
Neustále narastá množstvo ľudí chorých na rakovinu prsníka, taktiež rastie aj množstvo srteľných prípadov spojených s týmto ochorením. Lekári dnes neváhajú pomenovať tento stav epidémiou.
Obete rakoviny prsnej bradavky tvoria až 1/3 úmrtí na nádorové ochorenia. Na začiatku sa v ojedinelých prípadoch tvrdilo, že príčinou nádoru može byt príliš mastný spôsob stravovania, či genetické veci. Rastúca vlna ochorení však ani zďaleka nevysvetľovala všetko.
Prišlo sa na to, že táto epidémia je spojená s industrializáciou.
Nemecké federálne centrum zdravia v roku 1990 vyhlásilo, že v roku 1980 zomrelo na rakovinu prsníka v tejto krajine až 560 tisíc žien, pri predpoklade, že v dvojtisícom rokubudú zomierať na toto ochorenie milióny žien. A to bez ohľadu na pokrok v medicíne či úsilie lekárov.
V množstve krajín bude toto ochorenie príčinou úmrtia žien rovnako pred alebo po menopauze. Choroba však v najčastejších prípadoch napáda ženy vo veku od 40 do 45 rokov, sú však aj prípady u mladších a starších žien.
V priemyselne založených krajinách sa náhle prejavila rakovina prsníkov. V rokoch 1940 -1982 sa potvrdila u 1,2 % žien za rok, u ktorých bol nájdený nádor (tieto údaje sú týkajúce sa USA), no v rokoch 1982-1987 sa toto percento zvýšilo až na 4 %. Vzhľadom na údaje za obdobie v rokoch 1957-1989 chorobnosť sa zvýšila až o 57 %. Typické pre tento jav je v podstate to, že sa objavuje vo všetkých priemyselne založených krajinách – tak isto v Západnej Európe, Novom Zélande, Austrálii a USA.
Najmenšie množstvo prípadov bolo zaregistrovaných v Ázií – čo je netypické –rovnako ako v Japonsku, aj keď sa radí k najpriemyselnejším krajinám. Epidémia akoby sa tiež vyhýbala Latinskej Amerike, Afrike. No napríklad také Írsko, Belgickoči Holandsko zaznamenali štvornásobne väčšie množstvo prípadov tohto ochorenia ako v Chile, Paraguaji, Costa Rica.
Okrem genetických činiteľov spomenutých v úvode, dietetickými chybami, sa v niektorých prípadoch riziko rakoviny prsníka zvyšuje, ak je žena dlhší čas liečená hormonálnymi liekmi. Taktiež riziko vzniku tohto ochorenia zvyšuje pitie alkoholu pred 30-tym rokom života. Ionizujúce žiarenie môže spôsobovať riziko vzniku hrče – Uvádza japonský výskum uskutočnený po zhodení atómovej bomby. K znásobeniu ohrozenia prispievajú aj základné, atómové reaktory.
Nedávno sa zistilo, že hlavnou príčinou vzniku nádorových ochorení môže byť … CHLÓR. Výskumy preukázali, že tkanivá žien s rakovinou prsníka obsahujú viac chlóru ako zdravé. Výskumy na zvieratách potvrdili tento vzťah.
Vzhľadom na medzinárodnú agentúru nádorových ochorení až 59 zlúčeninám organického chlóru petrí meno tvorcu rakoviny u ľudí a zvierat. Počet rakovinotvorných zlúčenín chlóru je pravdepodobne omnoho väčší – nie všetky boli prebádané z hľadiska karcinogénnych účinkov.Možné je, že namiesto čísla 59 sú ich stovky, či tisíce.
Priestor, v ktorom žijeme je čoraz viac kontaminovaný chlórom – rôzne jeho zlúčeniny sa nachádzajú vo vode, v pokrmoch, vo vzduchu, vo výbave našich obydlí. Jednoducho povedané – všade. Organický chlór môže byť príčinou nielen rakoviny prsníkov, ale môže sa aj spájať s enzýmami, spôsobovať mutácie – genetické zmeny, či mať neblahý vplyv na imunitný systém.
Farmaceutický priemysel tiež nieje nevinný, vyrába chemický estrogén, ktorý je cudzí prírode. Produkovaný je pre priemysel, farmaceutické a poľnohospodárske ciele. V roku 1993 sa v zberníku odborníci vyjadrili na tému xeno-estrogénov tak, že sú príčinou vzniku rakoviny prsníkov. Sú veľmi rozšírené – vyskytujú sa od materského mlieka až po dažďovú vodu.
Zdroj: B. M. KUCZYNSKA
Filter Cintropur patrí k najlepšej účinnej filtrácii , ktorá slúži na mechanickú a sedimentačnú filtráciu. Pri minimálnej tlakovej strate odstraňuje nečistoty od rádových mikrónov. Patria sem čiastočky piesku, hliny, hrdze a jemného kalu.
Filter Cintropur patrí k najlepšej, účinnej filtrácii , ktorá slúži na mechanickú a sedimentačnú filtráciu. Pri minimálnej tlakovej strate odstraňuje nečistoty od rádových mikrónov. Patria sem čiastočky piesku, hliny, hrdze a jemného kalu.
DUO filter Cintropur SL 240 s mechanickou filtráciou na ochranu pred sedimentom, hrdzou, pieskom. Druhá filtračná nádoba uhlíkový filter na elimináciu zápachu, chlóru a zlepšenie chuti vody. Vhodné na elimináciu pesticídov a organických látok vo vode.
Filtre Cintropur svojou konštrukciou dosahujú vysoké prietoky a nízke tlakové straty. Sú mimoriadne robustné a hlavne odolné voči prasknutiu nádoby filtra.
Najnovšie články
Ťažké kovy vo vode : Tichá hrozba ktorú môžeme zastaviť
Ťažké kovy vo vode: Tichá hrozba, ktorú môžeme zastaviť
Mnohé zdravotné problémy, ktoré sa dnes objavujú čoraz častejšie, majú svoj pôvod nie len v strave či ovzduší, ale aj v tom, čo pijeme. Ťažké kovy ako olovo, kadmium či ortuť sa nenápadne dostávajú do podzemných vôd, a následne končia v našich domácnostiach. Ich účinky sú dlhotrvajúce a závažné – od poškodenia nervového systému cez ochorenia obličiek až po rakovinu.
Tieto toxické prvky sa v tele ukladajú do pečene, kostí či obličiek, a organizmus ich nedokáže prirodzene odstrániť. Problém je o to väčší, že voľným okom ich vo vode nespozorujeme. Môžu byť prítomné v pitnej vode, ktorú denne konzumujú celé rodiny, vrátane detí a tehotných žien.
Prepojenie medzi znečistením a chorobami moderného sveta
Chemické znečistenie vody: Skrytá hrozba, ktorá sa dostáva až k nám domov
Voda je neoddeliteľnou súčasťou života. Je to najdokonalejšie prírodné rozpúšťadlo, ktoré absorbuje minerálne látky z pôdy a hornín, čím podporuje biologické procesy na Zemi už miliardy rokov. No práve táto vlastnosť sa dnes obracia proti nám.
Kým kedysi dažďová voda obsahovala len prirodzene sa vyskytujúce minerály, v súčasnosti sa do nej miešajú umelo vytvorené chemické látky. Tie pochádzajú z priemyselných, poľnohospodárskych a komunálnych zdrojov – fabriky, smetiská, výfukové plyny či pesticídy zo znečistených polí. Dážď ich následne spláchne späť do zeme, kde prenikajú do riek a podzemných vôd.
Základné spôsoby filtrácie a úpravy vody
Základné spôsoby úpravy vody
Úprava vody je proces, ktorého cieľom je odstrániť z vody nežiaduce látky a zabezpečiť jej vhodnosť pre pitné alebo úžitkové použitie. Použité metódy sa líšia podľa typu vody (pitná či úžitková), jej pôvodu (napr. studňa, povrchová voda, mestský vodovod) a miery znečistenia. Rôzne technológie odstraňujú odlišné skupiny kontaminantov – od mechanických nečistôt cez chemikálie až po mikroorganizmy. Tu sú najčastejšie využívané metódy úpravy vody:
Studničná voda: čistá príroda alebo tiché riziko?
Pre mnohých ľudí predstavuje studničná voda symbol čistoty, sviežosti a návratu k prírode. Často pochádza z oblastí vzdialených od priemyslu a civilizácie a vnímame ju ako zdravšiu alternatívu k chlorovanej vode z vodovodu. No je naozaj taká bezpečná, ako sa domnievame?
Hoci studničná voda môže chutiť výborne a vyzerať krištáľovo čisto, jej výzor nezaručuje zdravotnú nezávadnosť. Ak ju nikto pravidelne netestuje, môže ohrozovať bezpečie a zdravie vašej domácnosti či objektu do ktorého je táto voda distribuovaná .
Sme hrdými partnermi