Podpora od Marlus Group Dusičnany vo vode - Marlus Group
dusicnany-vo-vode

Používate v dome studničnú vodu? Jedným z najčastejších problémom studničných vôd je zvýšený obsah dusičnanov v studničnej vode.

Najviac postihnuté sú povrchové studne do 10 m, ktoré sú ovplyvnené ľudskou činnosťou ako je hnojenie trávnikov, poľnohospodárskou činnosťou, chovom domácich hospodárskych zvierat.

Používaním dusíkatých hnojív sa tieto dostávajú zavlažovaním a dažďom do podzemných vôd a tým aj do vašich studní. Ďalej je to aj zlé umiestnenie studne v blízkosti žumpy ktorá prepúšťa znečistenú vodu do pôdy.

 

Dusičnany vo vode je možné odstrániť

dusičnanZvýšený obsah dusičnanov je možné odstrániť viacerými spôsobmi.

Jednou možnosťou je odstránenie na centrálnom prívode do domu, poprípade až na odbernom mieste na batérii v kuchynskej linke.

 

Odstránenie dusičnanov na centrálnom prívode vody

V prípade úpravy vody na centrálnom prívode vody do domu je to podobné zariadenie ako zmäkčovač vody, ktorý zachytáva dusičnany a po nastavenom čase ich vypustí do odpadu.

Pracuje na presne takom princípe ako zmäkčovač vody, akurát je vymenená živica, ktorá znižuje obsah dusičnanov vo vode.

Takéto zariadenie vyžaduje pre svoju inštaláciu pripojenie na el. zásuvku a odpad vody. Odpad vody je potrebný práve na to aby sa zariadenie zbavilo zachytených dusičnanov. Tento proces sa volá regenerácia živice a robí sa tabletovanou soľou.

filter na dusičnanyMomentálne sú už zmäkčovače vody, ktoré majú živicu Multimix a dokážu naraz znížiť tvrdosť vody a obsah dusičnanov. Tieto zmäkčovače sú automatické zariadenia, majú jednoduchú obsluhu. Stačí iba dopĺňanie soli aby sa zabezpečila správna funkcia zmäkčovača.

 

Odstránenie dusičnanov na odbernom mieste

Druhou možnosťou je umiestnenie domáceho filtra na odbernom mieste, ako je kuchynská linka pod drezom.

Najčastejšie sú to osmotické filtre, ktoré dokážu eliminovať dusičnany vo vode . Často sa ešte pridávajú špeciálne vložky proti dusičnanom aby bola ešte lepšia funkčnosť úpravy vody.

Prevarenie vody nie je účinné, dokonca môže zvýšiť koncentráciu dusičnanov. Nepomáhajú ani mechanické filtre ani dávkovače chlóru na centrálnom prívode vody do domu.

 

Ak hľadáte riešenie na úpravu vody, vykonávame bezplatné obhliadky a poradenstvo priamo u Vás, kedy vieme overiť možnosti inštalácie úpravy vody a vybrať vhodné riešenie práve pre Vás.

Volajte na 0905 644 330 a dohodneme si možný termín bezplatnej obhliadky a konzultácie.

Najnovšie články

co-je-zmakcovac
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok
mapa-tvrdosti-vody-slovensko
1.12.2023

Mapa tvrdosti vody na Slovensku

Pod tvrdosťou vody rozumieme množstvo rozpustených solí vo vode. Konkrétne sa jedná o súčet obsahu vápnika a horčíka. Údaje na tejto mape pochádzajú z dlhodobých meraní vodárenských spoločností z verejných vodovodov na Slovensku.

Prečítať článok
teplo-z-podlahovky
28.11.2023

Teplo, ktoré lieči bolesti kĺbov a nevíri prach

Určite ste zažili ten pocit v starých veľkých domoch, kde je vám neustále zima. A tak sa tisnete čo najbližšie k radiátorom, aby ste sa ohriali. Ak ste predtým vonku poriadne premrzli, tak zdroj tepla bude prirodzene vaša prvá cesta.

Prečítať článok
tvrda-voda-a-zdravie
19.11.2023

V tvrdej vode sa horšie rozpúšťa mydlo, má však dôležité benefity pre zdravie

Slovensko je rozmanitá krajina s rôznou kvalitou vody, ale aj s rôznym stupňom tvrdosti vody. Kým na západnom Slovensku prevláda najmä tvrdá a veľmi tvrdá voda, stred Slovenska má mäkkú vodu. Jednotlivé rozdiely v takejto kvalite vody vplývajú nielen na zdravie, ale aj na spotrebiče.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka
VYBRAŤ
VHODNÝ
ROZBOR
VODY
VYBRAŤ
velka kvapkavelka kvapka