
Z televízií nás neustále bombardujú rôzne reklamy, ktoré možno trochu naivne hlásajú dôležitosť „boja“ proti tvrdej vode a vodnému kameňu.
Väčšinou sa pri ich sledovaní zasmejeme a pobavíme. Hneď ako skončia na ne zabúdame.
Nerobíme však chybu?
Vodný kameň je pre práčky a iné spotrebiče doslova nočnou morou. Usadzuje sa na stenách nádob alebo hadíc, cez ktoré prúdi tvrdá voda, ktorá je ohrievaná a potom ochladzovaná. Tento problém spôsobuje nepríjemné škody na našom majetku. Dokáže zničiť toalety, sprchové kúty, vodovodné batérie, bojlery či už spomínané práčky.
Našťastie existuje efektívny spôsob, ktorým môžeme proti vodnému kameňu bojovať a ochrániť tak svoj majetok. Riešením sú zmäkčovače vody!
Tieto prostriedky vám môžu ušetriť nemalé financie. Keďže zmenia tvrdosť vody, odstránia tak nebezpečenstvo tvorby vodného kameňa a ušetria stále drahšiu elektrickú energiu, ktorá sa plytvá pri jeho nadmernej tvorbe.
Takými sú napríklad zníženie výkonu spotrebičov, nepríjemný zápach, poškodenie plastov a zvýšená zátaž na životné prostredie. So zmakčovačmi vody sa takýmito nepríjemnosťami jednoducho nemusíte zapodievať!
Ak investujete do prevencie, ušetríte si zbytočné starosti, ktoré vás v budúcnosti bez zmäkčovača vody s vysokou pravdepodobnosťou čakajú. Na našej stránke nájdete široké spektrum sortimentu, ktorý je vytvorený špeciálne na zmäkčovanie vody. O kvalite našich výrobkov svedčí ich dlhoročná dominantná pozícia na trhu a stovky spokojných klientov.
Ak sa chcete zbaviť problémov s vodným kameňom a ostatných nepríjemností s ním spojenými, obráťte sa na nás so žiadosťou o bezplatné poradenstvo alebo obhliadku.
Automatický filter vody proti dusičnanom odstraňuje dusičnany na centrálnom prívode vody.
Používate doma studničnú vodu ? Zistili ste máte vyšší obsah dusičnanov ? Asi viete že sú nebezpečné pre zdravie, najmä pre deti a tehotné ženy. A nepomáha ani prevarenie vody, dokonca sa tým obsah dusičnanov zvyšuje.
Hľadáte riešenie na úpravu tvrdosti vody ? Zariadenie čo dokáže znížiť tvrdosť vody, eliminovať usadzovanie vodného kameňa ? Zariadenie čo vás zbaví nánosov kameňa na batériách, obkladačkách, toaletách ? Technológiu čo ochráni vaše rozvody vody pred zanesením a ochráni vaše tepelné čerpadlá, kotle kúrenia ?
Najnovšie články
Význam pravidelného testovania vody pri dlhodobom používaní zmäkčovačov vody
Zmäkčovač vody je pre mnohé domácnosti kľúčovým pomocníkom – chráni spotrebiče, predlžuje životnosť potrubí a zlepšuje kvalitu vody. Mnohí však po jeho inštalácii nadobudnú dojem, že majú na roky vystarané. Pravdou ale je, že aj zmäkčovač potrebuje občasnú pozornosť a tou najdôležitejšou je pravidelné testovanie vody.
Zloženie vody sa totiž v priebehu rokov môže meniť. Či už ide o zmenu zdroja, geologické faktory, sezónne vplyvy alebo stavebné zásahy v okolí, všetky tieto faktory môžu ovplyvniť kvalitu a vlastnosti vody, ktorú denne používame.
V tomto článku si vysvetlíme, prečo nestačí raz nastaviť zmäkčovač a zabudnúť naň. Pozrieme sa na to, ako a prečo sa voda mení, ako to ovplyvňuje fungovanie zmäkčovača a čo môžete spraviť pre to, aby vaša voda bola stále kvalitná a úprava tvrdosti účinná.
Zloženie vody sa mení – často nenápadne, ale významne
Hoci voda na prvý pohľad vyzerá rovnako, jej chemické zloženie sa v priebehu času môže výrazne meniť. Ide najmä o koncentráciu minerálov a prvkov ako sú vápnik, horčík, železo, mangán, dusičnany či rôzne organické látky.
Tieto zmeny nemusia nastať zo dňa na deň, ale pomaly a nepozorovane a presne v tom je ich nebezpečenstvo. Zmäkčovač, ktorý bol pred pár rokmi perfektne nastavený na určitú úroveň tvrdosti vody, dnes nemusí pracovať optimálne, pretože vstupné parametre sa jednoducho zmenili.
Kyslé dažde: Tichý nepriateľ prírody, vody a nášho zdravia
Kyslé dažde predstavujú jeden z najvážnejších ekologických problémov súčasnosti. Vznikajú ako dôsledok znečistenia ovzdušia priemyselnými emisiami, ktoré sa spájajú s atmosférickou vlhkosťou a vo forme kyslých zrážok sa vracajú späť na zem. Tento fenomén má negatívny dopad na pôdu, rastlinstvo, vodné zdroje, stavebné materiály a v neposlednom rade aj na zdravie človeka. Kyslé dažde majú vážne následky na všetky zložky ekosystému preto je dobré podporovať obnoviteľné zdroje energie a šetriť elektrinou. Kyslé dažde sú toxické pre naše telo, zdravie aj našu planétu
Mýtus alebo fakt? Ionizovaná voda ako elixír zdravia
Prečo je pitie ionizovanej zásaditej vody kľúčom k zdraviu a vitalite
Voda je základným prvkom nášho tela – tvorí viac než 70 % jeho objemu. Rovnako ako ryby potrebujú čistú vodu na prežitie v akváriu, aj naše bunky potrebujú kvalitnú vodu, aby mohli správne fungovať. Práve preto sa v posledných rokoch dostáva do popredia téma ionizovanej zásaditej vody, ktorá podľa mnohých odborníkov ponúka pre zdravie človeka výnimočné benefity.
Železo vo vode: Riziká a riešenia pre vašu domácnosť
Železo vo vode: Riziká a riešenia pre vašu domácnosť
Voda by mala byť čistá, zdravotne nezávadná a bez nepríjemnej chuti či zápachu. Mnohí ľudia však ani netušia, že problém v ich domácnosti môže spôsobovať zvýšený obsah železa vo vode. Tento prirodzene sa vyskytujúci prvok síce zohráva dôležitú úlohu v ľudskom organizme, no v nadbytku môže škodiť – nielen zdraviu, ale aj technike, sanitárnym zariadeniam a samotnému vodovodnému systému. V pitnej vode je prípustná koncentrácia železa maximálne 0,5 mg/l. Ak je hodnota vyššia, dochádza k viacerým nežiaducim javom.
Sme hrdými partnermi