Baktérie vo vode, dezinfekcia studne

Ak máte studňu a blízko nej hospodárske zvieratá, alebo presakujúcu žumpu, tak máte určite vo vode nebezpečné baktérie. Takéto  baktérie spôsobujú závažné zdravotné problémy. Takáto voda je nebezpečná aj na sprchovanie a kúpanie.

 

Prejavy baktérií vo vode

Bakteriologicky závadná voda môže spôsobiť vážne zdravotné problémy a choroby. Veľa baktérií je neškodných, ale niektoré môžu spôsobiť vážne zdravotné riziká. Baktérie vo vode nie je vidieť, cítiť, ale zdravotné príznaky sú rýchlo citeľné. Preto sa odporúča na zničenie organizmov dezinfekcia.

Výskyt baktérií vo vode

Najčastejším výskytom baktérií je používanie domácej studne. Ak sa chcete spoľahnúť na vlastnú studňu mali by ste min. každé 2 roky otestovať kvalitu studničnej vody. Baktérie vo vašej studni môžu znamenať, že máte studňu kontaminovanú výkalmi z blízkej prerazenej žumpy, dažďovou vodou a stokami od domácich zvierat, z topiaceho sa snehu a pod.

Veľa baktérií prežije dlhú dobu a nájdu si cestu do podzemných vôd. Tiež hmyz a malé hlodavce môžu kontaminovať studničnú vodu.

uv lampa dezinfekcia vodyTest studničnej vody treba urobiť hlavne keď:

  • Je dieťa v domácnosti
  • Je po záplavách
  • Je novo vykopaná studňa
  • Ochorie zviera, alebo človek z pitia studničnej vody

Pre vlastnú bezpečnosť je potrebné vodu zo studne pravidelne dezinfikovať, poprípade používať zariadenia na dezinfekciu vody. Dezinfekcia studni je účinná pri použití dávkovacích čerpadiel chlóru a UV lampy.

Obhliadka Zadarmo