornín, čím podporuje biologické procesy na Zemi už miliardy rokov. No práve táto vlastnosť sa dnes obracia proti nám.
Kým kedysi dažďová voda obsahovala len prirodzene sa vyskytujúce minerály, v súčasnosti sa do nej miešajú umelo vytvorené chemické látky. Tie pochádzajú z priemyselných, poľnohospodárskych a komunálnych zdrojov – fabriky, smetiská, výfukové plyny či pesticídy zo znečistených polí. Dážď ich následne spláchne späť do zeme, kde prenikajú do riek a podzemných vôd.
Základné spôsoby filtrácie a úpravy vody
Základné spôsoby úpravy vody
Úprava vody je proces, ktorého cieľom je odstrániť z vody nežiaduce látky a zabezpečiť jej vhodnosť pre pitné alebo úžitkové použitie. Použité metódy sa líšia podľa typu vody (pitná či úžitková), jej pôvodu (napr. studňa, povrchová voda, mestský vodovod) a miery znečistenia. Rôzne technológie odstraňujú odlišné skupiny kontaminantov – od mechanických nečistôt cez chemikálie až po mikroorganizmy. Tu sú najčastejšie využívané metódy úpravy vody:
Studničná voda: čistá príroda alebo tiché riziko?
Pre mnohých ľudí predstavuje studničná voda symbol čistoty, sviežosti a návratu k prírode. Často pochádza z oblastí vzdialených od priemyslu a civilizácie a vnímame ju ako zdravšiu alternatívu k chlorovanej vode z vodovodu. No je naozaj taká bezpečná, ako sa domnievame?
Hoci studničná voda môže chutiť výborne a vyzerať krištáľovo čisto, jej výzor nezaručuje zdravotnú nezávadnosť. Ak ju nikto pravidelne netestuje, môže ohrozovať bezpečie a zdravie vašej domácnosti či objektu do ktorého je táto voda distribuovaná .
Sme hrdými partnermi