Podpora od Marlus Group More lieči - prímorská liečba vodou - Marlus Group
Morská voda lieči - výhody prímorskej liečby vodou

V mori sa nachádza obrovské množstvo liečivých elementov, ktoré súčasne pôsobia na jedinca.

Samostatne sa dá hovoriť o liečivých schopnostiach morskej vody a morského prostredia.

Prímorské prostredie

Podnebie pri mori je podobné tomu v horách. Prítomný je veľmi čistý a svieži vzduch s veľkým percentom ozónu a UV žiarenia. Prímorskýá vzduch je plný minerálnych solí, ktoré su rozprašované nárazmi vĺn mora, čím sa podieľajú na vytvorení účinného inhalatória. Klíma pri mori je podstatne miernejšia ako tá vnútrozemská, čo je spôsobené rovnomernejšou teplotou ovzdušia.

Účinok morského prostredia na organizmus človeka je veľmi výrazný. Pomáha zvlhčovať sliznice, spôsobuje nárast výmeny solí, rast detí robí intenzívnejším, zvyšuje množstvo hemoglobínu a erytrocytov, reguluje látkovú premenu. Pozitívny vplyv má na stav dýchacích ciest, najmä pri suchých i vlhkých kataroch a prieduškovej astme. Pobyt pri mori zvyšuje silu imunitného systému a rezistenciu voči nákazám.

 

Morská voda lieči

Tento spojený účinok je ešte znásobený vplyvom morskej vody, čiže kúpeľnými precedúrami a terapiami. Morská voda sa radí medzi minerálne vody ( obsahuje cca 32 prvkov, najviac NaCl (kuchynská soľ), zvyšok sú síran horečnatý, uhličitan horečnatý, síran vápenatý, soli jódu a brómu, urán, tórium a rádium). Súčasne sa v morskej vode nachádza mnoho organických súčasti, ktoré spôsobujú jej mäkkosť aj napriek minerálnemu zloženiu.

Pomimo chemických zložiek morskej vody, z ktorých každá ma svoj samostatný, veľký vplyv na kožu a sliznice, je potrebné uvážiť aj veľmi účinné fyzikálne vlastnosti.

Nároky tela na príjem kyslíka sú zvyšované kúpaním sa v mori. Už pri ponore do vody s teplotou 23-25°C po pás sa o 33% zvyšuje potreba kyslíka, pri ponore až po krk sa zvyšuje o 55% a pri plávaní je 5-9krát vyššia než pri stave v pokoji, nparíklad pri ležaní. Je to dôležitým faktorom pri získavaní rezistencie voči infekciám, aj proti chladu.

 

Ako postupovať pri pobyte pri mori, aby prispel k zvýšenej odolnosti?

morska vodaMenej náchylným jedincom sa odporúča kúpať sa už v prvý deň, oslabeným chorobou až po niekoľkých hodinách určených na aklimatizáciuv novom, cudzom prostredí. Po tom,čo si organizmus zvykne na morskú vodu, po cca 5-7 kúpeľoch sa možno kúpať i viackrát denne.

Medzi kúpeľmi by mali byť pauzy, ktoré by mali trvať 2-5 hodín, vzhľadom na vek a telesné sily. Pre slabé osoby je vhodné sa kúpať nalačno, resp. 1-3 hodiny po konzumácii jedla, dĺžka pauzy závisí od kvantity a kvality prijatej potravy.

Pred ponorom je vhodné chvíľu počkať, aby sa nám z kože odparil pot. Nieje vhodné do vody vstupovať s husou kožou, je potrebné si kožu zohriať pretieraním nasucho. Do vody vstúpme naraz po tom, čo sme si namočili hlavu i tvár. Vo vode sa treba stále pohybovať.

Vodu treba opustiť skôr ako sa nám začne ukazovať husia koža. Teslesne slabší by sa mali kúpať a pohybovať vo vode iba okolo piatich minút, zdraví cca dvadsať minút. Ak chceme aby sa prejavil mocnejší dráždivý vplyv morskej vody na koži, neumývajme sa po kúpaní sladkou vodou , ale nechajme ju vysušiť slnkom. Odporúčaní vek pre kúpanie detí v morskej vode je od 5. roku. Mladšie deti je vhodné iba krátko omývať morskou vodou.

 

Liečebné účinky pobytu pri mori

Prímorský pobyt pomáha a liečiť:

  • Telesnú slabosť
  • funkčné, duševné a nervové poruchy
  • prieduškovú astmu, prieduškové katary
  • artériosklerózu
  • hypertenziu (vysoký krvný tlak)
  • poruchy krvotvorby
  • rôzne zápalové a chronické zmeny na koži
  • poruchy trávenia
  • stavy po srdcovom infarkte

More sa neodporúča pri stavoch ako sú : teberkulóza, akútne katary čriev, horúčkovité stavy a pod.

Ak je tu možnosť, spojte príjemné s užitočným a vyskúšajte priaznivé a liečivé účinky morskej vody.

Najnovšie články

Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok
Správna inštalácia zmäkčovača vody - kroky a tipy na úspešnú montáž zariadenia
5.3.2024

Inštalácia technológie na úpravu vody alebo filtrácie

Vybrali ste si filtráciu alebo úpravu vody? Našli sme pre vás riešenie ako upraviť vašu mestskú, alebo studničnú vodu? To čo sme navrhli, alebo ste si vybrali vám aj nainštalujeme. Je pripravených 8 technikov čo denne inštalujú, servisujú technológie na úpravu vody.

Prečítať článok
Úprava vody podľa potrieb - špecifické metódy a technológie na zlepšenie vody
5.3.2024

Návrh úpravy vody podľa vašich potrieb

Voda v našich domácnostiach sa používa na veľa účelov, ako na pitie, varenie, kúpanie, pranie, kúrenie. Ale mať dnes kvalitnú vodu je v dnešnej dobe nie otázkou šance, ale voľby. Každý z nás sa môže rozhodnúť akú kvalitnú vodu bude mať na dennodenné používanie.

Prečítať článok
Čo je zmäkčovač vody: vysvetlenie funkcie a účelu
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4 Honeywellsponzor3 ResideoAirwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka