
Ak ste majiteľom osmotického filtra, alebo bežného filtra na úpravu mestskej alebo studničnej vody, tak určite viete, že je potrebné po nejakom čase urobiť výmenu filtrov, ktoré sú už znečistené a málo účinné.
Väčšina filtračných systémov má mechanické filtre, uhlíkové filtre, ak je to osmotický filter, tak má aj osmotickú membránu. Všetky tieto filtre majú predpísanú životnosť.
Mechanické filtre sa menia najčastejšie po 10 až 12 mesiacoch. Poprípade ak je voda znečistená aj častejšie. Výmena je vždy závislá na čistote a kvalite vstupnej vody. Práve používaním studničnej vody sú mechanické filtre viac znečistené a je potrebné ich meniť častejšie.
Uhlíkové filtre majú od výrobcu predpísané výmenné intervaly od 6 mesiacov. Je to z dôvodu kapacity filtra a jeho absorpčnej schopnosti. Uhlíkový filter absorbuje pachy vody, chlór, chemické látky a je funkčný po dobu 6 mesiacov. Po tejto dobe je dobré ho vymeniť, lebo už nie je funkčný a dokonca môže ohroziť kvalitu filtrovanej vody.
Závisí, či sú robené pravidelné výmeny mechanických a uhlíkových filtrov. Tiež na tom či voda obsahuje dusičnany, ktoré značne skracujú životnosť osmotickej membrány. Bežne sa mení po 5 rokoch.
Osmotické filtre najčastejšie obsahujú 2 mechanické predfiltre, 2 uhlíkové filtre, 1 osmotickú membránu, 1 mineralizátor. Poprípade ešte ďalšie filtre ako filter na zvýšenie pH vody, energizer a pod.
Cena za servis osmotického filtra je od 80 €. Je to ročný servis, kedy sa menia 2 mechanické filtre, 2 uhlíkové filtre a 1 mineralizátor. V cene nie je výmena osmotickej membrány ani doplnkových filtrov .
V prípade záujmu o servis domáceho filtra , poprípade dodania náhradných filtrov nás kontaktujte na tel. čísle : 0905 644 330 alebo na email : filter@marlus.sk
Najnovšie články
Mýtus alebo fakt? Ionizovaná voda ako elixír zdravia
Prečo je pitie ionizovanej zásaditej vody kľúčom k zdraviu a vitalite
Voda je základným prvkom nášho tela – tvorí viac než 70 % jeho objemu. Rovnako ako ryby potrebujú čistú vodu na prežitie v akváriu, aj naše bunky potrebujú kvalitnú vodu, aby mohli správne fungovať. Práve preto sa v posledných rokoch dostáva do popredia téma ionizovanej zásaditej vody, ktorá podľa mnohých odborníkov ponúka pre zdravie človeka výnimočné benefity.
Železo vo vode: Riziká a riešenia pre vašu domácnosť
Železo vo vode: Riziká a riešenia pre vašu domácnosť
Voda by mala byť čistá, zdravotne nezávadná a bez nepríjemnej chuti či zápachu. Mnohí ľudia však ani netušia, že problém v ich domácnosti môže spôsobovať zvýšený obsah železa vo vode. Tento prirodzene sa vyskytujúci prvok síce zohráva dôležitú úlohu v ľudskom organizme, no v nadbytku môže škodiť – nielen zdraviu, ale aj technike, sanitárnym zariadeniam a samotnému vodovodnému systému. V pitnej vode je prípustná koncentrácia železa maximálne 0,5 mg/l. Ak je hodnota vyššia, dochádza k viacerým nežiaducim javom.
Ťažké kovy vo vode : Tichá hrozba ktorú môžeme zastaviť
Ťažké kovy vo vode: Tichá hrozba, ktorú môžeme zastaviť
Mnohé zdravotné problémy, ktoré sa dnes objavujú čoraz častejšie, majú svoj pôvod nie len v strave či ovzduší, ale aj v tom, čo pijeme. Ťažké kovy ako olovo, kadmium či ortuť sa nenápadne dostávajú do podzemných vôd, a následne končia v našich domácnostiach. Ich účinky sú dlhotrvajúce a závažné – od poškodenia nervového systému cez ochorenia obličiek až po rakovinu.
Tieto toxické prvky sa v tele ukladajú do pečene, kostí či obličiek, a organizmus ich nedokáže prirodzene odstrániť. Problém je o to väčší, že voľným okom ich vo vode nespozorujeme. Môžu byť prítomné v pitnej vode, ktorú denne konzumujú celé rodiny, vrátane detí a tehotných žien.
Prepojenie medzi znečistením a chorobami moderného sveta
Chemické znečistenie vody: Skrytá hrozba, ktorá sa dostáva až k nám domov
Voda je neoddeliteľnou súčasťou života. Je to najdokonalejšie prírodné rozpúšťadlo, ktoré absorbuje minerálne látky z pôdy a hornín, čím podporuje biologické procesy na Zemi už miliardy rokov. No práve táto vlastnosť sa dnes obracia proti nám.
Kým kedysi dažďová voda obsahovala len prirodzene sa vyskytujúce minerály, v súčasnosti sa do nej miešajú umelo vytvorené chemické látky. Tie pochádzajú z priemyselných, poľnohospodárskych a komunálnych zdrojov – fabriky, smetiská, výfukové plyny či pesticídy zo znečistených polí. Dážď ich následne spláchne späť do zeme, kde prenikajú do riek a podzemných vôd.
Vyplňte kontaktný formulár a urobíme vám bezplatnú obhliadku a poradenstvo. Alebo nám zavolajte a radi Vám zodpovieme všetky otázky.
Viac ako 25 rokov skúseností
Sme hrdými partnermi