Pri prechode vody cez zmäkčovač, hlavne studničnej, ktorá obsahuje baktérie majú tieto baktérie tendenciu sa zachytávať na guličkách živice. Je to priaznivé prostredie pre baktérie. Preto sa stáva, že môže nastať zanesenie zmäkčovača vody baktériami.
Sú dva prípady ktoré spôsobujú priaznivé prostredie pre rast baktérií vo vašom zmäkčovači. Keď cez zmäkčovač vody prúdi dlho voda bez regenerácie. Kedy sa na živici zachytáva veľa minerálov a organických látok. Tým sa toto prostredie stáva priaznivé pre rast a bujnenie baktérií.
Ďalším prípadom je keď je zmäkčovač vody dlho bez činnosti, niekoľko týždňov čo spôsobí vhodné miesto pre rast a množenie baktérií. Jednoducho povedané zanesenie zmäkčovača vody baktériami je spôsobené nesprávnym používaním zmäkčovača vody.
Mikrobionálny rast v zmäkčovači vody je nulový, alebo minimálny pravidelnou regeneráciou soľný roztokom a pravidelným preplachovaním zmäkčovača vody. Regenerácia slaným roztokom pôsobí ako dezinfekčný proces a baktériám nedovolí sa usadiť vo vašom zmäkčovači vody.
Ak sa obávate , že máte kontaminovaný zmäkčovač vody baktériami, ktoré sa usadzujú hlavne na dne nádoby zmäkčovača , kde preteká voda cez živicu. Hoci prebieha regenerácia a preplach sú prípady kedy je zmäkčovač potrebné sanitovať chémiou poprípade klasickým
octom.
Do nádoby, kde je soľ nalejte sanitáciu na báze chlóru, alebo peroxidu. Buď klasické Savo cca. 2 – 3 dcl. alebo Bactiperox 2 dcl. a spustite regeneráciu. Ideálne spustiť regeneráciu v čase keď vodu nepoužívate. Aby ste mali zmäkčovač vody bez baktérií je potrebné aby bol stále v prevádzke, mal pravidelnú regeneráciu soľným roztokom. Nezabúdajte sledovať koľko máte soli v nádobe zmäkčovača, lebo aj málo soli spôsobí nedostatočnú regeneráciu a tým aj elimináciu baktérií.
Tvrdosť vody, dusičnany a baktérie sú častým problémom studničnej vody. Či sú to studne vŕtané alebo kopané, či majú hĺbku 10 alebo 50 metrov, často je voda kontaminovaná dusičnanmi, baktériami.Kvalita vody sa často mení poveternostnými podmienkami, ako aj ľudskou činnosťou – hnojenie záhrad, poľnohospodárska činnosť, vypúšťanie žumpy do pôdy.
Zmäkčovač vody ECONOMY je vyrobený pre menšie priestory. Je úzky iba 20 cm, vysoký 110 cm, hlboký 45 cm. Ideálny zmäkčovač vody pre menšie priestory , byty, menšie rodinné domy, reštaurácie, kaviarne, cukrárne.
Vysokoúčinný dvojzložkový dezinfekčný prostriedok BACTIPEROX je účinný proti gramnegatívnym a grampozitívnym baktériám, vírusom, kvasinkám, plesniam, spóram, hubám, riasam a veľkému spektru prvokov. Je vhodný pre všetky typy povrchov/okrem povrchov s pigmentami na báze titánu/. veľmi vhodný na elimináciu zápachu studničnej vody , elimináciu sírovodíka. vhodné na použitie dezinfekcie rozvodov vody, zásobníkov na vodu. Dá sa použiť priamo do studne a sanitovať tak studničnú vodu.
Prostriedok je bez zápachu a nezanecháva škvrny a nefarbí. Nie je ho potrebné oplachovať ani neutralizovať.
POUŽITIE:
Vlastnosti:
DEZINFEKCIA STUDNE
Naplňte vodný systém dezinfekčným roztokom a nechajte pôsobiť. V závislosti na charaktere znečistenia je čas pôsobenia od 15 minút do 4 hodín.
Pri pitnej vode musia byť vopred skúmané individuálne podmienky za účelom zistenia presného dávkovania. Mikrobiologické hodnoty musia byť tiež sledované.
DEZINFEKCIA RETENČNEJ NÁDRŽE
Naplňte vodný systém dezinfekčným roztokom a nechajte pôsobiť 1-4 hodín
Bezpečnosť a prvá pomoc :
Zasiahnutie očí – Niekoľko minút ich opatrene vyplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky, pred manipuláciou ich radšej odstráňte. Pokračujte vo vyplachovaní, ak podráždenie očí pretrváva vyhľadajte lekára.
Zloženie a účinné látky:
5-<8 g/100g peroxidu vodíka
<0,02 g/100g striebra
Čas na biocídny účinok:
V rozmedzí 1-60 minút
CENA JE ZA BALENIE 2,5 kg.
Ako zabrániť ničeniu vlasov a pokožky chlórom?
Krásne, husté a vyživené vlasy sú korunou krásy každej ženy. Vo väčšine prípadov je to však úplne inak. Mnohé ženy majú slabé, lámavé vlasy bez dostatku živín a bez lesku. Príčiny môžu byť rôzne, či už je to nedostatočná strava bez dostatku vitamínov alebo rôzne zdravotné problémy.
Hľadáte a neviete si vybrať aký typ, veľkosť, zmäkčovača vody vybrať pre váš rodinný dom, prípadne vašu spotrebu vody? Aby vám zmäkčovač dobre slúžil, mali ste naozaj upravenú vodu a nemali s tým spojené vysoké náklady na prevádzku, odporúčame niekoľko typov, ktoré je dobré dodržať pri výbere.
Ešte pred kúpou zmäkčovača vody je potrebné aby ste mali doma vhodné miesto na inštaláciu. Ideálne umiestnenie technická miestnosť, garáž, pivnica. Miesto kde je možné napojenie na centrálny prívod vody, plus napojenie na el. zásuvku ako aj na odpad vody. A práve odpad je niekedy to čo sa ťažko hľadá a je často potrebné upraviť miesto inštalácie a upravenie rozvodov vody.
Čo neodporúčame je umiestnenie do šachty, kde je málo miesta na inštaláciu, je tam vlhko, nie je tam často možnosť napojenia na el. prúd a odpad vody.
Všetky UV lampy majú vymeniteľné UV žiarivky, ktoré počas činnosti vyžarujú UV žiarenie priamo tam kde prechádza voda do rozvodov vody. Preto je potrebné tieto UV žiarivky pravidelne meniť, lebo časom sa opotrebujú a znižuje sa ich účinnosť.
UV lampa funguje tak, že voda prechádza komorou a je vystavená ultrafialovému svetlu. Toto svetlo zabíja baktérie a dokonca aj niektoré vírusy, vďaka čomu je vaša voda bezpečná na pitie. Svetlo musí svietiť s určitou intenzitou, aby zabilo baktérie a ako žiarovka starne, táto intenzita sa začína znižovať.
Táto výmena by mala byť pravidelná a bežne je to po cca. 9 tis. hodinách, alebo 1x ročne.
Stáva sa, že máte možnosť kúpiť zmäkčovač vody čo sa dlhšie nepoužíval, poprípade ste kúpili dom, kde je starší model zmäkčovača vody, ktorý rok alebo aj viac nebol v prevádzke. Zmäkčovače vody ako viete, sú systémy na ochranu pred vodným kameňom a ak nie sú dlhšie v prevádzke môžu nemusia už pracovať správne. Hlavnou úlohou zmäkčovača vody je eliminovanie tvrdosti vody, ochrana pred usadzovaním vodného kameňa, ochrana spotrebičov, rozvodov vody, domácich technológií.