Podpora od Marlus Group Prečo používať zmäkčovače vody? - Marlus Group
Prevencia vodného kameňa pomocou zmäkčovačov vody

Zmäkčovače vody sú najlepším pomocníkom proti tvrdej vode. Tvrdá voda obsahuje koncentráciu minerálnych solí, predovšetkým vápnika a horčíka.

Ten pod vplyvom zmeny teploty sa vyzráža vo forme tzv. vodného kameňa, na ktorý neexistuje žiadny 100% chemický prostriedok, ktorý ochráni Váš vodovodný systém alebo domáce spotrebiče, ktoré sú často v kontakte s vodou.

Dôsledok tvrdej vody

V dôsledku vodného kameňa vaše spotrebiče trpia deň čo deň až kým úplne nevypovedajú svoju funkciu. Nasledujú drahé opravy, taktiež vyššie náklady na energiu, upchaté vodovodné potrubia, taktiež tvorbou vodného kameňa a hrdze vytvárame dobré prostredie pre rast bakérií.

Už 10mm vodného kameňa vo vykurovacích zariadeniach znamená rovnako o 10% nárast elektrickej energie, čo znamená vyššie náklady na vykurovanie. Ložiská a korózia potrubia tvoria porézne povrchy, ktoré vytvárajú ideálne podmienky pre rast baktérií, ako je napríklad typ Legionella, ktorý je hrozbou pre naše zdravie. Preto udržiavanie spotrebičov v 100% čistote nie len otázkou estetického dôvodu ale predovšetkým nášho zdravia.

Ak chcete zabrániť usadzovaniu sa vodného kameňa a hrdze, najlepším riešením je inštalácia zmäkčovača vody. Je určený nie len pre mestskú ale i pre studničnú vodu. Okrem vodného kameňa odstraňuje i železo a mangán. Mäkká voda, ktorú získate vďaka zmäkčovaču vody Vám ušetrí čas, peniaze a prácu. Zmäkčovač vody je zariadenie, ktoré by sa malo stať základným vybavením každej domácnosti, a všade, kde je otázka vodného kameňa na mieste.

 

Výhody zmäkčovača vody:

  • Čisté potrubia, vodovodné batérie, sprchové kúty, solárne systémy, bojlery, práčky, čo znamená nižšie náklady na ich obsluhu, zníženie elektrickej energie
  • Zníženie množstva umývacích a pracích prostriedkov, pretože pri umývaní, praní a umývaní riadu v mäkkej vode ich spotrebujeme oveľa menej
  • Mäkká voda nezanecháva vodný kameň, čo hneď vidíme na rýchlovarnej kanvici, umývačke riadu, parnej práčke, nie je tam žiadne riziko poškodenia výhrevného telesa
  • Mäkká voda nezanecháva vodný kameň v kúpeľni, na obkladačkách, kuchynských armatúrach, sprchách, vani a wc, batérie sú odolné a pevné na dlhú dobu. Všetko sa ľahšie udržuje v čistote.
  • Pri styku s mäkkou vodou používate menej mydla, šampónu, kondicionéru, šampónu. Dokážete si udržať vynikajúci vzhľad Vašej pokožky a vlasov, a pritom ušetríte.
  • Rýchlejšie čistenie a menej času na udržovanie spomínaných telies zaručuje viac času pre vašu rodinu, vaše koníčky a záujmy.

Čistota a hygiena je zárukou ochrany zdravia, tak prečo si komplikovať život tvrdou vodu?

Firma Marlus Group poskytuje komplexné poradenstvo, cenovú kalkuláciu a obhliadku priestoru odborným technikom zadarmo. Zavolajte nám a spýtajte sa na tvrdosť vody u Vás.

Odporúčané produkty

Najnovšie články

Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok
Správna inštalácia zmäkčovača vody - kroky a tipy na úspešnú montáž zariadenia
5.3.2024

Inštalácia technológie na úpravu vody alebo filtrácie

Vybrali ste si filtráciu alebo úpravu vody? Našli sme pre vás riešenie ako upraviť vašu mestskú, alebo studničnú vodu? To čo sme navrhli, alebo ste si vybrali vám aj nainštalujeme. Je pripravených 8 technikov čo denne inštalujú, servisujú technológie na úpravu vody.

Prečítať článok
Úprava vody podľa potrieb - špecifické metódy a technológie na zlepšenie vody
5.3.2024

Návrh úpravy vody podľa vašich potrieb

Voda v našich domácnostiach sa používa na veľa účelov, ako na pitie, varenie, kúpanie, pranie, kúrenie. Ale mať dnes kvalitnú vodu je v dnešnej dobe nie otázkou šance, ale voľby. Každý z nás sa môže rozhodnúť akú kvalitnú vodu bude mať na dennodenné používanie.

Prečítať článok
Čo je zmäkčovač vody: vysvetlenie funkcie a účelu
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka