Podpora od Marlus Group Môžu sa vyskytnúť v zmäkčovači vody baktérie? - Marlus Group
Môžu sa vyskytnúť v zmäkčovači vody baktérie

Je možné aby sa množili baktérie v našom zmäkčovači vody?

Pri prechode vody cez zmäkčovač, hlavne studničnej, ktorá obsahuje baktérie majú tieto baktérie tendenciu sa zachytávať na guličkách živice. Je to priaznivé prostredie pre baktérie. Preto sa stáva, že môže nastať zanesenie zmäkčovača vody baktériami.

Kedy môže nastať zanesenie zmäkčovača baktériami?

Sú dva prípady ktoré spôsobujú priaznivé prostredie pre rast baktérií vo vašom zmäkčovači. Keď cez zmäkčovač vody prúdi dlho voda bez regenerácie. Kedy sa na živici zachytáva veľa minerálov a organických látok. Tým sa toto prostredie stáva priaznivé pre rast a bujnenie baktérií.
Ďalším prípadom je keď je zmäkčovač vody dlho bez činnosti, niekoľko týždňov čo spôsobí vhodné miesto pre rast a množenie baktérií. Jednoducho povedané zanesenie zmäkčovača vody baktériami je spôsobené nesprávnym používaním zmäkčovača vody.

Čo treba urobiť aby bolo čo najmenej baktérií v zmäkčovači vody?

Mikrobionálny rast v zmäkčovači vody je nulový, alebo minimálny pravidelnou regeneráciou soľný roztokom a pravidelným preplachovaním zmäkčovača vody. Regenerácia slaným roztokom pôsobí ako dezinfekčný proces a baktériám nedovolí sa usadiť vo vašom zmäkčovači vody.

Dá sa urobiť dezinfekcia zmäkčovača vody?

Ak sa obávate , že máte kontaminovaný zmäkčovač vody baktériami, ktoré sa usadzujú hlavne na dne nádoby zmäkčovača , kde preteká voda cez živicu. Hoci prebieha regenerácia a preplach sú prípady kedy je zmäkčovač potrebné sanitovať chémiou poprípade klasickým
octom.

Postup:

Do nádoby, kde je soľ nalejte sanitáciu na báze chlóru, alebo peroxidu. Buď klasické Savo cca. 2 – 3 dcl. alebo Bactiperox 2 dcl. a spustite regeneráciu. Ideálne spustiť regeneráciu v čase keď vodu nepoužívate. Aby ste mali zmäkčovač vody bez baktérií je potrebné aby bol stále v prevádzke, mal pravidelnú regeneráciu soľným roztokom. Nezabúdajte sledovať koľko máte soli v nádobe zmäkčovača, lebo aj málo soli spôsobí nedostatočnú regeneráciu a tým aj elimináciu baktérií.

Odporúčané produkty

Zmäkčovač vody s UV lampou 55 W

Zmäkčovač na tvrdosť vody a dusičnany + UV lampa 55 watt

Zmäkčovač Multimix DUO tvrdosť a dusičnany plus UV lampa

Tvrdosť vody, dusičnany a baktérie sú častým problémom studničnej vody. Či sú to studne vŕtané alebo kopané, či majú hĺbku 10 alebo 50 metrov, často je voda kontaminovaná dusičnanmi, baktériami.Kvalita vody sa často mení poveternostnými podmienkami, ako aj ľudskou činnosťou – hnojenie záhrad, poľnohospodárska činnosť, vypúšťanie žumpy do pôdy.

Zobraziť detail
zmäkčovač pre gastro

Zmäkčovač vody ECONOMY

Zmäkčovač vody do malých priestorov

Zmäkčovač vody ECONOMY je vyrobený pre menšie priestory. Je úzky iba 20 cm, vysoký 110 cm, hlboký 45 cm.  Ideálny zmäkčovač vody pre menšie priestory , byty, menšie rodinné domy, reštaurácie, kaviarne, cukrárne.

Zobraziť detail
bactiperox

Dezinfekcia na studničnú vodu BACTIPEROX 2,5 kg

Dezinfikuje vírusy, kvasinky, plesne, spóry, huby, riasy a veľké spektru prvokov

Vysokoúčinný dvojzložkový dezinfekčný prostriedok BACTIPEROX je účinný proti gramnegatívnym  a grampozitívnym baktériám, vírusom, kvasinkám, plesniam, spóram, hubám, riasam a veľkému spektru prvokov. Je vhodný pre všetky typy povrchov/okrem povrchov s pigmentami na báze titánu/. veľmi vhodný na elimináciu zápachu studničnej vody , elimináciu sírovodíka. vhodné na použitie dezinfekcie rozvodov vody, zásobníkov na vodu. Dá sa použiť priamo do studne a sanitovať tak studničnú vodu.

Prostriedok je bez zápachu a nezanecháva škvrny a nefarbí. Nie je ho potrebné oplachovať ani neutralizovať.

POUŽITIE:

 • dezinfekcia povrchov
 • dezinfekcia pre potravinársky sektor
 • úprava vody, dezinfekcia potrubí, vodných tankov, nádrží a studní 
 • eliminácia zápachu studničnej vody
 • dezinfekcia v zdravotníctve
 • dezinfekcia plesní
 • Odstránenie Legionelly

Vlastnosti:

 • nie je jed 
 • neznečisťuje životné prostredie
 • je stabilný aj pri vyšších teplotách
 • je nehorľavý
 • neovplyvňuje  pH a vodivosť

DEZINFEKCIA STUDNE 

 • šoková dávka  0,5l na 100l vody
 • kontinentálne ošetrenie 20ml na 100l vody

Naplňte vodný systém dezinfekčným roztokom a nechajte pôsobiť. V závislosti na charaktere znečistenia je čas pôsobenia od 15 minút do 4 hodín.

Pri pitnej vode musia byť vopred skúmané individuálne podmienky za účelom zistenia presného dávkovania. Mikrobiologické hodnoty musia byť tiež sledované.

DEZINFEKCIA RETENČNEJ NÁDRŽE

 • vysoká koncentrácia 0,3l na 100l vody
 • kontinuálne ošetrenie 20ml na 100l vody

Naplňte vodný systém dezinfekčným roztokom a nechajte pôsobiť 1-4 hodín

Bezpečnosť a prvá pomoc :

 • spôsobuje vážne podráždenie očí
 • škodlivý pre vodné organizmy
 • po manipulácii si dôkladne umyte ruky
 • zabráňte uvoľneniu do životného prostredia
 • noste ochranné rukavice /odev /okuliare/ochranu tváre

Zasiahnutie očí – Niekoľko minút ich opatrene vyplachujte vodou.  Ak používate kontaktné šošovky, pred manipuláciou ich radšej odstráňte. Pokračujte vo vyplachovaní, ak podráždenie očí pretrváva vyhľadajte lekára.

Zloženie a účinné látky:

5-<8 g/100g peroxidu vodíka

<0,02 g/100g striebra

Čas na biocídny účinok: 

V rozmedzí 1-60 minút

CENA JE ZA BALENIE 2,5 kg.

Zobraziť detail

Najnovšie články

Zabíja zmäkčovač vody baktérie vo vode?
3.7.2024

Zabíja zmäkčovač vody baktérie vo vode?

Baktérie môžu byť škodlivé pre vaše zdravie, ale môžu byť pre vás aj dobré! Ale ako je to so zmäkčovačom vody? Zmäkčovač vody premieňa tvrdú vodu výmenou iónov , ktoré spôsobujú tvrdosť vody ako vápnik a horčík , železo, za mäkšie ióny sodíka a draslíka. Mineráli vo vode nie sú škodlivé, ale ak ich je veľa spôsobujú veľké škody a prejavujú sa ako vodný kameň. Poznáte to ako zanesené batérie, tvrdé slamené vlasy, nefunkčné kávovary, bojlery, vysoké náklady na elektriku. Naopak, mäkká voda prináša do vášho domova veľa výhod i keď zmäkčovač vody nezabíja baktérie ani neodstraňuje zápach vody a dusičnany.

Prečítať článok
Koľko soli nasypať do soľankovej nádrže
24.6.2024

Koľko soli nasypať do soľankovej nádrže

Počas servisovania zmäkčovačov vody sa často stretávame s otázkou koľko soli by malo byť v soľankovej nádrži, alebo koľko soli je vhodné, ideálne dosypať na bežnú prevádzku. Tabletovaná soľ je nevyhnutná pre správny proces zmäkčovania vody. A je dobré vedieť koľko soli je potrebné mať, alebo dosýpať do soľankovej nádrže.

Prečítať článok
Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok
Správna inštalácia zmäkčovača vody - kroky a tipy na úspešnú montáž zariadenia
5.3.2024

Inštalácia technológie na úpravu vody alebo filtrácie

Vybrali ste si filtráciu alebo úpravu vody? Našli sme pre vás riešenie ako upraviť vašu mestskú, alebo studničnú vodu? To čo sme navrhli, alebo ste si vybrali vám aj nainštalujeme. Je pripravených 8 technikov čo denne inštalujú, servisujú technológie na úpravu vody.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4 Honeywellsponzor3 ResideoAirwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka