Podpora od Marlus Group Problémy s vodou - Marlus Group
Problémy s tvrdou vodou

Tvrdá voda a vodný kameň

Tvrdá voda a vodný kameň spôsobuje zvýšenie spotreby el. energie o 30 %. Znečistené obkladačky, sprchové kúty, batérie, práčku. Nenechajte si ničiť svoj dom nánosmi vodného kameňa.

Ako riešit problém?
Problémy s dusičnanmi v pitnej vode

Dusičnany vo vode

Najčastejším problémom studničných vôd sú dusičnany. Je to chemická látka z hnojenia dusíkatými hnojivami, ale veľmi nebezpečná pre vaše zdravie. Piť vodu s vysokým obsahom dusičnanov je životu nebezpečné.

Ako riešit problém?
Problémy s baktériami a vírusmi vo vode

Baktérie a vírusy vo vode

Ak máte studňu a blízko nej hospodárske zvieratá, alebo presakujúcu žumpu, tak máte určite vo vode nebezpečné baktérie. Takéto  baktérie spôsobujú závažné zdravotné problémy. Takáto voda je nebezpečná aj na sprchovanie a kúpanie.

Ako riešit problém?
Vizualizácia vody s vysokým obsahom mangánu a železa

Mangán a železo vo vode

Veľa studničných vôd okrem tvrdosti má zvýšený obsah železa a mangánu. Tieto zložky poškodzujú rozvody vody,  zafarbujú obkladačky, toalety, biele prádlo. Pri vysokom obsahu železa vo vode sa stáva voda nepoužiteľná aj na technické účely.

Ako riešit problém?
Obrázok zakalenej vody a jej príčiny

Zakalená voda

Studničná, alebo mestská voda s vyšším obsahom mechanických nečistôt.  Ak voda obsahuje piesok, tak značne poškodzuje ventily, batérie, domáce spotrebiče. Zvýšený zákal spôsobuje, že sa voda stáva nepitnou a zdravotne závadnou. Mechanické filtre sa stávajú nevyhnutné ako pre mestskú, tak pre studničnú vodu.

Ako riešit problém?
Problém chlóru v pitnej vode

Chlór vo vode

Chlór na jednej strane pomáha, ale má aj vedľajšie negatívne účinky. Vo vyspelých krajinách už zakázali chlórovanie bazénov, lebo chlór spôsobuje astmu. Chlór spôsobuje vysušovanie pokožky, štípanie očí, dýchacie problémy.

Ako riešit problém?
Informácie o piesku vo vode a jeho odstránení

Piesok vo vode

Piesok vo vode je veľký problém, lebo poškodzuje všetky domáce technológie. Klasické mechanické filtre sú neúčinné, lebo sa rýchlo zapchajú a tým sa rýchlo znižuje tlak vody v systéme, čo pre priemysel nie je prípustné.

Ako riešit problém?
Ilustrácia vody s fluktuujúcim pH

Zmena pH vody

Zvýšením pH vody sa voda stáva zásaditá a veľmi prospešná pre vaše zdravie. Je silne detoxikačná a vylepšuje ph rovnováhu vo vašom organizme , čo výrazne zlepšuje Váš zdravotný stav. Doprajte si to najlepšiu vodu pre vašu rodinu.

Ako riešit problém?
Obrázok ukazujúci škody spôsobené koróziou vodných kanálov

Korózia vo vode

Značná časť rozvodov vody po celej SR má veľa rokov a  je z kovových trubiek. Tie korodujú a voda sa zanáša čiastočkami korózie. Korózia poškodzuje ventily, zanáša rozvody vody, čím sa značne znižuje prietok , čo má za následok nákladné opravy rozvodov vody.

Ako riešit problém?
Voda s nepríjemným zápachom po sírovodíku

Zápach vody po sírovodíku

Ak Vám studničná voda zapácha po skazených vajciach, obsahuje plyn sírovodík.

Najčastejšie sa vyskytuje vo vodách, ktoré majú zvýšený obsah železa vo vode. Prejavuje sa to nepríjemným zápachom, a to hlavne v teplej vode.

Ako riešit problém?

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka