Powered by Smartsupp Je potrebné dať pred zmäkčovač vody predfilter? | Marlus Group
Mechanický prefiltrovač - dôležitá súčasť údržby zariadenia na zmäkčovanie vody

Možno vlastníte zmäkčovač vody a rozmýšľate: „Mám si pred svoj zmäkčovač namontovať ešte aj nejaký mechanický vodný filter?

Alebo zvažujete inštaláciu vodného zmäkčovača, no chcete to mať urobené správne od úplného začiatku?

V závislosti od kvality vody, ktorú v domácnosti máte môže byť vodný predfilter práve to čo potrebujete!

 

Dali ste si otestovať svoju vodu?

Navrhujeme aby ste si pred inštaláciou urobili rozbor vody. Voda môže byť niekedy zradná, a preto najlepším spôsobom ako to môžete zistiť je práve pomocou rozboru cez miestne inštitúcie ako vodárne alebo hygiena v rámci svojho mesta.

Alebo požiadajte firmu, ktorá Vám bude inštalovať zmäkčovač vody aby Vám odporučila miesto, kde Vám rozbor vody vo Vašej blízkosti vykonajú. Na základe toho je možné poradiť s výberom sedimentačného filtra. Kontrola, poprípade test vody je najlepšie riešenie pre výber mechanického filtra aby ste mali vodu dostatočne čistú pred vstupom do zmäkčovača vody.

Dôležité je to hlavne pri úprave studničnej vody, kde táto voda často obsahuje piesok, sedimenty čo môže mať za následok poškodenie zmäkčovača a následné drahé opravy.

 

Prečo sú predfiltre na vodu skvelým spoločníkom zmäkčovačov vody?

Mechanický predfilter na vodu sa často odporúča pri inštalácii zmäkčovača vody určeného pre celý dom.

Nie je to z toho dôvodu, že zmäkčovač vody nieje sám o sebe dostatočne výkonný, no je to jednoducho preto, že vo vašej vode sa môžu nachádzať kontaminanty / piesok, hlina / na ktorých odstránenie nie je vodný zmäkčovač prispôsobený.

 

Dôvody pre inštaláciu mechanického filtra:

Ideálna kombinácia pre získanie vody vynikajúcej kvality v domácnosti.

 

Usadeniny a piesok vo vode

Ak voda na vstupe do vašej domácnosti vyzerá mliečne, je zakalená, tak môže obsahovať špinu, piesok, rôzne sedimenty, íl, bahno, priemyselný odpad alebo iné organické látky.

Vodný mechanický filter pre celý dom môže byť účinná prevencia pri vstupe špiny, piesku a iných väčších častíc do vášho zdroja vody. Tým zohráva veľmi dôležitú úlohu – vďaka čomu predídete poškodeniu jemných pohyblivých častí vášho zmäkčovača a zmäkčovacej hlavnej jednotky vo vnútri vášho zmäkčovača vody.

Vodný filter ochráni vo vašom dome taktiež aj vaše spotrebiče a armatúry.

 

Farba alebo škvrny

Ak ste vo svojom umývadle alebo vani videli červenkasté sfarbenie, tak to môže byť náznak vysokého obsahu železa vo vašej vode. Sfarbenie vody môže taktiež pochádzať z galvanizovaných železných, oceľových, prípadne liatinových rozvodov vody. Mangán sa častokrát vyskytuje spolu so železom a výsledkom je tmavohnedé alebo čierne sfarbenie.

Keďže bežné zmäkčovače niesú navrhnuté tak aby z vody odstránili nerozpustené železo a mangán, tak je potrebné zmeniť typ zmäkčovača vody na taký typ, ktorý si dokáže poradiť aj s odstránením železa či mangánu. Mechanický filter na nečistoty nedokáže odstrániť obsah železa a mangánu.

V prípade použitia klasického zmäkčovača vody by to malo za následok jeho zanesenie a poškodenie – prestal by zmäkčovať.

Toto je len pár dôvodov prečo možno odporučiť mechanický filter na centrálnom prívode vody do domu a pred zmäkčovač vody. Po vykonaní rozboru vody si s vašim špecialistom a dodávateľom úpravy vody preberte všetky možné riešenia.

 

Spoločne viete nájsť riešenia ako:

Odporúčané produkty

Najnovšie články

Ťažké kovy vo vode: Tichá hrozba, ktorú môžeme zastaviť
6.5.2025

Ťažké kovy vo vode : Tichá hrozba ktorú môžeme zastaviť

Ťažké kovy vo vode: Tichá hrozba, ktorú môžeme zastaviť
Mnohé zdravotné problémy, ktoré sa dnes objavujú čoraz častejšie, majú svoj pôvod nie len v strave či ovzduší, ale aj v tom, čo pijeme. Ťažké kovy ako olovo, kadmium či ortuť sa nenápadne dostávajú do podzemných vôd, a následne končia v našich domácnostiach. Ich účinky sú dlhotrvajúce a závažné – od poškodenia nervového systému cez ochorenia obličiek až po rakovinu.
Tieto toxické prvky sa v tele ukladajú do pečene, kostí či obličiek, a organizmus ich nedokáže prirodzene odstrániť. Problém je o to väčší, že voľným okom ich vo vode nespozorujeme. Môžu byť prítomné v pitnej vode, ktorú denne konzumujú celé rodiny, vrátane detí a tehotných žien.

Prečítať článok
Znečistenie podzemných a povrchových vôd: Tichá ekologická katastrofa
5.5.2025

Prepojenie medzi znečistením a chorobami moderného sveta

Chemické znečistenie vody: Skrytá hrozba, ktorá sa dostáva až k nám domov
Voda je neoddeliteľnou súčasťou života. Je to najdokonalejšie prírodné rozpúšťadlo, ktoré absorbuje minerálne látky z pôdy a hornín, čím podporuje biologické procesy na Zemi už miliardy rokov. No práve táto vlastnosť sa dnes obracia proti nám.
Kým kedysi dažďová voda obsahovala len prirodzene sa vyskytujúce minerály, v súčasnosti sa do nej miešajú umelo vytvorené chemické látky. Tie pochádzajú z priemyselných, poľnohospodárskych a komunálnych zdrojov – fabriky, smetiská, výfukové plyny či pesticídy zo znečistených polí. Dážď ich následne spláchne späť do zeme, kde prenikajú do riek a podzemných vôd.

Prečítať článok
základné spôosobi úpravy vody
5.5.2025

Základné spôsoby filtrácie a úpravy vody

Základné spôsoby úpravy vody
Úprava vody je proces, ktorého cieľom je odstrániť z vody nežiaduce látky a zabezpečiť jej vhodnosť pre pitné alebo úžitkové použitie. Použité metódy sa líšia podľa typu vody (pitná či úžitková), jej pôvodu (napr. studňa, povrchová voda, mestský vodovod) a miery znečistenia. Rôzne technológie odstraňujú odlišné skupiny kontaminantov – od mechanických nečistôt cez chemikálie až po mikroorganizmy. Tu sú najčastejšie využívané metódy úpravy vody:

Prečítať článok
Studničná voda: čistá príroda alebo tiché riziko?
30.4.2025

Studničná voda: čistá príroda alebo tiché riziko?

Pre mnohých ľudí predstavuje studničná voda symbol čistoty, sviežosti a návratu k prírode. Často pochádza z oblastí vzdialených od priemyslu a civilizácie a vnímame ju ako zdravšiu alternatívu k chlorovanej vode z vodovodu. No je naozaj taká bezpečná, ako sa domnievame?
Hoci studničná voda môže chutiť výborne a vyzerať krištáľovo čisto, jej výzor nezaručuje zdravotnú nezávadnosť. Ak ju nikto pravidelne netestuje, môže ohrozovať bezpečie a zdravie vašej domácnosti či objektu do ktorého je táto voda distribuovaná .

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4 Honeywellsponzor3 ResideoAirwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen