Úprava vody pre Nitru a okolie

Už niekoľko rokov riešime úpravu vody pre klientov v Nitre a v blízkom okolí.

Dôkladne poznáme kde sú aké problémy s vodou a ktoré lokality sú najproblémovejšie.

Jedná sa hlavne o úpravu studničnej vody, kde sú najčastejšie požadované zariadenia na úpravu tvrdosti vody, odstránenie dusičnanov, zákalu vody, odstránenie piesku zo studničnej vody a tiež riešenie na odstránenie baktérií.

 

Mestská voda v Nitre

Čo sa týka mestskej vody, pre celú Nitru platí, že má tvrdú vodu. Po stovkách meraní ktoré sme uskutočnili je to v priemere 20 nemeckých jednotiek. Mäkká voda je do 7 až 10 nem. jednotiek.

zmakcovac slimlinePre 90 % domov, ktoré používajú mestskú vodu je vyhovujúci zmäkčovač SLIDE LCD. Je to zmäkčovač vody, ktorý je inštalovaný na centrálnom prívode vody do domu, kde je všetka voda upravená na zníženú tvrdosť .

  • Zmäkčovač vody môže byť umiestnený v pivnici, kotolni a podobne.
  • Musí to byť mieste, kde je prívod elektrickej energie (zásuvka), prívod vody do domu a odpad.
  • Odpad preto, lebo zmäkčovač vody sa sám prečisťuje (regeneruje) a potrebuje vypustiť do odpadu cca. 80 – 100 l vody. Robí tak 1 krát po prečistení 6 m3.
  • Zmäkčovač vody je plnoautomatický.

 

Čo ďalej doporučujeme pri používaní mestskej vody v Nitre, sú mechanické predfiltre.

V ideálnom prípade s účinnosťou filtrácie od 25 mikrónov. Táto filtrácia ochráni vaše rozvody vody, ventily, batérie.

Často sa stretávame s tým, že klienti majú predfiltre 100 mikrónové. Tieto sú ale neúčinné, pretože sú určené na zachytávanie piesku.

 

mechanicky filterMechanický predfilter s 1“ pripojením

Najlepšie umiestnenie je na centrálnom prívode vody do domu. Účinná filtrácia už od 25 mikrónov. Zachytáva hrdzu, piesky, íl. Vhodný je pre rodinné domy, byty, penzióny a pod.

Životnosť filtračnej vložky je veľmi závislá od kvality vody. Bežne je to 1 rok. Cena vložky je 3 € s DPH. Filtre aj všetky potrebné vložky si môžete jednoducho objednať v našom eshope.

 

Zlepšenie kvality pitnej vody

Ďalšou častou požiadavkou klientov sú filtre na úpravu mestskej vody. Tieto filtre sa umiestňujú do kuchynskej linky. Ide o úpravu s ohľadom vylepšenia kvality na pitie.

Klienti hľadajú riešenia ako sa zbaviť kupovania balených vôd a mať doma filter, ktorý by upravil vodu, tak aby mala čo najlepšiu kvalitu.

Dnes sa používajú filtre, ktoré sú prietokové a zachytávajú mechanické nečistoty od 1 mikrónu. Za takýmto filtrom je umiestnený uhlíkový filter, ktorý odstráni zbytky chlóru a iných chemických nečistôt a zároveň odstráni možný zápach vody. Najnovšie sa k týmto filtrom pridávajú filtračné vložky upravujúce pH na vyššie hodnoty - cca. 9 pH.

 

excitoExcito – prietokový filter na úpravu pitnej vody

Ide presne o spomínaný typ, umiestnený v kuchynskej linke. Nakoľko je prietokový, nepotrebuje zásobník. Dá sa napojiť aj na Vašu batériu. Obsahuje účinné sedimentačné a uhlíkové filtre. Cena 129 € s DPH. Životnosť filtračných vložiek je 1 rok. Viac o vlastnostiach zariadenia Excito sa dozviete tu.

 

V prípade záujmu o úpravu vody sa na nás môžete kedykoľvek obrátiť.

Vieme vám BEZPLATNE urobiť obhliadku a poradiť pri výbere vhodného zariadenia, prípadne odmerať tvrdosť vody a obsah dusičnanov.

marlus-logo-stv.jpg

Potrebujete poradiť s výberom produktu?

Vyplňte kontaktný formulár a urobíme vám bezplatnú obhliadku a poradenstvo. Alebo nám zavolajte a radi Vám zodpovieme všetky otázky.

25 rokov skúseností

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Ľubomír Frišo

Obhliadka Zadarmo