Podpora od Marlus Group Galvanická úprava vody - Marlus Group
Galvanická úprava vody pre domácnosti

Pitná voda je životne dôležitá pre každého človeka na tejto zemi. Voda, ktorú denne užívame, by preto mala v prvom rade vyhovovať všetkým hygienickým, ale aj senzorickým požiadavkám.

Počas toho, ako sa voda nachádza v rozvodných systémoch podlieha rôznym zmenám, ktoré vplývajú na jej kvalitu.

Pri kontakte vody s potrubím môže dôjsť uvoľňovaniu látok , vrátane vzniku korózie.

 

Zabráňte korózií a vodnému kameňu

korózia

Ako zabrániť korózií?

Prakticky sa to môže zdať nemožné, aj keď pri jej eliminácií môžeme využiť viaceré techniky. Medzi ne patria napríklad vytvorenie akejsi ochrannej bariéry medzi vodou a materiálom potrubia, celkovou úpravou potrubia alebo používaním materiálov, ktoré eliminujú možnosť vzniku korózie.

Absolútnou novinkou je však galvanická úprava vody STOPKALK, ktorá slúži jednak na odstránenie vodného kameňa, ako aj ochranu pitnej vody a zamedzenie vzniku prípadnej korózie.

stop kalk

Ako to prebieha?

Ako je to možné? Všetko prebieha na základe elektrochemického princípu, ktorý je vyvolaný pri prietoku vody, počas ktorého sú uvoľňované mikroskopické časti zinku. Vo vode následne ióny zinku a spolu s aniónmi vytvoria pevnú väzbu a naviažu sa na ďalšie katióny.

Vznikne molekula iónov, ktorá sa mení na guľovité útvary. Tie však nemajú schopnosť usádzať sa v potrubí a tak sú veľmi ľahko odplavované vodou. Táto guľovitá forma má takisto efekt podobný brúsnemu papieru. Počas svojej cesty von z potrubia totiž vytvára brúsny efekt, vďaka čomu odstraňuje usadený vodný kameň.

stopkalk priemysel

 

Bezpečná a efektívna cesta k hodnotnej vode

Vo vzťahu k človeku je táto metóda fyzikalnej úpravy vody maximálne bezpečná. Celý systém je navyše doplnený o turbulentné komory, ktoré zabezpečujú turbulencie tečúcej vody, čím sa zvyšuje celková výkonnosť a efektívnosť celého galvanického systému.

Po odstránení vodného kameňa sa v potrubí vytvára aj ochranná protikorózna vrstva, ktorá zabraňuje vzniku ďalšej korózie.

Ak preto hľadáte efektívny spôsob s možnosťou ochrániť vašu vodu pred nepriaznivými vplyvmi, ktoré by mohli narušiť jej kvalitu, galvanická úprava vody je ideálna voľba.

Odporúčané produkty

Najnovšie články

Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok
Správna inštalácia zmäkčovača vody - kroky a tipy na úspešnú montáž zariadenia
5.3.2024

Inštalácia technológie na úpravu vody alebo filtrácie

Vybrali ste si filtráciu alebo úpravu vody? Našli sme pre vás riešenie ako upraviť vašu mestskú, alebo studničnú vodu? To čo sme navrhli, alebo ste si vybrali vám aj nainštalujeme. Je pripravených 8 technikov čo denne inštalujú, servisujú technológie na úpravu vody.

Prečítať článok
Úprava vody podľa potrieb - špecifické metódy a technológie na zlepšenie vody
5.3.2024

Návrh úpravy vody podľa vašich potrieb

Voda v našich domácnostiach sa používa na veľa účelov, ako na pitie, varenie, kúpanie, pranie, kúrenie. Ale mať dnes kvalitnú vodu je v dnešnej dobe nie otázkou šance, ale voľby. Každý z nás sa môže rozhodnúť akú kvalitnú vodu bude mať na dennodenné používanie.

Prečítať článok
Čo je zmäkčovač vody: vysvetlenie funkcie a účelu
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4 Honeywellsponzor3 ResideoAirwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka