Piesok vo vode je veľký problém, lebo poškodzuje všetky domáce technológie. Klasické mechanické filtre sú neúčinné, lebo sa rýchlo zapchajú a tým sa rýchlo znižuje tlak vody v systéme, čo pre priemysel nie je prípustné.

 

Piesok v studničnej vode

Piesok na pláži je veľká zábava. Ale ak je vo vašej studni je to veľký problém. Obmedzí životnosť vašich zásobníkov, bojlerov, filtrov, čerpadiel. Piesok poškodí postrekovače závlah, zníži životnosť všetkého, kde sa dostane. Voda s obsahom piesku je zakalená a nie je vhodná na pitie. Piesok vo vode poškodzuje ventily, ktoré časom netesnia a pretekajú.

filter na piesokAko na piesok vo vode

Najčastejšie sa piesok objavuje v studničnej vode, hlavne v novo vŕtaných studniach. Na ochranu pred pieskom sa používajú rôzne lapače, oddeľovače piesku, poprípade filtre. Výber technológie na odstránenie piesku je veľmi závislí od množstva a veľkosti piesku. Je veľký rozdiel ako v cene aj v spôsobe úpravy vody pre rodinný dom a výrobnú firmu. Na filtráciu piesku pre rodinný dom doporučujeme filter s automatickým preplachom, ktorý dokáže odstrániť zachytený pieskový sediment.

 

Druh filtra Cena poznámka
Piesková filtrácia 10" 399 € s DPH aj s filtračnou vložkou, držiakom, kľúčom

Obhliadka Zadarmo