Podpora od Marlus Group Dusičnany vo vode - Marlus Group
Prítomnosť dusičnanov vo vode: riziko pre zdravie

Používate v dome studničnú vodu? Jedným z najčastejších problémom studničných vôd je zvýšený obsah dusičnanov v studničnej vode.

Najviac postihnuté sú povrchové studne do 10 m, ktoré sú ovplyvnené ľudskou činnosťou ako je hnojenie trávnikov, poľnohospodárskou činnosťou, chovom domácich hospodárskych zvierat.

Používaním dusíkatých hnojív sa tieto dostávajú zavlažovaním a dažďom do podzemných vôd a tým aj do vašich studní. Ďalej je to aj zlé umiestnenie studne v blízkosti žumpy ktorá prepúšťa znečistenú vodu do pôdy.

 

Dusičnany vo vode je možné odstrániť

dusičnanZvýšený obsah dusičnanov je možné odstrániť viacerými spôsobmi.

Jednou možnosťou je odstránenie na centrálnom prívode do domu, poprípade až na odbernom mieste na batérii v kuchynskej linke.

 

Odstránenie dusičnanov na centrálnom prívode vody

V prípade úpravy vody na centrálnom prívode vody do domu je to podobné zariadenie ako zmäkčovač vody, ktorý zachytáva dusičnany a po nastavenom čase ich vypustí do odpadu.

Pracuje na presne takom princípe ako zmäkčovač vody, akurát je vymenená živica, ktorá znižuje obsah dusičnanov vo vode.

Takéto zariadenie vyžaduje pre svoju inštaláciu pripojenie na el. zásuvku a odpad vody. Odpad vody je potrebný práve na to aby sa zariadenie zbavilo zachytených dusičnanov. Tento proces sa volá regenerácia živice a robí sa tabletovanou soľou.

filter na dusičnanyMomentálne sú už zmäkčovače vody, ktoré majú živicu Multimix a dokážu naraz znížiť tvrdosť vody a obsah dusičnanov. Tieto zmäkčovače sú automatické zariadenia, majú jednoduchú obsluhu. Stačí iba dopĺňanie soli aby sa zabezpečila správna funkcia zmäkčovača.

 

Odstránenie dusičnanov na odbernom mieste

Druhou možnosťou je umiestnenie domáceho filtra na odbernom mieste, ako je kuchynská linka pod drezom.

Najčastejšie sú to osmotické filtre, ktoré dokážu eliminovať dusičnany vo vode . Často sa ešte pridávajú špeciálne vložky proti dusičnanom aby bola ešte lepšia funkčnosť úpravy vody.

Prevarenie vody nie je účinné, dokonca môže zvýšiť koncentráciu dusičnanov. Nepomáhajú ani mechanické filtre ani dávkovače chlóru na centrálnom prívode vody do domu.

 

Ak hľadáte riešenie na úpravu vody, vykonávame bezplatné obhliadky a poradenstvo priamo u Vás, kedy vieme overiť možnosti inštalácie úpravy vody a vybrať vhodné riešenie práve pre Vás.

Volajte na 0905 644 330 a dohodneme si možný termín bezplatnej obhliadky a konzultácie.

Najnovšie články

Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok
Správna inštalácia zmäkčovača vody - kroky a tipy na úspešnú montáž zariadenia
5.3.2024

Inštalácia technológie na úpravu vody alebo filtrácie

Vybrali ste si filtráciu alebo úpravu vody? Našli sme pre vás riešenie ako upraviť vašu mestskú, alebo studničnú vodu? To čo sme navrhli, alebo ste si vybrali vám aj nainštalujeme. Je pripravených 8 technikov čo denne inštalujú, servisujú technológie na úpravu vody.

Prečítať článok
Úprava vody podľa potrieb - špecifické metódy a technológie na zlepšenie vody
5.3.2024

Návrh úpravy vody podľa vašich potrieb

Voda v našich domácnostiach sa používa na veľa účelov, ako na pitie, varenie, kúpanie, pranie, kúrenie. Ale mať dnes kvalitnú vodu je v dnešnej dobe nie otázkou šance, ale voľby. Každý z nás sa môže rozhodnúť akú kvalitnú vodu bude mať na dennodenné používanie.

Prečítať článok
Čo je zmäkčovač vody: vysvetlenie funkcie a účelu
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka