Podpora od Marlus Group Aký typ pracieho prášku by som mal používať so zmäkčovačom vody? - Marlus Group
Čistiaci prostriedky so zmäkčovačom vody - výber správneho typu pracieho prášku pre efektívne pranie

Keď pred pár rokmi prišli na trh práčky s vysokou efektivitou prania, tak veľa zákazníkov zrazu začalo dávať väčší dôraz na to aký typ pracích práškov si kupujú.

Výrobcovia práčok varovali svojich zákazníkov, že používaním nekvalitného pracieho prášku na pranie alebo nejakého saponátu / čistiaceho prostriedku by mohli prísť o záruku na ich práčku.

A čo taký systém na zmäkčenie vody?

Záleží na tom aký typ pracieho prostriedku sa používa po tom čo si v dome nainštalujete zmäkčovač vody?

 

Prečo tvrdá voda potrebuje viac mydla

Pred tým než ste mali nainštalovaný zmäkčovač vody bolo pre vás asi problematické si v tvrdej vode rozrobiť mydlový roztok. Tvrdá voda je známa tým, že mydlu a rôznym čistiacim prostriedkom bráni v ich rozpúšťaní.

Vlastne, počas vášho života si môžete určite spomenúť na situácie, kedy ste do vrchnej priehradky vašej práčky nasypali kopcovitú naberačku prášku na pranie a čakali ste a čakali, no voda sa ani moc nezapenila. To je kvôli tomu lebo v tvrdej vode sa musí použiť skoro dvojnásobné množstvo mydla / pracieho prostriedku aby ste dosiahli ten istý výsledok ako pri zmäkčenej vode.

Mineráli, ktoré vytvárajú to, že voda je ”tvrdá” (vápnik a horčík) narúšajú čistiacu schopnosť mydla ako aj prášku na pranie. Mydlo či prací prášok je priťahovaný k týmto minerálom, ktoré vytvárajú tvrdosť vody a to je aj dôvod prečo sa v tvrdej vode tak dobre nerozpúšťajú a nemajú taký čistiaci účinok.

Tvrdá voda taktiež sťažuje odstraňovanie pracieho prášku zo šatstva pri žmýkaní.

Mohli ste si všimnúť, že niektoré z vašich šiat sú po vybratí z práčky na pocit také stuhnuté a vyzerajú ošumelo. Áno, je to presne to čoho ste sa tak obávali, vodný kameň z tvrdej vody drží na vašich obľúbených nohaviciach!

Pranie vašej bielizne v mäkkej vode znamená, že nie len, že budete na vypratie vašej bielizne potrebovať menej pracieho prášku, ale taktiež ho budete môcť z vášho oblečenia úplne vyžmýkať.

 

Aký typ mydla / prášku by som mal používať so zmäkčovačom vody?

Ak ste si pred nedávnom nainštalovali zmäkčovač vody (mimochodom, urobili ste skvelé rozhodnutie — srdečne vám blahoželáme), tak môžete používať bežne dostupné pracie prostriedky.

Problémy s tvrdou vodou a vodným kameňom

Zmäkčená voda vo svojej podstate maximalizuje účinnosť mydiel, pracích práškov a čistiacich prostriedkov.

Odporúčame vám používať tekuté mydlá / prášky bez prísad, ktoré neobsahujú žiadne vône a farbivá.

pranie so zmakčovačomViacerí výrobcovia počítajú s tým, že ich produkty budú používané v tvrdej vode a pridávajú do svojich produktov (mydiel, pracích práškov, šampónov, čistiacich prostriedkov) rôzne zmäkčujúce prímesi, činidlá alebo zahusťovadlá.

To znamená, že platíte za zahusťovadlo alebo prísadu / aditívum, ktoré nepotrebujete a za vaše peniaze by ste toho dostali oveľa viac, ak by ste si kúpili čisté mydlá.

Na internete predávajú čisté mydlá a čistiace prostriedky rôzne webové stránky alebo taktiež existuje množstvo „urob si sám“ stránok, túto možnosť využite samozrejme, len v prípade ak si na to trúfate.

 

Zmäkčená voda má schopnosť napraviť problémy s “tvrdou vodou”

Tvrdenia ako “zmäkčená voda vám dokáže ušetriť peniaze” boli otestované v nezávislej štúdii, ktorú financovala výskumná rada pre kvalitu vody /the Water Quality Research Council/.

* Štúdia zistila, že spotrebitelia môžu na pracích prostriedkoch ušetriť až 50%, ak umývajú riad s mäkkou vodou, tak môžu znížiť svoje náklady za saponát až o 70%.

A keď dôjde na odstraňovanie škvŕn z oblečenia, tak štúdia ukázala, že sa výrazne znížili výdavky na energie, znížila sa teplota vody v práčke a pritom sa stále zachovala rovnaká schopnosť / efektivita odstraňovania škvŕn – podotýkame, pri praní so zmäkčenou vodou.

Taktiež zistíte, že so zmäkčenou vodou môžete na získanie väčšej peny používať ešte menšie množstvo šampónu ako doteraz a už viac nie je potrebné kupovať „oplachovacie prípravky“ na riady a poháre bez čmúh!

*Úsporná štúdia pracích a čistiacich prostriedkov bola realizovaná v r. 2010 v spojení s výskumnou službou /Scientific Services S/D, Inc./ a bola financovaná výskumnou nadáciou pre kvalitu vody /the Water Quality Research Foundation/.

Odporúčané produkty

Najnovšie články

Reverzná osmóza s NanoPad1 - efektívna technológia pre čistú a zdravú pitnú vodu
2.4.2024

Prečo si vybrať osmotický filter? 3 najdôležitejšie fakty

Je osmotický filter to najlepšie riešenie pre úpravu mestskej, alebo studničnej vody ? Ako filtruje vodu? Čo dokáže filtrovať ? Ako filtruje vodu ? Čo je to reverzná osmóza? Je naozaj voda po filtrácii bez minerálov?

Prečítať článok
Správna inštalácia zmäkčovača vody - kroky a tipy na úspešnú montáž zariadenia
5.3.2024

Inštalácia technológie na úpravu vody alebo filtrácie

Vybrali ste si filtráciu alebo úpravu vody? Našli sme pre vás riešenie ako upraviť vašu mestskú, alebo studničnú vodu? To čo sme navrhli, alebo ste si vybrali vám aj nainštalujeme. Je pripravených 8 technikov čo denne inštalujú, servisujú technológie na úpravu vody.

Prečítať článok
Úprava vody podľa potrieb - špecifické metódy a technológie na zlepšenie vody
5.3.2024

Návrh úpravy vody podľa vašich potrieb

Voda v našich domácnostiach sa používa na veľa účelov, ako na pitie, varenie, kúpanie, pranie, kúrenie. Ale mať dnes kvalitnú vodu je v dnešnej dobe nie otázkou šance, ale voľby. Každý z nás sa môže rozhodnúť akú kvalitnú vodu bude mať na dennodenné používanie.

Prečítať článok
Čo je zmäkčovač vody: vysvetlenie funkcie a účelu
26.12.2023

ČO JE a ČO NIE JE zmäkčovač vody?

Ak vo vyhľadávači zadáte, aby vám našlo zmäkčovač vody, nie vždy sa Vám naozaj ukážu skutočné zmäkčovače vody.

Prečítať článok

Sme hrdými partnermi

sponzor4sponzor3Airwatec logojohnguest logoGreenfilter logoLogo Krausen
NOVINKA!
ONLINE
OBHLIADKA
CEZ MOBIL
REGISTROVAŤ SA
velka kvapkavelka kvapka
MERANIE
TVRDOSTI
VODY
ZADARMO
CHCEM TO
velka kvapkavelka kvapka