
Voda z vodovodu nie je len bezpečnejšia, ale častokrát aj lepšia ako balená voda.
Dozviete sa viac o možných problémoch s balenou vodou a ako tiež zistite kvalitu vašej vody z vodovodu.
Fakt: Balená voda nie je bezpečnejšia ako voda z vodovodu
Voda z vodovodu je kontrolovaná častejšie než balená voda a naša pitná voda je v skutočnosti neustále testovaná a monitorovaná podľa noriem a štandardov.
Ak je voda z lokálneho vodovodu zdraviu škodlivá, tak sú jej distribútori / vodárenské spoločnosti zo zákona povinné o tom informovať svojich odberateľov / verejnosť.
Čudná chuť vody hneď nemusí znamenať, že je nezdravá alebo že je kontaminovaná / znečistená.
Jej pachuť môže byť spôsobená prímesou chlóru alebo obsahom minerálnych látok.
Používanie filtra na vodu je jednoduchá cesta vďaka ktorej bude mať vaša voda skvelú chuť – a je to navyše oveľa lacnejšie ako kupovanie balenej vody.
Obráťte sa na svojho miestneho distribútora vody / vodárenskú spoločnosť a vyžiadajte si kópiu z ich výročnej správy o kontrole kvality vody, ktorá je taktiež známa a prístupná pre odberateľa.
Tieto správy slúžia ľuďom na to aby im pomohli v správnom výbere zdroja ich pitnej vody.
Tieto správy obsahujú množstvo užitočných, ale často náročných informácií na pochopenie. V prípade, že máte záujem o bezplatné odborné poradenstvo ohľadom kvality vašej vody budeme radi ak nás budete kontaktovať.
Kvalitná vody v domácnosti už nie je otázkou šance, ale voľby. Je na každom z nás aby si zvolil akú vodu bude piť.
Domáce filtračné zariadenia sú najmodernejším a najlacnejším riešením úpravy pitnej vody.
Ste teda pripravený zabudnúť na balenú vodu?
Osmotický filter bol vyvinutý ako metóda na úpravu a filtráciu vody pred viac ako 40 rokmi. Tento proces filtrácie vody vznikol ako technika na úpravu morskej vody.
Hlavnou metódou je dekontaminačná schopnosť čo bolo uznané a osmotické filtre začali byť komerčne vyrábané na filtrovanie vody pre domáce účely, najmä pri napojení na domáci rozvod vody.
Filter Cintropur patrí k najlepšej účinnej filtrácii , ktorá slúži na mechanickú a sedimentačnú filtráciu. Pri minimálnej tlakovej strate odstraňuje nečistoty od rádových mikrónov. Patria sem čiastočky piesku, hliny, hrdze a jemného kalu.
Najnovšie články
Ťažké kovy vo vode : Tichá hrozba ktorú môžeme zastaviť
Ťažké kovy vo vode: Tichá hrozba, ktorú môžeme zastaviť
Mnohé zdravotné problémy, ktoré sa dnes objavujú čoraz častejšie, majú svoj pôvod nie len v strave či ovzduší, ale aj v tom, čo pijeme. Ťažké kovy ako olovo, kadmium či ortuť sa nenápadne dostávajú do podzemných vôd, a následne končia v našich domácnostiach. Ich účinky sú dlhotrvajúce a závažné – od poškodenia nervového systému cez ochorenia obličiek až po rakovinu.
Tieto toxické prvky sa v tele ukladajú do pečene, kostí či obličiek, a organizmus ich nedokáže prirodzene odstrániť. Problém je o to väčší, že voľným okom ich vo vode nespozorujeme. Môžu byť prítomné v pitnej vode, ktorú denne konzumujú celé rodiny, vrátane detí a tehotných žien.
Prepojenie medzi znečistením a chorobami moderného sveta
Chemické znečistenie vody: Skrytá hrozba, ktorá sa dostáva až k nám domov
Voda je neoddeliteľnou súčasťou života. Je to najdokonalejšie prírodné rozpúšťadlo, ktoré absorbuje minerálne látky z pôdy a hornín, čím podporuje biologické procesy na Zemi už miliardy rokov. No práve táto vlastnosť sa dnes obracia proti nám.
Kým kedysi dažďová voda obsahovala len prirodzene sa vyskytujúce minerály, v súčasnosti sa do nej miešajú umelo vytvorené chemické látky. Tie pochádzajú z priemyselných, poľnohospodárskych a komunálnych zdrojov – fabriky, smetiská, výfukové plyny či pesticídy zo znečistených polí. Dážď ich následne spláchne späť do zeme, kde prenikajú do riek a podzemných vôd.
Základné spôsoby filtrácie a úpravy vody
Základné spôsoby úpravy vody
Úprava vody je proces, ktorého cieľom je odstrániť z vody nežiaduce látky a zabezpečiť jej vhodnosť pre pitné alebo úžitkové použitie. Použité metódy sa líšia podľa typu vody (pitná či úžitková), jej pôvodu (napr. studňa, povrchová voda, mestský vodovod) a miery znečistenia. Rôzne technológie odstraňujú odlišné skupiny kontaminantov – od mechanických nečistôt cez chemikálie až po mikroorganizmy. Tu sú najčastejšie využívané metódy úpravy vody:
Studničná voda: čistá príroda alebo tiché riziko?
Pre mnohých ľudí predstavuje studničná voda symbol čistoty, sviežosti a návratu k prírode. Často pochádza z oblastí vzdialených od priemyslu a civilizácie a vnímame ju ako zdravšiu alternatívu k chlorovanej vode z vodovodu. No je naozaj taká bezpečná, ako sa domnievame?
Hoci studničná voda môže chutiť výborne a vyzerať krištáľovo čisto, jej výzor nezaručuje zdravotnú nezávadnosť. Ak ju nikto pravidelne netestuje, môže ohrozovať bezpečie a zdravie vašej domácnosti či objektu do ktorého je táto voda distribuovaná .
Sme hrdými partnermi