Problémy s vodou

Tvrdá voda

Tvrdá voda a vodný kameň spôsobuje zvýšenie spotreby el. energie o 30 %. Znečistené obkladačky, sprchové kúty, batérie, práčku. Nenechajte si ničiť svoj dom nánosmi vodného kameňa.

Dusičnany vo vode

Najčastejším problémom studničných vôd sú dusičnany. Je to chemická látka z hnojenia dusíkatými hnojivami, ale veľmi nebezpečná pre vaše zdravie. Piť vodu s vysokým obsahom dusičnanov je životu nebezpečné.

Baktérie vo vode, dezinfekcia studne

Ak máte studňu a blízko nej hospodárske zvieratá, alebo presakujúcu žumpu, tak máte určite vo vode nebezpečné baktérie. Takéto  baktérie spôsobujú závažné zdravotné problémy. Takáto voda je nebezpečná aj na sprchovanie a kúpanie.

Mangán a železo vo vode a odstránenie

Veľa studničných vôd okrem tvrdosti má zvýšený obsah železa a mangánu. Tieto zložky poškodzujú rozvody vody,  zafarbujú obkladačky, toalety, biele prádlo. Pri vysokom obsahu železa vo vode sa stáva voda nepoužiteľná aj na technické účely.

Zakalená voda

Studničná, alebo mestská voda s vyšším obsahom mechanických nečistôt.  Ak voda obsahuje piesok, tak značne poškodzuje ventily, batérie, domáce spotrebiče. Zvýšený zákal spôsobuje, že sa voda stáva nepitnou a zdravotne závadnou. Mechanické filtre sa stávajú nevyhnutné ako pre mestskú, tak pre studničnú vodu.

Chlór na jednej strane pomáha, ale má aj vedľajšie negatívne účinky. Vo vyspelých krajinách už zakázali chlórovanie bazénov, lebo chlór spôsobuje astmu. Chlór spôsobuje vysušovanie pokožky, štípanie očí, dýchacie problémy.

Značná časť rozvodov vody po celej SR má veľa rokov a  je z kovových trubiek. Tie korodujú a voda sa zanáša čiastočkami korózie. Korózia poškodzuje ventily, zanáša rozvody vody, čím sa značne znižuje prietok , čo má za následok nákladné opravy rozvodov vody.

Piesok vo vode je veľký problém, lebo poškodzuje všetky domáce technológie. Klasické mechanické filtre sú neúčinné, lebo sa rýchlo zapchajú a tým sa rýchlo znižuje tlak vody v systéme, čo pre priemysel nie je prípustné.

Zápach vody po sírovodíku

Ak Vám studničná voda zapácha po skazených vajciach, obsahuje plyn sírovodík.

Najčastejšie sa vyskytuje vo vodách, ktoré majú zvýšený obsah železa vo vode. Prejavuje sa to nepríjemným zápachom, a to hlavne v teplej vode. 

ph vody

Zvýšením pH vody sa voda stáva zásaditá a veľmi prospešná pre vaše zdravie. Je silne detoxikačná a vylepšuje ph rovnováhu vo vašom organizme , čo výrazne zlepšuje Váš zdravotný stav. Doprajte si to najlepšiu vodu pre vašu rodinu.

Obhliadka Zadarmo